מנעול לאופנוע - כל הסיבות לרכוש לעצמכם אחד | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מנעול לאופנוע - כל הסיבות לרכוש לעצמכם אחד

פורסם בתאריך 06/11/2018 ע"י Anat Lavi בקטגוריה רכב | צפיות: 339 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אופנועים, אזעקה, מנעול לאופנוע, אזעקה לאופנוע, מיגון לאופנוע, דו גלגלי, אופנוע, קטנוע

כן כן, לפני שתגידו לי שמנעול לאופנוע זה לא באמת פיתרון ושהגנבים של היום הם לא הגנבים של הלילה, ויש להם ציוד מתוחכם ומשוכלל, והם מקצוענים שמרימים כלי בדקה וחצי – את הכל אני יודעת. לא רק יודעת, גם חוויתי על בשרי. ובכל זאת, למרות שלל האזעקות ומערכות האיתור שמתיימרות להגן על האופנוע שלכם (וגם מצליחות לעתים) בסוף הדבר שהכי מקטין את הסיכוי שייגנב לכם הכלי באמצע הלילה הוא מנעול לאופנוע. למה?


ובכן, עיקר החשש של גנבי אופנועים הוא ההתעסקות והפחד שייתפסו. זה נכון אצל כל גנב, קל וחומר אצל חובבי אופנועים שפשוט אי אפשר שלא לראות עליהם שהם מנסים לגנוב את האופנוע. ככה זה – כשאתה עובד במקום פתוח, חשוף לסביבה ומתעסק עם כלים מרעישים (תיכף נגיע אליהם), הסיכוי שלך להיתפס או שמישהו ידווח עליך גדלים באופן משמעותי.


לכן, הדבר הראשון שמנעול לאופנוע יותר הוא הרתעה. הכי פשוט שיש. מנעול מאסיבי מפלדה מחוסמת ומנגנון נעילה מתוככם ניתן אולי לחיתוך או פריצה כל מנעול אחר, אבל הוא דורש הרבה מאוד התעסקות איתו עד שהוא נכנע. המון. נגמרו הימים שבהם היו הגנבים באים עם מספרי ברזל גדולות, חותכים, מעמיסים והולכים. היום יש מסורים קטנים ונטענים שלא דורשים אפילו חשמל כדי לחתוך בדקה וחצי את המנעול לאופנוע החזק ביותר.


מעבר להתעסקות ולזמן שזה לוקח, חיתוך של מנעול לאופנוע גם יוצר רעש. כאמור, הגנבים "עובדים" ברוב המקרים בשכונות מגורים ובשעות הלילה, שם הדבר האחרון שאפשר למצוא הוא רעש. קולות ניסור באמצע הלילה, אפילו יהיו קצרים מאוד, מיד מעירים את החשד של השכנים, אם לא של בעל הכלי בעצמו.


ואחרי כל זאת כמעט שכחנו שמנעול לאופנוע הוא גם פריט חובה אם תרצו לבטח את הכלי שלכם. אף חברת ביטוח לא תסתכל לכיוון שלכם בלי מנעול לאופנוע, ואם אפשר שיהיה כזה ששוקל כמו האופנוע עצמו ומוקבל לקיר בטון מזויין בעובי 30 ס"מ. ולמרות זאת, אני סבורה שזאת צפרדע שאפשר וצריך לבלוע, והיא אפילו לא כזו מרה.


חשבו על זה כך – לו אתם גנבי אופנוע, ובבואכם לעבודה אתם רואים שני כלים, האחד עם מנעול והשני לא. באיזה מהם תבחרו להתעסק? אני מניח שהתשובה ברורה. מנעול לאופנוע שלכם אולי לא מבטח אותו, אבל הוא כן גורם לגנבים לחשוב פעמיים לפני שהוא יתעסק איתו, ולפעמים לחשוב פעמיים זה כל מה שצריך.

 

אודות Anat Lavi

Anat

Anat Lavi

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר