דיאטנית – מה אנחנו צריכים לדעת לפני שאנחנו הולכים אליה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


דיאטנית – מה אנחנו צריכים לדעת לפני שאנחנו הולכים אליה

פורסם בתאריך 01/29/2019 ע"י איתן בוט בקטגוריה דיאטה והרזיה | צפיות: 174 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: דיאטה, תזונה, בריאות, דיאטנית

לא מעט אנשים בוחרים להשתמש בשירותיה של דיאטנית על מנת לרדת במשקל, להתאים לעצמם תפריטים, או מסיבות אחרות. בישראל אפשר למצוא מגוון רחב של דיאטניות אשר עובדות גם בשוק הפרטי וגם דרך קופות חולים, ואליהן אפשר לפנות, בין אם זה לצורך מפגשים קבועים ובין אם זה לצורך התייעצות חד פעמית.
החלטה לפנות אל דיאטנית נובעת משורה של שיקולים ונתונים. יש מי שפונה אליה כי הוא הגיע למסקנה, שהוא לא יכול לרדת במשקל ללא דיאטה מסודרת ועבודה עם אשת מקצוע, יש מי שפונה אל דיאטנית מסיבות מקצועיות, למשל ספורטאים מקצועיים וחובבים עובדים הרבה פעמים עם דיאטניות ותזונאיות אשר בונות להם תפריטים מותאמים לצרכים שלהם, יש גם מי שנדרש לעבוד עם דיאטנית מסיבות בריאותיות ועוד.
בכל מקרה, כל פנייה אל דיאטנית מסיבה כזו או אחרת, צריכה להיות מגובה בהכרה שמדובר בתהליך עבודה, תהליך שדורש שינוי עמוק לא רק בתפריט או בהרגלי התזונה אלא הרבה פעמים גם מעבר לכך, כלומר שינוי תודעתי בכל הגישה לאוכל, לפעילות ספורט או לתרבות הפנאי שלנו. מאחר ואוכל הרבה פעמים הוא פשוט אמצעי או אלמנט שאנחנו משתמשים בו לצרכים שונים, הרי שאנחנו צריכים לעשות שינוי עמוק בתודעה שלנו ובאופן בו אנחנו מתייחסים אליו.
לפני שאנחנו ניגשים אל דיאטנית יש שורה של דברים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, לדעת ולזכור:
ראשית, עלינו לזכור שהשינוי חייב להיות הדרגתי, כלומר, אנחנו לא יכולים להגיע ממצב אחד לשני תוך שינוי מהותי של כל התפריט או כל שגרת חיינו. זה לא בריא ולא נכון, במקרים רבים זה גם לא אפשרי.
שנית, השינוי שאנחנו נעבור מבחינה פיזית לוקח זמן. אסור לנו לצפות שתוך יום או יומיים נראה או נרגיש הבדל. סביר להניח שזה ייקח זמן וייתכן מאוד שזה יגרור לא מעט תסכולים אצלנו, ואנחנו נידרש להתמודד איתם.
שלישית, השינוי יאלץ אותנו להכיר דברים חדשים ולהתרגל אליהם. בין אם זה אומר מרכיבי מזון חדשים, טעמים חדשים ועוד שורה של דברים אחרים שיכולים להשפיע על הארוחה שלנו.
ארבע, כל תהליך שאנחנו עוברים מבחינה פיזית, תזונתית, חייב להיות מגובה גם בשינויים נוספים, במידת האפשר. קרי פעילות ספורטיבית, פעילות גופנית, או כל דבר אחר שיכול לעזור לנו לרדת במשקל כך או אחרת.
חשוב מאוד לזכור, אם אנחנו הולכים לבעלת מקצוע, רצוי שנקשיב לה ונעשה את מה שהיא מציעה לנו.

אודות איתן בוט

איתן

איתן בוט

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר