טיפול בדיכאון עם תוצאות מהירות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


טיפול בדיכאון עם תוצאות מהירות

פורסם בתאריך 08/27/2019 ע"י יוני מסטורוב בקטגוריה בריאות הנפש | צפיות: 117 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: היפטרות מדיכאון, טיפול מהיר בדיכאון,

עד לפני המאה הקודמת, כל נושא נפש האדם עוד היה בחיתוליו. חוקרים רבים ניסו לפענח את דרכי החשיבה של האדם, השפעותיהם על חייו וכיצד ניתן לשנות מחשבות שליליות. ככל וחלפו השנים, המחקרים הרבים גילו מספר ממצאים מדהימים, אשר באמצעותם ניתן לשפר את איכות החיים של האדם הסובל מחרדות ודיכאון ולהחזיר אותו למצב בריאותי תקיני. אך זו הייתה רק תחילתה של מסע המחקרים, וכיום תמצאו מגוון עצום של שיטות טיפול בדיכאון החל מטיפול תרופתי ועד לטיפול אישי להיפטרות מדיכאון. אחת השיטות אשר הוכחו מחקרית כיעילות הינה שיטות CBT, הנעשית באמצעות שלושה שלבים.
שלב ראשון: הכרת הדיכאון - עם תחילת הטיפול, המטפל ינסה להבין את מקור הדיכאון, כיצד הוא משפיע על חייו נפשית, מהן התגובות הפיזיות של הדיכאון, על מה הדיכאון מבוסס ועוד.
שלב שני: התמודדות - שלב זה חיוני לצורך הצלחת הטיפול ובמהלכו המטופל ייחשף אל הדיכאון באופן ישיר ויחד עם המטפל יעבדו על הפרכת בסיס הדיכאון והכרת הפערים בין המציאות לבין הפערים של המחשבות.
שלב שלישי: היפטרות מהדיכאון - לאחר שהמטופל יכיר את הפערים בין המציאות העובדתית לבין הדיכאון, ויבין כי בסיס הדיכאון הינו מופרך, יעבדו יחד המטפל והמטופל על שינוי התפישה כך שהמטופל יוכל לחזור אל שגרת חייו ללא פחדים ודיכאון.
את שיטה זו פיתח ד"ר אהרון בק חוקר יהודי בארה"ב עוד במאה הקודמת ולאחר מחקרים רבים ומקיפים הנעשו בנושא, התגלה כי שיטה זו הינה היעילה ביותר ואת השינויים ירגיש המטופל כבר לאחר מספר פגישות בודדות בניגוד לשיטות טיפול אחרות היכולות לערוך מספר חודשים עד שנים של טיפול..
אחד המטפלים המומלצים הינו אורי פוקס בעל קליניקת "בטיפול" הנמצאת בנתניה ובהרצליה, ולו מאות מטופלים אשר שינו את חייהם בזכות טיפול זה. לאורי ניסיון מעל 15 שנה עם מטופלים, והוא מעניק לכל מטופל כלים להתמודדות נפשית עם מצבים שונים בחיים גם מעבר לסיבה אשר בגללה הגיעה לטיפול. כמו כן, אצל אורי תקבלו יחס חם, ייעוץ וליווי אישי צמוד לאורך כל הליך הטיפול וזאת, כדי שתוכלו לעבור בהצלחה את כל ההליך בהצלחה.
מידע נוסף בנושא תמצאו באתר של אורי באתר של אורי

אודות יוני מסטורוב

יוני - כתיבת תוכן

יוני מסטורוב

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר