הפתעה – הדמוקרטיה לא בסכנה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הפתעה – הדמוקרטיה לא בסכנה

פורסם בתאריך 02/12/2018 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 283 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, שלטון החוק, המפכ

את משפט המפתח והמפתיע הזה אמר בראיון לתקשורת לא אחר מאשר שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין, היה גם בעברו היועץ המשפטי לממשלה.
בשל שני תפקידיו המרכזיים – במערכת שלטון החוק, דבריו צריכים להדהד בקול רם ובעלי תוקף וסמכות בקרב אותו ציבור, אותם חכמי הדור, אותם מבקרים ופוליטיקאים, מחפשי כותרות שבכל הזדמנות ממהרים להגיב ולהצהיר: הדמוקרטיה בסכנה, התדרדרות בשלטון החוק, סדקים בשלטון החוק, סכנה לפגיעה בדמוקרטיה – נוטים לפשיזם וכולי...
בראיון עם המפכ"ל רוני אלשייך, למרות כשלונו של המפכ"ל בניסוח ובהתבטאות, ולמרות שלמעשה נתן יד ובסיס לטענות לגיטימיות על פסילת החקירות נגד ראש הממשלה וזיהום החקירה ע"י אי פסולתו של ניצב ריטמן, ראש להב 433 להמשיך בחקירות, לאחר הצהרתו על כך שראש הממשלה או מקורביו ארגנו את תלונתה של הקצינה נגדו, למרות זאת אין עדיין סכנה לדמוקרטיה, אבל יש סכנה מאנשים לא מתאימים בשלטון החוק.
ח"כ יעקב פרי התפטר מהכנסת לאחר תחקיר עובדה מס' 1 ולפני מס' 2, על כשלונו המהדהד בפוליגרף בפרשת הדלפת ידיעות, לשר דרעי בזמנו, ועל שירותו הצבאי שלא היה או היה בצבא אחר לא מוגדר וגם זה עדיין לא סכנה לדמוקרטיה.
התקיפה בסוריה ובמתקנים אירניים
כגובה החגיגות בסוריה ובלבנון, כך עומק הפחד שלהם מתגובת ישראל.
וזה מוכיח – שהדמוקרטיה בישראל חזקה ודינמית.
דמוקרטיה במיטבה לא בסכנה
הפתעה הפתעה. הדמוקרטיה לא בסכנה....ציטוט מדבריו של אליקים רובינשטיין יועץ משפטי ושופט עליון לשעבר. בראיון פרישה הוא מסביר על חוסנה של הדמוקרטיה בישראל לעומת כל ,הטוענים על סכנה והדרדרות . מתברר שיש הרבה חסרי אמונה מתבכיינים וחסרי אמונה כולל חסרי הבנה של מהות וכוחה של דמוקרטיה. הראיון המלא עם השופט בעיתון "ישראל היום" ביום שישי (09.2).
המפכ"ל – ראיון כושל בעיתוי אומלל (לאילנה דיין – בעובדה)
הראיון של המפכ"ל אלשיך. בא לקלל ולקלקל ויצא, מוכה וחבול תקשורתית פוליטית ומשפטית. אלשיך שיצא מחושך לאור ..ילמד על בשרו בדרך הקשה את ההבדל ,בין השב"כ, לבין הברדק התקשורתי שיצר. הוא הוכיח חוסר הבנה של טירון בתקשורת ובפוליטיקה. ברוב טיפשותו עשה שירות מצוין לנתניהו ולכן אפשר להבין למה מינה אותו. מסקנה: עליו לחזור לפעול בתבונה, במחשכים.
חגיגות הנצחון בסוריה ובלבנון – מרוב פחד
חגיגות הנצחון המדומה של סוריה, בחסות איראן בגיבוי החיזבאללה רק מעיד. על המתח והפחד שלהם מכוחו של צה"ל. כגובה השמחה כך עומק הפחד מתגובת ישראל במקרה של תקיפה מסוריה או לבנון........ובמעבר חד בנוסח התגובה : הפוליטיקאי הכושל המסית הפרובוקטור בגרוש עם חור השתלח בהצהרה, שהתקיפה בסוריה, קשורה להמלצות המשטרה, אי לכך אין לי אלא לחזור על פסקה של אלברט אינשטיין.....עדיף לשתוק, שיחשבו שאתה טיפש... מאשר לדבר ולהוכיח שזה נכון. ומי שלא הבין מי הגאון התורן מההפגנות העקרות... האיש עם הניב, משיטת הפייק ניוז ליד הבית של מנדלבליט במקום ליד ביתו ובתוכו.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר