מן הים הכללי וטיפה משלי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מן הים הכללי וטיפה משלי

פורסם בתאריך 06/04/2018 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 597 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, מחנה הציוני, אהוד ברק, ח

התפכחות במחנה הציוני – איתן כבל במאמר ב"הארץ".
18 שנה לבריחה המבוהלת מלבנון – אהוד ברק מגמגם.
ח"כ אמסלם חורג וחורק מסמכותו – בנושא שלילת הערעור.
תקיפת הפצמ"רים בעוטף עזה – רק בכח וביותר כח.
הפרשנות הלא אובייקטיבית של אמנון אברמוביץ – כעיוורון פוליטי.
המחנה הציוני לאן?
התפכחות במחנה הציוני. איתן כבל מבחירי המחנה הציוני במאמר גדול בעיתון הארץ מיום שישי 25.5 בזו הלשון. עלינו להתפכח מאוסלו, להגדיר מה הם גושי ההתיישבות להחיל עליהם את החוק ולהכין תכנית לפינוי התנחלויות מבודדות. רבותי, קיצור התפישה של הליכוד המתון על רגל אחת. ואם אמנם יש רוח חדשה שמנשבת במחנה הציוני יש סיכוי להתאוששות, להדיח את לפיד הזגזגן הבלתי נלאה המתאגרף הכושל ולהפוך לאלטרנטיבה ציונית כמו פעם... כדאי לראשי המחנה לראות לאן נושבת הרוח, לראות את המציאות החדשה, ולשנות נתיבי המפלגה, שכרגע בינה לבין מפלגת העבודה של פעם, יש פער או חלל ריק שלתוכו נכנסו אלמנטים לא ציוניים שכמעט הרסו אותה וגם גררו אותה שמאלה. הגיע העת להתפכח ולהתעורר.
בריחה מלבנון – בחשכת הלילה והפקרת צה"ל
18 שנה לבריחה המבוהלת מלבנון. על עצם הצורך בנסיגה מלבנון יש וויכוח אבל ניתן להגיע להבנה הגיונית על המהלך הנכון שנעשה מבחינה עקרונית, מדינית וצבאית. אבל על דרך הביצוע להערכתי אין מחלוקת שהיתה בזיון, כשלון - בריחה מבוהלת ללא צורך, תוך הפקרה ופגיעה לא הוגנת בעוזרים שלנו אנשי הצד"ל. נסיגה מתוכננת ומסודרת תוך תיאום עם צד"ל היתה חיונית, ניתן היה לעשותה בתכנון וללא בהלה או נחיצות מבצעית. התמונות שנשארו מהנסיגה ליד גדר הגבול כאשר אנשי צד"ל ומשפחות שלמות נשארו מאחור, כולל ציוד צבאי -היתה תמונה עגומה שלא מתאימה לצבא מסודר - צבא מנצח, צבא שמתהדר ביכולות מבצעיות. הראיון עם אהוד ברק שהיה אחראי לבריחה המבוהלת, הטוען לנצחון והנסיגה בלילה אחד ללא נפגעים, היא בדיחה עצובה של גנרל מעוטר בנוסח גנרל קסטניטס. מאידך טוען נסראללה שזה נצחון של חיזבאללה, שזה גם מוגזם כרגיל אצלו, אבל הוא צודק לטווח ארוך, זה נתן להם אפשרות להשתלט על דרום לבנון ולהתחזק משמעותית. פן אחר של הנסיגה המבוהלת הוא הטיפול שהוענק לאנשי צד"ל שעברו לישראל, שהיה עלוב ומבייש ונוהל בצורה שלומיאילית ולא הוסיפה כבוד לישראל. כך שלדעתי גם אם הנסיגה היתה הגיונית או מוצדקת בנסיבות הביצוע, היה כושל ולא מתאים לרמה של צה"ל.
ח"כ אמסלם – משפטן או סכסכן
ח"כ אמסלם חורג מסמכותו, חורג מהבנת הנושא ומנסה לפגוע בזכות יסוד קונסטיטוציונית לאמור... מניעת זכות ערעור של אחד הצדדים, הזכות לערעור על הכרעת בית משפט עומדת לזכות שני הצדדים, כזכות יסוד שאסור לגעת בקיומה. מדיניות הערעורים של המדינה והפרקליטות אינה עניין לחקיקה אלא להנחיות היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה בהתאם לנסיבות העניין. ביטול זכות הערעור לצד אחד דומה להוצאת עמוד מרכזי משלד בניין שעלול להתמוטט. מישהו צריך להרגיע את אמסלם...
פצמ"רים על עוטף עזה – תגובה לא מספיק כואבת
תקיפת פצמ"רים על עוטף עזה. התגובה צריכה וחייבת להיות עזה. לא לדבר, לא להסביר, לא לפרשן אלא לבצע. תגובה חריפה וכואבת היא מתכון נכון במזרח התיכון. יש לפגוע קשות במטרות צבאיות, תשתיות צבאיות -תשתיות תומכות טרור, ולהבהיר היטב לחמאס והג'יהאד שכיבוש הרצועה כדי לחסל את הטרור היא אופציה קורצת שניתנת לביצוע. אני משוכנע שאחרי מכה כואבת כמתואר לעיל החמאס ירוץ למצרים, לאו"ם, יבכה יתחנן, יסביר עד כמה הם מסכנים וסובלים מהכיבוש הווירטואלי על עזה, וכי הם נלחמים למען הפלסטינים שביהודה ושומרון שהם לא סובלים אותם. על צה"ל להכות מעל החגורה, מתחת לחגורה עד שחמאס יגיד רוצה אני שקט-הודנה, הפסקה ארוכה. לא ירצו, יש לשים את ההנהגה שלהם על הכוונת ולהתחיל בחיסול ממוקד כפי שהיה בעבר...כי במזרח התיכון, להבדיל מכל הפרשנים והיועצים הטוענים שנים למהלך מדיני, אופק מדיני ועוד קלישאות שחוקות שפג תוקפן, מה שלא הולך בכוח - הולך ביותר כוח.
הפרשן אברמוביץ – מעיוות מציאות ועובדות לדעות פוליטיות
הפרשן הידוע אברמוביץ נתן הופעה דרמטית בו טען בביטחון ביהירות ובידענות כי מבצע קרין אי היה נועז יותר מסובך יותר ממבצע הבאת ארכיון הגרעין מאיראן. יתירה מכך, טענתו היתה כי נתניהו יחס לעצמו את הכבוד בעוד שרון במבצע קרין אי נתן את הכבוד לחיל הים והוא נשאר בצל. מיד עם סיום הראיון הרגזתי את אשתי כשאמרתי שטויות ודברי סרק....ומתברר שיש תיעוד מצולם בטלוויזיה בו שרון כראש ממשלה ביחד עם שאול מופז הרמטכ"ל במסיבת עיתונאיים בומבסטית באילת ליד האוניה, ושורות שורות של כלי הנשק המוחרם, כולו גאווה ונצחון צודק. שנית, מבצע הגרעין באיראן מבחינת מורכבות נועזות יצירתיות עולה על מבצע קרין עשרת מונים. לא מאי השנאה או הסלידה מנתניהו מעוורת עיני צדיקים בגרוש עד כדי עיוות עובדות....וחבל מאוד. ולמי ששכח או לא זוכר אותו אמנון אברמוביץ, שגילה בזמנו את הפרובוקטור, מטעם השב"כ בשם שמפניה שהיה שתול אצל הימין כדי לעורר מהומות ולפגוע בימין כולו, בלי הבחנה וכשנתגלו העובדות זה פגע יותר בממשלה דאז של מפלגת העבודה. אמר אברמוביץ, שוב בשחצנות ויהירות אם הייתי יודע שכך יתגלגלו העניינים לא הייתי מפרסם את הסקופ על שמפניה. זהו רבותי, זאת עיתונות אובייקטיבית, זה לא קשור כלל לפוליטיקה, זה נסיון שמצליח לפעמים להטות ולהטעות את דעת הציבור, לפי נטיית העיתונאי והעיתון. לכל אלה ניתן להוסיף את דברי השר צחי הנגבי בראיון במוצ"ש לדני קושמרו, שם הדגיש השר כי היה משך 6 שנים יו"ר וועדת החוץ והבטחון בתקופה הרלוונטית, ומעולם לא נתנו הוראה כזאת לצטט לראש מוסד או לרמטכ"ל, אבל חלק מהעיתונאים והפרשנים בפנל לא נרגעו ולא רצו להאמין וחזרו שוב על הטענה המטופשת שבין כ-300 בעלי סוד היו גם ראש המוסד והרמטכ"ל. ממש לא יאומן, עד כמה השנאה והביקורת וההלקאה העצמית של חלק מהתקשורת מנסה לשטוף את מוחו של הציבור כנגד הממשלה וראשה.
ואם כל זה לא מספיק – באים האלופים אילון (שהיה גם ראש השב"כ) וגם אלוף עמידרור ומסבירים שהיו בעבר דברים מעולם – וכשצריך להאזין לא רק שחייבים אלא גם עושים.

אודות אברהם פכטר

הכותב הוא עורך-דין, בעל תואר שני במשפטים, המתמחה במשפט פלילי, צבאי וציבורי, והיה בעבר מדריך בקורס קציני שריון, ראש לשכה של האלוף טל, פרקליט צבאי, יועץ משפטי ביו"ש וברצועת עזה, שופט צבאי בדרגת סא"ל, סגן פרקליט מחוז, משנה ליועץ המשפטי של מועצת העיתונות, שופט בבתי דין משמעתיים ופרשן משפטי בהווה.

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר