טיפול בדיכאון – כיצד מתמודדים עם תופעה שכזו? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


טיפול בדיכאון – כיצד מתמודדים עם תופעה שכזו?

פורסם בתאריך 07/02/2018 ע"י מורן לוין בקטגוריה רפואה אלטרנטיבית | צפיות: 250 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: טיפול בדיכאון, טיפול טבעי בדיכאון, דיכאון טיפול ללא תרופות,

 יותר ויותר אנשים, צעירים ומבוגרים, חווים תקופות ארוכות של דיכאון. עבור רבים מהם זו התמודדות לא פשוטה אשר דורשת תמיכה ועזרה של גורמים שונים, וכן שימוש בכלים מסוימים שיכולים לעזור, מתוך כוונה לצאת מזה.

יש הגדרות רבות לדיכאון וסביר להניח שאם אנחנו נברר עם אנשים שחווים תחושה שכזו, מה זה אומר מבחינתם, הרי שכל אחד מהם ייתן תשובה אחרת. אך רבים מהם יסבירו שהם חווים מצב בו אין שום תקווה, אין אור בקצה המנהרה, הם חשים חוסר אמון שהמצב יכול להשתנות ולהיות טוב יותר. לכן המטרה העיקרית של הטיפול, בין אם הוא נעשה על ידי גורם מקצועי מוסמך ובין אם הוא כולל שימוש בחומרים ותרופות שונות, היא קודם כל לגרום לאותם אנשים לחוש תחושה שיש להם סיכוי, שלא הכל רע והם יכולים לצאת מהתקופה הזאת.

כאמור, הטיפול בדיכאון מתבצע על ידי שילוב של גורמים שונים. מצד אחד, גורמים מקצועיים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, מטפלים וכדומה, אשר עוזרים למי שחווה תקופה שכזו, דרך שיחות, דרך הפעלות שונות ועוד. המטרה היא לא לתת להם להיות לבד, לגרום להם להרגיש שיש מי שמקשיב להם, יש מי שעוזק להם.

מצד שני, טיפול בדיכאון כולל הרבה פעמים שימוש באמצעים שונים, כלומר תרופות מסוגים שונים. במהלך השנים, אנחנו יכולים לראות מעבר מתרופות רגילות לתרופות טבעיות לדיכאון. הרעיון הוא לא לבצע טיפול רגיל, קרי טיפול באמצעות תרופות ועזרים שכוללים חומרים כימיים שונים אלא להשתמש באפשרות של טיפול טבעי בדכאון. טיפול שכולל שימוש בתרופות טבעיות, צמחי מרפא וחומרים אחרים שכולם מגיעים ומיוצרים בעזרת חומרים מן הטבע.

מדוע נכון לעבור טיפול טבעי בדכאון

אנחנו יכולים למצוא היום לא מעט אנשים אשר בוחרים לעבור טיפול טבעי בדכאון ולא מעט גורמים שממליצים על כך, מסיבות שונות.

ראשית, שימוש בתרופות לא טבעיות, רגילות, עלולות להיות ממכר, וזה עלול לפתור בעיה אחת אך ליצור בעיה אחרת. אצל לא מעט מטופלים קיים חשש כזה, ולכן הם מעדיפים לעבור טיפול טבעי.

שנית, טיפול טבעי בדכאון מאפשר לנו להימנע מחומרים שיש להם תופעות לוואי שונות. כל תרופה שיש לה תופעת לוואי, שכן כל אחד מגיב אליה אחרת. יש תרופות שעלולות לגרום לעלייה במשקל, יש תרופות שגורמות לפגיעה בחיי המין, כל תרופות עלולה לגרום לתופעה אחרת. מאחר ולא תמיד ברור איך הגוף יגיב, עדיף להשתמש בתרופות טבעיות שאין להן תופעות שכאלה.

שלוש, כמו במזון ובכל דבר אחר, ככל שאנחנו מכניסים לגוף שלנו דברים יותר טבעיים, זה הרבה יותר בריא. נכון, שלא תמיד זה אפשרי אך זה בהחלט עדיף. לכן אנחנו נשקיע יותר מאמץ בחיפוש אחר צמחי מרפא לטיפול בדיכאון או בתרופה טבעית לדיכאון, ופחות בחיפוש אחר תרופות רגילות. 

אודות מורן לוין

צוף צמחים - מרפאה לרפואה טבעית וצמחי מרפאה tsuf-herbs.co.il

מורן לוין

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר