טיפים לניהול ביטוח משכנתא | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


טיפים לניהול ביטוח משכנתא

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EST/-5.0/no DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
12/10/2018 ע"י נעים עזרא בקטגוריה משכנתאות והלוואות | צפיות: 261 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: משכנתא, משכנתה, יועץ משכנתאות, ביטוח משכנתא

במאמר הזה אסביר מהו ביטוח משכנתא ולמה הוא נדרש, הסביבה התחרותית של ביטוחי המשכנתא, סנכרון מידע בין הבנקים לחברות ביטוח ומספר טיפים שיעזרו לך לנהל את ביטוח המשכנתא לאורך חיי ההלוואה.
כידוע הבנקים מחייבים ביצוע ביטוח משכנתא כחלק מהביטחונות לקבלת אישור להלוואה לדיור, ביטוח המשכנתא כולל שני מרכיבים, ביטוח חיים שבא לתת מענה להבטחת כספי הבנק במות הלווה וביטוח מבנה שבא לתת מענה במקרה של ירידת ערך הנכס עקב פגיעה בו.
למרות שעברו 13 שנים מאז שנפתח שוק ביטוחי המשכנתא לתחרות, עדיין רבים מהלווים מבצעים את הביטוח דרך הבנק, שגובה עמלת סוכן של עשרות אחוזים על פרמיית הביטוח.
גם בין חברות הביטוח השונות ישנם הבדלים גדולים בפרמיות הביטוח, שיכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים בעלות הכוללת, לכן יש צורך לבצע השוואת עלות ביטוח כוללת בין מספר הצעות.
עד היום אין סנכרון מידע בין הבנק לבין חברות הביטוח בנוגע לשינויים שנעשים בהלוואה, לכן עדכון זה הינו באחריות הלווה, על מנת להתאים את ביטוח החיים למצב ההלוואה העדכני או במקרה הגרוע שלא תמצא עצמך ללא כיסוי ביטוחי. לדוגמא אם פרעת חלק מההלוואה ובעקבותיה יתרת ההלוואה קטנה וגם תקופת ההלוואה התקצרה, זה יפחית מאוד את הפרמיה החודשית של ביטוח ואת עלותו הכוללת.
מספר טיפים, שיעזרו לך לנהל את ביטוח המשכנתא:
1. בדוק מספר הצעות לביטוח מחוץ לבנק.
2. תבקש הצעות שתכלולנה לוח תשלומי פרמיה לכל תקופת ההלוואה וסך התשלומים לאורך השנים, יקל עליך ביצוע ההשוואה.
3. מומלץ לבדוק הצעת ביטוח חיים עדכנית לפוליסה שעשית לפני מספר שנים, יתכן שתוכל לחסוך.
4. פרעת חלק מהלוואת המשכנתא, תבקש מכתב מהבנק לחברת הביטוח לעדכון סכומי הביטוח ואת הפרמיה.
5. במידה והביטוח נעשה מחוץ לבנק, עדכן את חברת הביטוח בכל שינוי שחל במשכנתא.
6. הפסקתם לעשן? עדכנו את חברת הביטוח, אחרי פרק זמן מסוים של הפסקת עישון (שונה בין חברה לחברה) ניתן להוזיל משמעותית את עלות ביטוח החיים של המשכנתא.
7. זכור שביטוח מבנה שנעשה דרך הבנק, לא כולל ביטוח תכולה וביטוח צד ג'.
סיכום
במאמר זה למדת על מרכיבי ביטוח המשכנתא, מדוע הבנק דורש ביטוח זה, מצב התחרות בשוק ביטוחי המשכנתא, סנכרון חברות הביטוח בשינויים שנעשים בהלוואה וקיבלת מספר טיפים, שיעזרו לך לנהל את ביטוח המשכנתא. מזמין אותך לשתף את המאמר ואשמח לקבל תגובות או הערות .

אודות נעים עזרא

נעים עזרא תואר שני במנהל עסקים, נותן ייעוץ וליווי לקבלה ומחזור משכנתאות אני מזמין אותך לקבל סדרת טיפים שיעזרו לך להבין את תהליך אישור משכנתא וכיצד לחסוך בתשלומי המשכנתא לקבלת סדרת הטיפים לחץ על הקישור הבא: http://atidnaim.vp4.me/tips כתובת דוא"ל :contact@atidnaim.com

נעים עזרא

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר