יישום פתרון bi | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


יישום פתרון bi

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
11/04/2019 ע"י מאיה גולדמן בקטגוריה אינטרנט ומחשבים | צפיות: 308 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: יישום BI, יישום פתרון BI, יישום פתרונות BI, מערכת בינה עסקית

הבינה העסקית מוציאה את הרגשות האישיים מן המשוואה. היא מעורבת בתהליך איסוף המידע של הארגון, בסידור שלו ודרך הצגתו. תודות לקבלת מידע רלוונטי, בצורה בהירה, ברורה ונטולת אינטרסים, מקבלי ההחלטות בארגון יכולים לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורו, החלטות מבוססות ידע.
יישום bi בארגון מסייע לגורמים הרלוונטיים לקבל את ההחלטות הנכונות בהתבסס על מידע שנאסף ועובד באמצעים טכנולוגיים. בתהליך נאספים נתונים, עוברים תהליך של ניתוח ומציגים תמונה ברורה של הפעולות המתרחשות בחלקים שונים של הארגון.
יתרונות הבינה העסקית עבור הארגון
בעבר, כלי bi שימשו בעיקר את אנשי ה-IT. עם השנים הכלים התפתחו והפכו לידידותיים כך שיותר אנשים ביותר ארגונים יכולים להשתמש בהם וליהנות מהיתרונות של מידע מהימן. הכלים השונים מאפשרים לנתח בקלות את הנתונים השונים שנאספים.
הם מאפשרים להבין באופן מעמיק ומדויק את הפעולות השונות שמתקיימות בארגון, מספקות ניתוח על מצב המכירות בעבר ובהווה, מסייעים לנהל את המלאי, מספקים נתונים פיננסיים מדויקים ואפילו מסוגלים לנתח תוצאות קמפיינים אינטרנטיים. הטמעת הטכנולוגיה ושיטת העבודה מביאה יתרונות רבים ובניהם:
• יכולת קבלת החלטות אסטרטגיות במהירות.
• שיפור תהליכים תוך ארגוניים.
• התייעלות תפעולית במחלקות השונות.
• זיהוי מגמות ותנודות בשוק.
• איתור בעיות עסקיות נקודתיות.
• יציאה למהלכים חדשים להגדלת ההכנסות.
• השגת יתרונות אל מול המתחרים.
• הכלים מאפשרים לבצע ניתוח מעמיק של קמפיינים באינטרנט.
מרכיבי הבינה העסקית
מערכת בינה עסקית מורכבת משני מרכיבים אשר עובדים יחדיו. המרכיב הראשון הוא המרכיב הטכנולוגי. השני הוא תהליכי העבודה.
המרכיב הטכנולוגי מורכב מתוכנות ומערכות מידע. התוכנות השונות אוספות את שלל הנתונים, הן יוצרות תהליכי אינטגרציה, הצלבות מידע, טיוב. הן מנתחות את הנתונים שנאספו, מעלות שאילתות ומציגות את הנתונים בצורה ויזואלית ברורה. כדי שהדבר יתאפשר יש צורך לשלב בין התוכנות הנכונות ביותר לארגון.
המרכיב השני הוא תהליכי העבודה. הטמעת שיטות חדשות תאפשר לגורמים הרלוונטיים להשתמש במידע בדרך הנכונה ביותר עבור הארגון. היישום יתבצע באופן שונה בכל ארגון וזאת בהתאם לצרכים שיועלו על ידו.
יישום פתרון bi בארגון
יישום bi בארגון מאפשר לו לראות את התמונה המלאה, ללא מעורבות רגשית. המידע שנאסף מציג נתונים מן העבר, מההווה וכן יכול להציג תחזיות. התוכנה מוציאה ניתוחים של הנתונים השונים: מספקת דוחות, יוצרת הדמיות, טבלאות וסטטיסטיקות.
הכלים הטכנולוגיים השונים אינם דורשים מומחיות גבוהה מאנשי המפתח בארגון. לאחר איסוף המידע, המערכות יוצרות תמונה ויזואלית מונגשת של כלל הנתונים. הנגשת המידע מתבצעת בעזרת גרפים, טבלאות, אינפוגרפיקה ועוד. יישום פתרון bi מתאפשר תודות לידידותיות של המערכות השונות ולהתאמה אישית.
כיצד ניתן ליישם פתרונות BI
יישום פתרון bi הוא תהליך של שיפור מתמיד. המטרה של הארגון היא להשתפר, לקבל החלטות נכונות ולהגיע להישגים טובים יותר. כל אלו אפשריים תודות לקבלת מידע מהימן ומדויק, במהירות ובאופן בהיר. יישום התהליך נעשה בשלושה שלבים:
שלב ראשון – הבנת האתגר
בשלב הראשון יש להבין מהם האתגרים והמטרות של הארגון. הכלים השונים שיש ל - bi יכולים לספק סוגים שונים של מידע, לבצע ניתוחים ולהעלות שאילתות. חשוב להבין את המטרות ובהתאם להטמיע בארגון את הכלים שיהיו שימושיים עבורו וישפרו את התהליכים השונים שקורים בו וכן את תהליך קבלת ההחלטות. המטרה של השלב הזה היא להבין אילו כלים ותוכנות ישרתו את הארגון בצורה הטובה והיעילה ביותר.
שלב שני – הטמעת מערכות טכנולוגיות
לאחר ניתוח האתגרים של הארגון ניתן להתחיל לבנות אסטרטגיה להטמעת המערכות ולהטמיע אותן. בשלב זה יבחרו התוכנות המתאימות ביותר לארגון והגורמים הרלוונטיים יקבלו הדרכה על פי הנדרש.
שלב שלישי – יישום תהליכי bi בארגון
יישום התהליכים הוא ארוך טווח. המטרה היא לשפר את היכולות והתוצאות של הארגון. לצורך כך יש לבחון כי תהליך ההטמעה הראשוני של התוכנות עבר כהלכה. לאחר מכן יש להמשיך לבדוק כי התהליכים מיושמים בארגון וכי הוא משיג את התוצאות הטובות ביותר תודות לכלים החדשים שנמצאים בשימוש.
הניסיון של נוגמי אצלך בארגון
לנוגמי ניסיון עשיר ביישום פתרונות bi בארגונים. כל פרויקט מנוהל ומבוקר תוך מתן תשומת לב רבה לצרכים של הארגון ובשימוש במתודולוגיות עבודה ייחודיות שפותחו על ידינו. בתהליך ניצור ארכיטקטורת bi, ניישם פתרונות לאופטימיזציה של תהליכי המכירות ומרכזי השירות, נטמיע כלים שיאפשרו לארגון למדוד תהליכים שונים ולקבל החלטות בהתאם לנתונים המדויקים שיתקבלו בכל רגע נתון, על פי הצורך.
הניסיון של נוגמי בשיפור תהליכים ארגוניים יכול לבוא לידי ביטוי גם בארגון שלך. נשמח לבחון את הצרכים, להציע פתרונות וללוות את הארגון לאורך כל הדרך.
 

אודות מאיה גולדמן

מאיה גולדמן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר