החופים הנסתרים של סיני | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


החופים הנסתרים של סיני

פורסם בתאריך 05/30/2018 ע"י Anat Lavi בקטגוריה טיולים ומסלולים | צפיות: 326 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: חופש, סיני, טיול, חופשה, חוף, ים

סיני חוזרת לכותרות, לעניינים ובעיקר ללוח החופשות של הישראלים. וזו בשורה נהדרת, כיוון שהיא מוכיחה שבסוף ,למרות כל מה שמספרים לנו, אנחנו שופטים את המקום רק על פי המציאות בשטח ולא על פי כותרות עיתונים אדומות. אין כמובן חולק על העובדה שמצרים היא לא המקום הבטוח ביותר בעולם, אבל אפשר לומר זאת גם על ירושלים, הודו, בוליביה ובזנים האחרונות גם על בריסל ופריז. ההבדל העיקרי הוא כנראה ביחסי הציבור, כי עוד לא שמעתי אף אחד קורא שלא לנסוע לפריז.


אז אחרי שהסכמנו שסיני לא מסוכנת יותר או פחות משום מקום אחר בעולם, יש מקום שיפחית מכם עוד יותר את הדאגות מהעולם החיצון. לא באופן אובייקטיבי, משום שסיכונים נמצאים שם, בין אם נתייחס אליהם ובין אם לאו, אלא בעיקר בראש ובלב. בין ביר סוויר לראס א-שטן, שתי רצועות חוף פופולריות מאוד ונהדרות כשלעצמן, נמצאת רצועת חוף קטנה יותר ומוכרת פחות. לא תמיד מתעכבים עליה בדרך, והרבה פעמים "מספחים" את הקמפים שלה לביר סוויר או ראס א-שטן בטעות. אל מחש.


אל מחש (או מחש) היא רצועת חוף קצרה יחסית, רוב הקמפים בה מרוחקים מהכביש ולכן שקטים מאוד ונסתרים מן העין. זו אחת הסיבות לכך שכשאנחנו מחפשים חוף בסיני אנחנו בדרך כלל פוסחים עליהם ומגיעים למקומות המוכרים יותר. אבל חופי סיני הם הרבה יותר ממה שרואים מהכביש. בקצה כל שביל כזה שמתפתל לו לכיוון חוף הים שוכן גן עדן של ממש, עם מארחים נדירים, גם במונחים של סיני, חושות ומקומות להתארח ברמה גבוהה ואווירה שקשה למצוא במקומות אחרים. אל מחש היא ללא ספק פנינה בולטת במיוחד בשרשרת הפנינים הנקראת חופי סיני.


בביקורי האחרון באל מחש עבתי בין כמה קמפים כדי לשאול מה נשמע לפני שאני מתמקם, וכמה שזה נשמע נחמד זאת כנראה היתה הטעות הכי גדולה שיכולתי לעשות. אי אפשר להחליט! כל הקמפים כל כך יפים, כולם כל כך נחמדים ואפילו במקום אחד הזמינו אותי לאכול ארוחת בוקר על חשבון הבית. אני לא תמים, מובן שזה היה כדי שאשאר במקום, אבל הפתיחות והכנסת האורחים הזאת היא כל כך נעימה, ועוד במקום כל כך קרוב לבית, שזה פשוט פשע לא לקפוץ לבקר. אגב, נשארתי בסוף ליומיים :) 


אל מחש היא מקום שממנו ניתן לצאת לטיולים בהרי סיני, כמו שניתן לעשות מכל מקום, אולם אם זה הכיוון שלכם אני בהחלט הייתי ממלית לכם לרדת דרומה יותר. לא בגלל שלא תוכלו לעשות את זה אם תהיו באל מחש, אלא בעיקר כי יהיה לכם ממש קשה לעזוב את החוף לכל כך הרבה זמן. זה נשמע קלישאתי אבל לפעמים קלישאה היא הדרך היחידה להעביר את המסר – אל מחש הוא לא פחות מגן עד עלי אדמות.


מי שהיה כבר יודע, מי שלא – כדאי לו שיארוז תיק, יקנה כרטיס טיסה (או נסיעה) ויכין את עצמו לחוויה קסומה שספק אם בעוד מקומות מלבד אל מחש הוא יוכל לקבל אותה. אני מתכוון לחזור ולעשות את זה כבר בשבוע הבא.

 

אודות Anat Lavi

Anat

Anat Lavi

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר