לפיד כעד – מנדנבליט כמחליט | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


לפיד כעד – מנדנבליט כמחליט

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
02/20/2018 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 489 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, יאיר לפיד, פרשת נתניהו, בנט, חוק מילצ'ן, המשטרה, הפרקליטות, עתונות

עדותו של לפיד – שהוגדרה בתקשורת כעד מרכזי, גורמת לו נדודי שינה ברמת אביב. לפיד מנסה עכשיו לרכך את המצב ולהתנער מתדמית העד מרכזי ולעבור לעדות אזרח רגילה.
הבעיה של לפיד – שהוא לא עד רגיל, מדובר בשר האוצר בזמנו בממשלת נתניהו, שנשבע להדיחו מתפקידו והוא אינטרסנט עם שאיפות.
בעדותו במשטרה ובראיון לטלויזיה – הצהיר לפיד כי הטלפון של נתניהו בעניין החוק ואפילו הפגישה האישית הפסולה עם מילצ'ן, בשל היותו חבר קרוב ומעסיק שלו בערוץ 10 – הוא טען בהתלהבות, שלא זכר בכלל את השיחה ולא את הפגישה בזמנו והוא החליט לדחות את הבקשה ולא חשב להתלונן במשטרה.
מסקנה – בזמן אמת, לא היתה השפעה, לא לחץ ולא התערבות – משמע העדות שואפת לאפס.
נאום מנדנבליט המחליט הסופי – היה צפוי שבלוני, לא אמר כלום ולא עשה כלום והשאיר הכל פתוח להחלטה וזה היה הצעד הנכון בנסיבות.
לפיד כעד - מנדנבליט כמחליט
הראיון של יאיר לפיד בטלוויזיה (יונית לווי-15.2.) ונאום היועץ המשפטי לממשלה באותו יום. בראיון עם יונית לווי סיפר לפיד שהעדות שלו בפרשת חוק מילצ'ן היתה קצרה 45 דקות הוא סיפר מה שזכר ולמעשה שכח מכל העניין והשיחה עם נתניהו עד שהמטרה הזמינה אותו לעדות. וכאן למעשה נעוצה כל הבעיה המשפטית וכל המשקל האפסי שניתן לייחס לעדות זאת. מתברר שלפיד גם שכח מהשיחה גם לא פנה למשטרה בטענה של ניסיון לחץ או השפעה לא חוקית אלא שכח מכל העניין. ואילו מעל דוכן הכנסת הוא טען בלהט שנתניהו ניסה להשפיע עליו לשנות את החוק דבר שבעדותו בכלל לא מוזכר. יתירה מכך לפיד ,חבר של מילצ'ן ,נפגש איתו ביחידות בנושא החוק דבר שהיה חייב להמנע ממנו וגם בזה לא ראה משהו מיוחד או חריג. מכאן המסקנה בזמן אמת אכן לפגישות האלה לא היה שום משקל ולא השיחות השפיעו על לפיד שלא התייחס אליהם ברצינות ובכלל שכח מהן. לבוא היום ולפרשן כהשפעה או ניסיון לא נאות לשינוי הוא מופרך ולא יעיל. חבל שלפיד משתמש בעדות זאת כמנוף או ניסיון להרוויח ניקוד פוליטי שיכול לפעול לגביו כבומרנג. באשר לנאום מנדנבליט - הוא היה צפוי שבלוני לא סנסציוני ומה שניתן היה להבין ממנו -שיהיו השלמות בחקירה-יש וויכוחים פנימיים על ההמלצות ויהיו גם על האשמות ובעיקר שעוד ייקח הרבה זמן עד שיבוא תחילת הסוף לפרשה.
מצער מרגיז ומתסכל
מצער ומרגיז....שאחרי יום האהבה צריך לעבור במעבר חד לימים של שנאה כעס ותסכול. בסיקור פרשת נתניהו יש הרבה צביעות תקשורתית בנוסח כולם מדברים על משפט אבל אף אחד לא מדבר על צדק על חפות על ניפוח בלון של האשמות שקשה להוכיח אבל קל מאוד לדבר להאשים ולחכות להכרעה מוסמכת. לדוגמא: כל העיתונים והתקשורת מתלהבים מדברי בנט על הציפיות מראש ממשלה ואף אחד מהעיתונים או עיתונאיים מזכיר או מתייחס להמלצה להעמיד לדין את נוני מוזס טייקון תקשורת. למה לדעתכם מאתגרים אותו לא מתייחסים לאשמה נגדו ...מפחד מצביעות או סתם עיתונות גרועה. האם התקשורת שכחה את הטיול למונקו במטוס פרטי של טייקון זר של מיטב פוליטיקנו והדוגמאות עוד רבות בתחום הזה. ובאשר ללפיד ההולך ודועך הבעיה שלו אינה רק בעדותו אלא בעיקר באמינותו שנשחקה קשות בפרשה זו. משקל עדותו של עד מרכזי על גבול עד מדינה שמצהיר בוקר וערב שמטרתו להפיל את נתניהו אינה יכולה לעמוד בלי הוכחות חותכות כמו מסמך כתוב הקלטה או עד ניטרלי שהיה נוכח בשיחה . העובדה שנתניהו צילצל ושאל על החוק, אינה עבירה ואין לבסס עליה אשמה. הכותרת שטינקר שהדביקו, לו עלולה לעלות לו ביוקר מבחינה פוליטית... ובאשר למשטרה הם חושבים עם ראש עברייני ואילו הפרקליטות עם ראש משפטי וסיכויי הרשעה. ומכאן הכעס על ההמלצות כאשר המשטרה עלתה על עץ גבוה בתקווה לסנדל את היועץ שיירד לעץ נמוך או לפחות לשיח או סיח. ולאנומליה פוליטית מעניינת ומאתגרת אחרי צונאמי ההתקפות על מתניהו וההמלצות בסקרים הוא התחזק כולל הליכוד ואילו בסקרים על התנהלות אמון הוא ירד בסקרים אבל בסיכום היידה ביבי.
עמדת נהגי מוניות
היום יצא לי במקרה לנסוע עם שני נהגי מוניות. בשני המקרים ביוזמתם הם אמרו לי לפיד גמר את הקרירה -הוא שטינקר ולא יצליח לצאת מזה. אז אם בדרך כלל מצטטים את נהגי המוניות כקול העם לפני הבחירות ולפעמים גם אחריהן אז ממליץ להאזין לערוצי התקשורת העממית הזאת אולי יש דברים בגו. וברצוני להעיר ולהאיר בקשר למעמדו המשפטי של לפיד. הוא צודק בכך שאם המשטרה מזמינה אותו למסירת עדות מחובתו להעיד ועדות אמת. הבעיה אינה בעדותו הבעיה היא באמינותו. אם יש ללפיד מסמך או פתק או הקלטה שנתניהו הפעיל עליו לחץ לתקן או לשנות את החוק מצבו של נתניהו קשה אבל אם יש רק את המילה שלו עדותו חשודה באינטרסנטיות ברצונו להפיל את נתניהו אותה דעה שכבר הביע לא פעם שברצונו להפיל את נתניהו. במצב כזה עדותו חשודה וחלשה מה עוד שיתכן ולפיד לא פירש נכון את נתניהו והבין שהוא לוחץ עליו לשנות איך שלא יהיה עדות בודדת זו אינה בסיס לאישום. ומכאן האנטי נגד לפיד שיכולה לפגוע בקרירה הפוליטית שלו.
המועמד שלנו לאירוויזיון המשפטי הוא – היא...
מועמד שלנו לאירוויזיון המשפטי הקרוב הוא.....היא....פרסומת אחת של המשטרה....נתניהו בתור להקת הליווי נבחר יאיר לפיד וגם גבאי והטעויות. לפיד שיהיה עד מרכזי נבחר בשל היותו אובייקטיבי חבר קרוב שאמנם הכריז בזמנו שיעשה הכל כדי שנתניהו לא יבחר ולא יהיה ראש ממשלה ולכן מתאים ביותר להיות עד אובייקטיבי ותומך. שיר שיבחר יחובר על ידי תזמורת המשטרה בניצוחו של מנדנבליט. השיר הסופי יולחן ויושמע במהלך השנה הקרובה. הצעות לפזמונים יתקבלו בברכה בכל הרשתות והתקשורת.
הערת אגב:
חוק מילצ'ן, כלומר פטור ממס לחוזרים עולים, בא כדי למשוך משקיעים לפיתוח התעשייה. חוק דומה בווריאציות שונות, קיים בהרבה מקומות בעולם, כמו קנדה, אירלנד ועוד... מאותם נימוקים כלכליים.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר