היה שבוע - פרוע | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


היה שבוע - פרוע

פורסם בתאריך 07/27/2018 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 334 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, הגנת קהיליית הלהט"בים, ח"כ איתן ברושי, אברכי ישיבות, המכון לרפואה משפטית, הדלפת מסמך ה-11, ד"ר, קוגל, בית חולים איכילוב, המפלגה המחנה הציוני, אחינו הדרוזים, ריח הבחירות באויר

1. הפגנת קהיליית הלהטב"ים – המרגישים ובצדק מקופחים מול האין שוויון לגביהם.
2. ח"כ איתן ברושי – המחנה הציוני, לא התאפק ונגע בישבנה של ח"כ איילת וורבין ממפלגתו – התנצל, ננזף, אך הנקודה העיקרית התקשורת פספסה – שהוא נגע בנקודה הרגישה של המפלגה הציונית. וכך גם נאום אהוד ברק – הורס המפלגה.
3. סרטון שפורסם ברשתות החברתיות – בו נראית בחורה צעירה בלבוש קייצי כשהיא בורחת מפחד מלהקת זאבי אברכי ישיבות בבית-שמש.
4. הדלפת מסמך משטרתי מתקופת ניצב מני יצחקי – בעיתוי מעניין ונותן נקודות למחשבה שמזכיר נשכחות על הדלפת מסמך משטרתי הקרוי "מסמך ה-11", של האנשים המסוכנים ביותר.
5. המכון לרפואה משפטית – כמוסד מקצועי אובייקטיבי.
6. אחינו הדרוזים – אתם לא סוג ב'.
7. האם ריח בחירות באוויר – תשאלו את כחלון ובנט.
ד"ר קוגל נגד הפרקליטות ונגד בית חולים איכילוב
דוקטור חן קוגל מנהל המכון לרפואה משפטית מוכיח פעם נוספת עמדה מקצועית אובייקטיבית אמיצה מול הפרקליטות והפעם מול בית חולים איכילוב בפרשת חוות הדעת בעניין פיי גוטמן ז"ל . על פי הפירסומים בית החולים ביקש בלחץ משרד הבריאות לקבל את חוות דעת המכון לפני ובלי ידיעת המשפחה וזאת במסגרת המשפט שמתנהל בין משפחת הנפטר ובית החולים. דוקטור קוגל סירב ובית החולים פנה ליועץ המשפטי שתבדוק התנהלות המכון. וזה מזכיר לי את פרשת זדורוב בו המכון ודוקטור קוגל הגישו חוות דעת לטובת זדורוב בנושא הסכין שכביכול שימשה לרצח כסכין יפנית על פי התביעה, בעוד המכון היה סבור שמדובר בסכין עם להב משונן. פרקליטות המדינה יצאה למלחמה נגד המכון וראשה כולל דרישה לפיטורין וקבלו בראש מבית הדין ויצאו מוכים וחבולים. יתכן שהסיפור יחזור על עצמו ולכן צריך לעודד ולחזק את ראש המכון המשפטי על עמדתו המקצועית האמיצה שהיא די נדירה במחוזותינו.
הפגנת המקופחים
הפגנת קהיליית המקופחים. אכן יש צדק רב בדרישות שלהם ובמאבקם בהכרה ובשוויון ובעיקר ברצונם בילדים שיאירו את חייהם. אבל, אבל עליהם להבין שיש אילוצים פוליטיים כשיש קואליציה ובא גורמים שבידם לטרפד או לפרק ממשלה יש לעשות צעדים קטנים ובזהירות כדי לא לטרפד הישג אחד על חשבון השני. המוטו הנכון הוא. טוב ציפור אחת ביד מאשר שתיים על העץ. כלומר הבחירה היתה בשלב זה בין אישור פונדקאות לנשים או ביטול החוק או הפלת הממשלה על ידי המפלגות הדתיות ודחיית פונדקאות לגברים לשלב אחר. גם ח"כ אוחנה וגם ראש הממשלה הצהירו שהם תומכים בפונדקאות גברים ויביאו חוק נפרד בנושא. בפוליטיקה שתלויה בקואליציה לסבלנות יש מחיר ולרוב גם תוצאות. להפגין אך גם להבין זאת חכמת הפוליטיקה.
"ח"כ איתן ברושי – נגע בנקודה הרגישה של המפלגה
ח"כ איתן ברושי(המחנה הציוני)נגע בישבנה של ח"כ איילת וורבין (ממפלגתו-על פי התקשורת) התנצל, ננזף, וערכו סולחה. התקשורת פיספסה את הנקודה המרכזית של הסיפור, והיא שברושי נגע למעשה בישבן של המפלגה הציונית וזה הסיפור הציני של שני הח"כים. ובמקביל ובעיתוי מושלם יצא אהוד ברק במתקפה עונתית שחוזרת על עצמה, נגד הממשלה ותפקודה עם תנועות ידיים נמרצות וזקן שזרקה בו שיבה, וגם הוא למרבה הפלא נגע בישבנה של מפלגת העבודה שהוא עמד בראשה והוא שהרס אותה בתנועות ידיים נמרצות שקשה לה להתאושש עד ימינו אלה גם אם הביאו למפלגה גבאי שמתאים להנהיג בית כנסת שכונתי. מנפלאות הפוליטיקה והפוליטיקאים שלנו.
הבחורה והאברכים המחורמנים
סרטון שפורסם ברשתות ובטלוויזיה בה נראית בחורה צעירה חילונית בלבוש קיצי חשוף בורחת בפחד ברחובות בית שמש, כשאחריה חבורה גדולה ומאימת של אברכים צועקים. אכן תמונה שמתאימה לאיראן שהיא שכונה גדולה בבית שמש עם מאות חסידים שחורים שלא עובדים לא משרתים אבל בעלי כושר גופני, ששנאתם אומנותם. יחד עם זאת יש גם פרשנות אחרת למרדף אחרי הנערה החשופה.. הם פשוט רוצים לראות נערה. נערה ישראלית במיטבה ולא יהודיה גלותית ?מכוסה שחורים מכף רגל עד לראש. מזווית זאת יש בכך נחמא פורתא אך לא סולחה.
הדלפות מהמשטרה – לא דבר חדש
על הדלפת מסמך מתקופת ניצב מני יצחקי כפי שחשף העיתונאי קלמן ליבסקינד ממעריב. המסמך התמים לכאורה מכיל חומר מודיעיני חסוי על חברי כנסת כולל השר ארדן הממונה על המשטרה ולא בכדי....אם אתם מבינים ענין. וזה מזכיר לי את ראש האף.בי.אי. אדגר הובר שהחזיק בתפקידו כ-40 שנה לא בגלל כישוריו אלא בגלל שהחזיק בידיו תיקים חסויים על סנטורים אנשי קונגרס נשיאים פוליטיקאים וגם רמז להם שיש לו בכיס את כל הסודות שלהם. וזה מזכיר לי את חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה על קלסר עם חומרים שלא צריכים להיות בידי המשטרה בכספת של אגף החקירות בתקופת ניצב מזרחי. המפכ"ל אלשיך איש שב"כ וותיק ומוערך שבמשמרת שלו מודלף המסמך מעורר גם שאלות וגם תהיות על רקע מועד החלטה על מפכ"ל חדש או הארכה לאלשיך. ואם עד עכשיו היו פקפוקים האם המשטרה מדליפה צריך להשלים אך לא לוותר על המלחמה להפסיק תופעה נפסדת זו וגם על התופעה של איסוף סודות על אנשי מפתח חכים ופוליטיקאים כחומר לעת מצוא כדי לרמוז לאיים או לסחוט... וזה כולל את כל הגופים הממלכתיים. אם זה יפסק אני בספק האם להמשיך במאבק נגד ההדלפות חשוב וחיוני לניקיון שלטון החוק.
מילה לאחינו הדרוזים
מילה לאחינו הדרוזים. לא הבנתי את ההתנגדות של העדה הדרוזית, את מכתב הקצינים ועסקנים מטעמם לחוק הלאום. הטעות שלהם נובעת מאי הבנת החוק ומטרתו ואי הבנת הנקרא. הדרוזים הם אזרחי מדינת ישראל מכובדים שנלחמים לצידנו שנים החל ממלחמת השחרור ומגיעות להם כל הזכויות של אזרחי ישראל, אין על כך מחלוקת. אבל עליהם להבין ולהפנים שמדינת ישראל היא מדינת היהודים שבה חיים דרוזים עם מלא הזכויות ומלא החובות. זאת לא מדינת כל אזרחיה, לא מדינת כל המיעוטים שבה שגם הם אזרחי ישראל. הרי מיעוטים יש בכל ארצות אירופה ורובם אפילו אזרחי אותן מדינות עם שוויון זכויות, אך המדינה היא של הגרמנים, הצרפתים, האנגלים וכך הלאה. בארה"ב יש עשרות קהילות של מיעוטים אזרחי ארה"ב אבל המדינה היא של האמריקאים כשהמיעוטים הם חלק ממנה. ישראל היא מדינת היהודים, גם לפי מגילת העצמאות, והדרוזים הם חלק מכובד ממנה. נראה לי שכל הטעויות והמענות והביקורות הקיימות נובעות מחוסר הבנת החוק או אי הבנת הנקרא ומטרת החוק.
האם ריח בחירות באוויר – כנראה שכן
אם ריח הבחירות באוויר הדחוס והמעיק. כחלון ובנט שמרגישים שהקולות בורחים מהם והם נחלשים בכל הסקרים מחפשים לקושש סימפטיה ואמפטיה בציבור על ידי מציאת פגמים בחוק הלאום. אם היו פגמים, למה הצבעתם בעד, איפה הייתם, למה ישנתם ופתאום החכמתם. כל העניין נראה ונשמע תמוה ולא רגוע עם קצת פלפל פוליטי לא הוגן. הרי בנט נשען על שרת המשפטים החרוצה החריפה והלוחמת והחוק היה גם במשרד המשפטים אז איפה היו מיטב כוחות המשפט שלא ראו את מה שבנט וכחלון ראו לפתע כחלון הזדמנויות לזנב בממשלה בבחינת המבקרים יצעקו והשיירה עוברת. לאיטה אבל עוברת.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר