החופש עם הנכדים הגדולים. | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


החופש עם הנכדים הגדולים.

פורסם בתאריך 07/12/2019 ע"י קורה שורץ בקטגוריה חינוך ולימודים | צפיות: 169 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נכדים, חופש, כסף, חיסכון

החופש עם הנכדים הגדולים.

חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים : בני 10, 12, 14, 16. הנכדים הגדולים כבר לא זקוקים לשמרטפות של סבא וסבתא - הם בעצמם יכולים לשמור על האחים הקטנים יותר, אם מבקשים מהם יפה. גם הצורך בהסעות לחוגים פחת: חלק מהחוגים לא פועלים בחופש, לחלק מהחוגים הנכדים כבר מגיעים בכוחות עצמם – באוטובוס, בטרמפ עם הורים של חברים או אפילו ברגל.
בכל זאת, גם לסבא וסבתא של נכדים גדולים יש עדיין תפקידים בחופש הגדול. ננסה להעלות כמה רעיונות – אולי תמצאו עניין ושימוש לחלק מהרעיונות האלה.
אם אתם נוהגים לתת לנכד כסף לקבלת התעודה או ליום הולדת שחל בחופש, נסו לשאול אותו מה בכוונתו לעשות עם הכסף. נסו לעודד אותו לחסוך למטרה חשובה – סמרטפון או מחשב, נסיעה לחו"ל או לאילת עם חברים. עד כמה שאפשר, נסו להסביר לו שלבזבז את הכסף ביומיים רק בגלל שהכסף זמין, זאת התנהלות כספית לא טובה. תוכלו גם להבטיח להם שאם הם יצליחו לחסוך חלק מהסכום, גם אתם תתרמו משהו למאמץ.
אם הנכד אוהב לקרוא, המליצו לו שיקרא את הספר :”אבא עשיר, אבא עני לבני נוער" – של רוברט קיוסקאי ושרון לכטר. אם הוא שייך לקטגוריה של רוב הנערים של היום שמתרחקים מספרים כמו מאש, קנו בעצמכם את הספר או קראו אותו באינטרנט. הרעיונות מאד טובים ובעיקר משכנעים! ספרו לנכד בקיצור על הרעיונות של הספר – מבטיחה לכם שהנכד לא ישתעמם.
נניח שהנכדה צריכה חולצה חדשה. תתנדבו ללכת אתה לקנות. נסו לבדוק איך היא מתנהלת: האם היא רוצה לקנות את החולצה הראשונה שמוצאת חן בעיניה? נסו לשכנע אותה ללכת לבדוק בעוד חנויות ולהשוות מחירים. סקר מחירים הוא דבר מאד חשוב לפני כל רכישה. אחד מנכדי, למשל, נוהג ללכת עם חבריו לסופר ולקנות קולה וחטיפים לפני שהם הולכים לסרט. הם משלמים הרבה פחות מאשר במזנון של בתי הקולנוע. אם אתם הולכים לסרט עם הנכדים, נסו גם אתם לנהוג כך. הסבירו להם שזה לא מטעמי קמצנות נלוזה – אלא מטעמי צרכנות נבונה.
נסו גם לשכנע את הנכדה לחפש את החולצה לא רק בקניון, אלא גם בחנויות שלאורך הרחוב הראשי. זאת הזדמנות מצוינת להשוות בין מחירי חנויות בקניון לבין מחירי החנויות בעיר. בקניון החנויות משלמות שכירות גבוהה בהרבה ומגלגלות את זה על הקונים.
הנכדים הגדולים מומחים לא קטנים בהוצאות. אולי זאת הזדמנות לעודד אותם גם לכוון של הכנסות? נניח שיש גם נכדים שמחליטים לעבוד בחופש. הם יכולים לעבוד בצורה מאורגנת בעבודות קלות מגיל 14 ובעבודות נוספות מגיל 16. שבו אתם וקראו יחד את ההנחיות של משרד העבודה והרווחה ושל עמותת פעמונים, כדי לבדוק מה הזכויות שלהם כעובדים.
גם ילדים צעירים יותר רוצים לפעמים לעבוד ולהרוויח כסף משלהם. נסו לעזור להם למצוא תעסוקה: אולי נכד של חברים שלכם זקוק לעזרה בחשבון? באנגלית? בקריאה? אם הנכד שלכם בוגר יותר ומצטיין באחד המקצועות האלה, הנכד יוכל לתת שעורים פרטיים. אולי תוכלו למצוא לנכדה שכן שזקוק למישהו שיטייל עם הכלב כשהשכן בעבודה? אם הנכדה אוהבת כלבים, היא תהנה מאד מהעבודה וגם תוכל להרוויח כסף ביושר. נקווה רק שלא יקרה להם מה שקרה לילד שהתבקש לעזור לזקנה בסופרמרקט לעזור לה לסחוב את הסלים הביתה תמורת תשלום. לאחר שהילד עזר לה, היא הושיטה לו שקל. הילד שתק. הזקנה שאלה אותו:
-קיבלת שקל. מה אומרים?
-כלום! לא מרשים לי לקלל!
אם יש לאחד הנכדים רעיון מקורי, נסו לעזור לו להגשים אותו – יזמות היא היום הדבר החשוב היותר. אולי לכם יש רעיון מקורי והנכד יכול לממש אותו?
תהנו מהנכדים וחופש נעים לכולכם!

אודות קורה שורץ

קורה שורץ www.saba-sabta.co.il

קורה שורץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר