שקד – שוויון - דמוקרטיה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שקד – שוויון - דמוקרטיה

פורסם בתאריך 09/13/2018 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 502 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, איילת שקד, חיזוק דמוקרטיה, ציפי לבני, שלטון החוק, אנשי הימין, חוק הלאום, שלטון העם, דמוקרטיה ושוויון

איילת שקד, שרת המשפטים בראיון חג – לראש השנה תשע"ט.
כל הפעולות שלי במערכת המשפט – לרבות השינויים במינויים של השופטים כולל בית המשפט העליון – היו כדי לחזק את הדמוקרטיה.
מתנגדיה ומתנגדי השלטון של הימין – בכל תחום טוענים שפעולותיה הן הרס הדמוקרטיה.
בראש הקופצים נגדה – הגב' ציפי לבני המזגזגת וגרורותיה שטוענת בלהט מזויף שמדובר בהרס הדמוקרטיה.
כנראה שיש אי הבנת הנקרא והמהות של מושג הדמוקרטיה – שהפך לאחרונה כמושג שמשחקים בו כמו בפלסטלינה לפי השקפת העולם.
דמוקרטיה – על פי ההגדרה המקורית של יוון שנולדה באתונה, הוא "דמוס-קרטוס" – כלומר: שלטון העם. בעלי זכות הבחירה היו בוחרים את נציגיהם לשלטון והם היו בוחרים את ההנהלה – כלומר: הממשלה.
בשעת חירום לאומית בטחונית – היו הדמוקרטים הראשונים בוחרים נציג מבניהם ומעניקים לו זכויות בלעדיות שלטוניות, כדי להוציא את העם מהמשבר, כלומר: מעניקים לאדם אחד זכויות של דיקטטור, לתקופה מוגבלת עם זכות הארכה עד גמר המשבר.
מאחר וכל פעולותיה של הממשלה ושריה נעשים על פי החוק ועל פי רוב של נבחרי הציבור, תוך שמירה על זכויות המיעוט ושמירה על שוויון אזרחי, להבדיל משוויון לאומי - זאת דמוקרטיה.
מדינת ישראל – היא מדינת העם היהודי, וכדאי שכולם יזכרו זאת.
דמוקרטיה ושוויון
איילת שקד בראיון: חוק הלאום עיגון לזהות הלאומית, חוקי היסוד ביטוי הזהות של הכנסת וחיזוק הדמוקרטיה. ציפי לבני וגרורותיה - הרס הדמוקרטיה, כלומר: רק השמאל ומתנגדי חוק הלאום מבינים לאשורם מה זה דמוקרטיה. אנשי הימין תומכי חוק הלאום ומנסחי חוקי היסוד בתקופת שלטון הימין לא מבינים את מהות הדמוקרטיה ולכן הורסים אותה ורק הקומץ שהולך וקטן מיום ליום הם הם מניפי לפיד החרות האמיתיים. שהרי חוק הלאום כחוק יסוד בא לתרגם למציאות את מה שכבר ידוע ומקובל, אז איך הוא יכול עניינית ומהותית לפגוע או להרוס את מה שכבר קיים במציאות. רק פרשנות מעוותת, אי הבנת הנקרא או המציאות תוך התבררות ליברלית אוניברסלית להיות יותר קתולים מהאפיפיור יכולים להוביל למסקנות שגויות מבית היוצר של השמאל. הקיטוב בחברה לא נובע מחוק זה או אחר אלא משינויים שחלים בחברה בארץ ובעולם, כאשר הלאומיות והזהות הלאומית הולכים ומתחזקים כדי לשמור על הקיים, על השורשים שהולכים ונמוגים בעולם המודרני בשל היותו כפר גלובלי קטן בעולם הדיגיטלי. הטיעון של מתנגדי חוק הלאום הוא הרי ידוע שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי ברוח הכתוב במגילת העצמאות, אז למה צריך חוק מיוחד. וזאת הנקודה המרכזית, הוא נחוץ וחיוני לגבי כל אלה בארץ ובתפוצות שעדיין לא מבינים, חלקם לא מקבלים וחלקם מתנגדים. דמוקרטיה - פירושה שלטון העם לפי ההגדרה ולפי המסורת של יוון. העם מבטא את עצמו וזהותו בכנסת ולכן רוב הכנסת היא שלטון העם. אין סתירה בין שלטון הרוב לבין השוויון של האזרחים. השוויון שווה מילוי חובות מול זכויות. הגנה על המיעוט מול רודנות של הרוב, עקרונות אלה מעוגנים בעשרות חוקים כולל מגילת העצמאות שהוא מעין מסגרת ומבוא לחוקה בישראל לכשתקום.
לסיכום ניתן לומר שסיסמאות נבובות, כמו הרס הדמוקרטיה, כרסום, הן תוצאה של תסכול של אובדן דרך או אמונה בעם ובדרכו, והן המסוכנות שברעיונות הפוגעים ברקמה החברתית והן הביטחונית. ולכל אלה שמאמינים או חוששים ממדינה דו לאומית או מדינת כל אזרחיה, הדבר לא יקום ולא יהיה לא עתה ולא בעתיד. וכדאי לזכור חוק הלאום, עניינו בזהות לאומית ולא בזהות אזרחית ובנושא זה יש רק עם אחד יהודי במדינה שהיא יהודית מדינת הלאום היהודי, כך כתוב וכך זה יישאר לדורות.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר