מה חשוב לדעת על מכשירי שמיעה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מה חשוב לדעת על מכשירי שמיעה

פורסם בתאריך 08/14/2018 ע"י אביחי כהן בקטגוריה בריאות וכושר | צפיות: 802 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מכשירי שמעה, מכשיר שמיעה, מכשירי שמיעה לילדים

התאמת מכשיר שמיעה לאדם הסובל מלקות שמיעה, עתידה לשפר את איכות חייו בצורה משמעותית ודרמתית ובכל תחומי החיים החל מהפן החברתי והתעסוקתי ועד הפן הרומנטי. באמצעות מכשיר שמיעה ניתן לשקם את יכולת השמיעה ובכך לשפר את התקשורתיות עם בני המשפחה, חברים והסביבה בכללותה.

אין ספק כי לקויי שמיעה סובלים רבות בחייהם, אך עם הטיפול הנכון וההתאמה המלאה של אביזרים רפואיים מתקדמים, יכול כל אדם הסובל מלקות שמיעה ליהנות מאיכות חיים כמעט נורמלית.


הבושה של אלו הסובלים מלקות שמיעה, מובילה רבים להימנע מעזרים חיצונים וזאת על מנת שלא להסגיר את הלקות ולחשוף אותה לעיני כל ולשם כך הומצאו מכשירים מתקדמים שחלקם אינם ניתנים לזיהוי ובמילים אחרו הם אינם גלויים וחשופים לכל.


כך פועל מכשיר השמיעה

בעידן הנוכחי ישנם לא מעט מכשירי שמיעה מהם יכול לרכוש כל אדם את אשר הוא זקוק לו בהתאמה אישית ביחס ללקות, ליכולת הכלכלית ולתחושות האי נוחות המובילות אותו מהשימוש בעזרים אלו. מכשירי שמיעה מוצעים למכירה בגדלים שונים ומגוונים לרבות מכשירי שמיעה קטנים אותם מסתירים בתעלת האוזן, או מאחורי האוזן, כך שאף אחד לא יכול לזהות את לקות השמיעה של מי שעומד מולו. עוד ישנם מכשירי שמיעה המיוצרים בטכנולוגיות שונות ומגוונות לרבות מכשירי שמיעה אנלוגיים, ממוחשבים ודיגיטליים.

כל עוד הבחירה הינה במכשיר הדיגיטלי, הרי שחשוב לדעת כי ניתן לכוון את המכשיר בצורה מדויקת יותר, ביחס לעקומת השמיעה וביחס למצבי האזנה שונים. לכל מכשירי השמיעה ישנו מיקרופון אשר באמצעותו ניתן לקלוט את הצלילים מהסביבה כמו גם מגבר אשר מאפשר את הגברת עוצמת הצלילים וכמובן רמקול אשר מנתב את הצלילים שהוגברו הישר אל תוך האוזן.

עוד במכשיר סוללה אשר תפקידה הוא לספק אנרגיה לכל הרכיבים האלקטרונים המצויים במכשיר.

כך מתאימים מכשיר שמיעה

על מנת לבצע התאמה מושלמת של מכשיר השמיעה לאדם הסובל מלקות שמיעה, יש לקחת בחשבון מספר גורמים וביניהם: רמת הירידה בשמיעה, התחשבות בקשיים הנלווים לרבות הסבילות לרעשי הרקע ולעוצמת הקול, התחשבות בתפקוד המוטורי וברמת הראייה, התחשבות במצבה הרפואי של האוזן – האם ישנה דלקת כרונית באוזן, הפרשות שעווה וכיוצא ובזאת וכמובן התחשבות באורח החיים ובצורך התקשורתי הקיים לילד או למבוגר הסובל מלקות שמיעה.


בבואכם לרכוש מכשיר שמיעה לכם או לילדיכם, חשוב לבחור במכון אשר קרוב למקום מגוריכם וכמובן לוודא כי האדם דרכו אתם רוכשים ומודדים את מכשיר השמיעה מחזיק בניסיון ובידע הנדרש להתאמת מכשירי שמיעה.

אודות אביחי כהן

אביחי כהן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר