האזנות סתר – והשמצות גלויות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


האזנות סתר – והשמצות גלויות

פורסם בתאריך 06/08/2018 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 560 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, האזנות סתר, ראש המוסד לשעבר פרדו, אילנה דיין, ראש השב"כ לשעבר כהן, עפיפוני אש, צמרת הבטחונית, אש בשדות עוטף עזה, בקבוקי מולוטוב

הראיון הנפיץ עם ראש המוסד לשעבר פרדו.
ראש השב"כ כהן (לשעבר) – הכחיש את מתן ההוראה וכינה את הרמיזה כדברי הבל.
האזנות שלא היו – אך תופסות תאוצה.
עוטף עזה – עפיפוני אש – ותגובות פרווה.
תסמונת הלשעברים – כמו מחלת הלגיונרים
ראיתי את הראיון עם ראש המוסד לשעבר פרדו עם אילנה דיין והרגשתי לא נוח ובקטעים מסוימים אפילו פגוע מהגישה השגויה ומהפרשנות הלא נכונה של הגישה לאירועים, בעלי השלכות מדיניות, בטחוניות ולאומיות. יאמר מיד...לפרדו יש רזומה בטחוני עשיר, ותרומתו הארוכה לבטחון ישראל לא מוטלת בספק. אבל...אבל הוא סובל כמו לשעברים אחרים מסינדרום אני הייתי אני עשיתי ...אני תרמתי ועכשיו שכחו אותי ולא מזכירים אותי ולא נותנים לי קרדיט. למשל אני התחלתי במהלך של המבצע, האיראני ואיש לא אומר על כך מילה. יתירה מכך אני הייתי מתנגד לפרסום של המבצע הגדול ,ללא הסבר, משכנע וללא, הבנת ההשלכות המדיניות של הגילוי כולל העמדת, המוסד בצמרת הארגונים בעולם יותר אפילו, ממבצע "אנטבה" שעשע נפלאות לצה"ל. אבל, הקטע הכי הכי מרגיז והפוגעני, היה השוואת המוסד לארגון פשע ברשיון. השוואה זאת היא זילות המוסד על אנשיו ומבצעיו. אנשי המוסד מקריבים עצמם למען בטחון ישראל על חשבון חיים פרטיים משפחה וילדים....לקרוא להם משפחות פשע ,זה עלבון בל יתואר. ומה לגבי שב"כ משטרה צבא גם הם פועלים ברשיון המדינה. ההבדל בין משפחת פשע במטרות ובמהות הוא תהומי ומי שלא מבדיל בין שניהם תפישתו לקויה ודורשת תיקון. מזל שהמוסד על המוניטין וההישגים שלו לא זקוק לאבחנה, השגויה של, פרדו, והיא לא היחידה בראיון הזה.
ראש השב"כ – הכחשה גורפת עם גיבוי
ראש השב"כ מר כהן הצהיר בראיון ברדיו ביום ו בצהריים כי נתניהו מעולם לא ביקש ממנו להאזין לראש המוסד והרמטכ"ל. ראש השב"כ לשעבר דיכטר הצהיר כין אין ולא היתה חיה כזאת של האזנות לבכירי המדינה בהוראת ראש הממשלה. אם אכן לא היתה הוראה כזאת והיא בכל זאת שודרה בראיון עם ראש המוסד שנאלץ להתייחס אליה ברצינות ולא רצה להאמין שיכול להיות מצב כזה ולמחרת הופיעו כותרות ענק בעיתונים -מדובר בשערורייה שלא היתה דוגמתה מדובר בניסיון להכפיש ראש ממשלה בתקשורת כדי להפיל ממשלה וזה נוגע לפוטש פוליטי תקשורתי. ומי קופץ מיד בראש בלי לחכות ולבדוק תראו את הדמויות המובילות לפיד-גבאי-ציפי לבני וגרורותיהם. אבל אם יש אמת בידיעה תופיע מיד כי מדובר במהלך מעבר ללא תקין עם תקדים מסוכן. אישית קשה לי להאמין למרות שהאזנות לבכירים בדרגות נמוכות יותר הן לפעמים הכרחיות כשמדובר בבטחון המדינה וקשרי החוץ שלה-כדי למנוע או לחסום הדלפות וכבר היו דברים בעבר.
האזנות שלא היו – אבל זה לא משכנע את התקשורת
פרשת האזנות הסתר לצמרת הבטחונית...שלא היתה . חלק מהתקשורת שמשחקת בצד השמאלי של נבחרת ישראל לא יכולה להירגע או לעכל את העובדה שראש, השב"כ. יו"ר וועדת החוץ והבטחון ראש השב"כ הקודם השר ההמונה על השירותים החשאיים מכחישים בתוקף הוראה לצטט לצמרת. אבל, מאחר וסקופ חם כזה פתאום מתפוגג, לא נותנת להם מנוח. אי לכך ממשיכה התקשורת לדוש בסוגיה ולחפש פרשנויות שונות אולי בכל זאת, יש משהו לדווח ורואים שזה ממש כואב להם ששוב הברווז ברח מהכלוב. ובכן לידיעת המעוניינים הנושא של האזנות בדרגים הבכירים קיים בכל העולם ואיפה שלא ניתן להאזין נעזרים בקוראי שפתיים. השיחות עם נשיאי אמריקה כולן, מאוזנות וכך גם באירופה והדבר ידוע. ראש האף. בי. איי. המיתולוגי של ארה"ב האזין לכל הצמרת ולכול המנהיגים וכך החזיק במשרה מעל 40 שנה. הדבר פסול אך זאת המציאות. גם בישראל יש היסטוריה של האזנות ובתקופת ראשית השב"כ והמוסד היו, גם היו האזנות בלתי חוקיות על רקע פוליטי. בתקופת נתניהו, מספר בכירים הודחו בשל הדלפות מגמתיות. וזכורות הדלפות שרצו למנוע, תקיפת הכור הגרעיני בעירק ואפילו בסוריה. מסקנה - לא להבהל מהאזנות לפעמים הדבר נחוץ וחיוני לבטחון המדינה, וקשרי, החוץ שלה. ונניח...נניח.. תיאורטית שראש המוסד או חלילה ראש השב"כ מטעמים פוליטיים...נקמה...אגו רוצים להפיל ראש ממשלה מה אז ,אסור להאזין. ומה לגבי דרגים נמוכים שומרי סוד. אסור להאזין. ...האזנות בדרגים אלה מבוקרות ובפיקוח כולל היועץ המשפטי לממשלה. אז לא להתרגש. ולא להמשיך בניפוח פרשיה או ברווז עיתונאי לצרכים פוליטיים מפלגתיים תוך ניסיון לשטיפת מוח תקשורתית....לסיום ממליץ מאוד לקרוא את המאמר של בן דרור ימיני בעיתון ידיעות בנושא....רק כדי לפתוח יותר, עיניים. שנאמר....עיניים להם ולא יראו אוזניים ולא ישמעו.
אש בשדות עוטף עזה – עפיפונים ותגובה אנמית חלושה
עוטף עזה השדות עולים בלהבות עפיפוני אש ממשיכים לעוף ותגובה הולמת אין. לא שלא ניתן לייצר תגובה, הבעיה שנרתעים לעשות זאת מסיבות לא מספיק שקולות או מדי שקולות שמתפרשות כחולשה, כאי רצון להסלמה ולא בכדי החמאס חוגג כאילו נצחון. מפריחי העפיפונים דינם כדין זורקי בקבוקי מולוטוב ולכן יש לפגוע בהם ולנטרלם אם על ידי פציעה ואם על ידי ירי הרתעתי. כמו כן, על פי התמונות שפורסמו בתקשורת היו מקרים בהם הצליחו מדי פעם כמה צעירים לעבור את הגדר, ניתן היה לנטרלם להביאם לישראל, פצועים או מתים ולהחליפם רק תמורת גופות חיילנו ואזרחינו שבידם. כמו כן, לא הבנתי עד עתה למה בכל התקופה הזאת של הפגנות על הגדר לא השתמשו בטנקרים של מים שהיו מורידים טונות של מי ים על מפגיני הגדר, דבר שהיה מרתיעם כמו ירי כולל כיבוי השרפות או אפילו מניעתם. ולגבי ירי הפצמ"רים, מקלעים לא מספיק לפגוע רק בתשתיות של חמאס חיוני לשקט לפגוע במנהיגות, בראשי החמאס והג'יהאד עם אזהרה של חיסולים ממוקדים בפועל. ובמקביל ביד השנייה לנסות בתיאום עם מצריים או האו"ם או ירדן לטפל במשבר ההומניטרי על בסיס של אי התנגדות כוחנית או צבאית. יצליח מה טוב לא יצליח ניסינו. לא להבהל, לא להירתע, לא לוותר על בטחון עוטף עזה.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר