התפתחות דר-מט-ית בפרשת חקירות נתניהו – ופרישת ח"כ יעקב פרי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


התפתחות דר-מט-ית בפרשת חקירות נתניהו – ופרישת ח"כ יעקב פרי

פורסם בתאריך 02/09/2018 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 257 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, פרשת חקירות נתניהו, הדלפות מחקירות המשטרה, ח"כ יעקב פרי, אילן דיין, אריה, דרעי, יאיר לפיד, בטחון ופוליטיקה, מפכ"ל אלשיך

המשטרה תגיש המלצות בפרשת חקירות נתניהו תיקים 1000-2000 בשבוע הבא.
הציבור ממש במתח שיא – לאחר שכבר מזה יותר מחצי שנה, שכל שבוע מדווחים על התפתחות דרמטית בחקירות, שיש חומר רב, שיש בסיס להאשמות ויש ראויות חזקות.
יתירה מכך, כתבי הפלילים, הפרשנים והמומחים, לא רק שיודעים מה ההמלצות, הם יודעים גם את התוצאות בסוף המשפט.
יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, בכנס בנוכחות המפכ"ל ובחירי מערכת המשפט והמשטרה, אמר כי התופעה הפסולה של קשר ישיר בין החקירות לבין התקשורת, שמדווחת מחדרי החקירות, או בסמוך להן, חייבת להפסק. בלשון עממית – ההדלפות מהחקירות – פסולות ולא מקובלות.
ח"כ יעקב פרי – התפטר מהכנסת, בעקבות תחקיר עובדה של אילנה דיין, בו נטען שהדליף מידע על חקירות לדרעי בתקופה שהיתה חקירה סמויה וגלויה נגדו בנושא שחיתות. ובתחקיר מס' 2 – על שלוש גרסאות של שירות צבאי – ומהן לא ברור אם בכלל שירת ובאיזה צבא.
פרי הכחיש את המידע, אך יצא דובר לא אמת בפוליגרף. ההסבר שלו – לפוליגרף לא היה משכנע ולא מכובד לאדם במעמדו מעשיו ותפקידיו.
תחקיר עובדה מס' 2 – ובו לפי הפרומו גילויים נוספים לא מכובדים על פרי – גרמו לו להתפטר מהכנסת מהנימוק השחוק של: לוקח פסק זמן מפעילות ציבורית.
התפתחות דרמטית בחקירות נתניהו – נו באמת.
התפתחות דר--מ--טית (ופסי--כו --לוגית) פרשת תיקי נתניהו 2000-3000 (הרשימה לא סגורה) ההמלצות של המשטרה יפורסמו בשבוע הבא. אלא מאי ההמלצות כבר פורסמו לפני חצי שנה ומאז כל שבוע הזכירו לנו שיש בסיס, יש תשתית ראייתית-יש עדי מדינה-יש מאגר שמפניה וסיגרים ויש פרשנים וכתבים שכבר יודעים מה יהיהו ההמלצות עוד בטרם נכתבו ויש אפילו ידענים ומנטליסטים שיודעים גם מה יהיו התוצאות. על רקע זה כדאי -לשים לב לדברים שאמר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בכנס בה נכח גם המפכ"ל עם צמרת המשפט והמשטרה שיש להפסיק את הנוהג הפסול של קשר ישיר בין חדרי החקירות ורשתות הטלוויזיה. בלשון יותר פשוטה ולא עדינה יש להפסיק את הנוהל הפגום והפסול של הדלפות מאסיביות מהמשטרה לתקשורת. לדוגמא: חקירת הצוללות נתניהו לא קשור לפרשה על פי חוקרי המשטרה אבל כל פתיח מתחיל בנתניהו והצוללות. לדוגמא: נתניהו יזומן למסור עדות בפרשת הצוללות ואולי ייחקר באזהרה (בלשון עממית כקשור לפרשה) אבל בפועל נתניהו נקרא להעיד על דרך קבלת ההחלטות בקבינט בנושא זה ביחד עם השר שטייניץ והשר מרידור שהיה אז חבר קבינט. כלומר לא חקירה בפרשה ולא חקירה באזהרה אלא דרך קבלת החלטות אבל האמת לא מעניינת ולא חשובה העיקר שיש כותרת. ואחרי ההמלצות הפרשנות הסקירות הפנלים של המומחים התיקים עוברים לעיון הפרקליטות להחלטה שפירושה לפחות שנה נוספת. ואם יוחלט על כתב אישום מגיע שלב השימוע--שזה לפחות שנה נוספת. מסקנה מי שבונה על מהפך בבחירות הקרובות אל נא ימהר אל יתהדר ואל ימהר לקנות חליפות. צפו להתפתחויות דר--מטי----יות (ברמת בי-אי מ.אי) בפרשיות האלה בעתיד. בהצלחה ....
ח"כ פרי – לוקח פסק זמן (זה לא החטיף)
ח"כ יעקב פרי התפטר מהכנסת. היום בעובדה תחקיר נוסף על פרי מעברו ובו כמה הפתעות לא נעימות לפי הפרומו של אילנה דיין. וזאת הזדמנות להפנות אותכם לדברים שכתבתי מיד אחרי תחקיר עובדה מספר 1, בו נטען שפרי הדליף לאריה דרעי על חקירות נגדו ופרי הכחיש נמרצות אבל יצא דובר לא אמת בפוליגרף, אמרתי אז שלאור ההכחשה הלא משכנעת והלא מכובדת מאדם רב זכויות כמוהו בשירות המדינה ובטחונה עליו לפרוש מהכנסת. יתירה מכך ציינתי מפורשות שהבאתו למפלגה של רם ברק סגן ראש המוסד באה על המשבצת של פרי במפלגה(ראה מאמרי בנושא בכותרת ושוב חוזר הניגון שהתפרסם גם באתר זה). התפטרותו של פרי שהכריז בקלישאה השחוקה לוקח פסק זמן מפעילות ציבורית באה לדעתי קצת באיחור וצמודה מדי לתחקיר עובדה מספר 2. מה שבטוח -ללפיד נעשה יותר קל על הלב ועל המפלגה ,שהלפיד בה כבר מהבהב מזה זמן.
ברגע האחרון:
בעקבות תחקיר עובדה. האם יעקב פרי, ראש השב"כ לשעבר וח"כ במפלגת לפיד שירת בצה"ל או בצבא אחר לא ברור ? והאם חוקרים מטעם נתניהו או סביבתו חקרו על החוקרים את נתניהו כפי שרמז המפכ"ל - מעניין ? יש חומר טוב ותשתית ראייתית לתחקיר נוסף עם גילויים דרמטיים. מה שלא ברור, למה פרי היה צריך לשחרר שלוש גרסאות על השירות הצבאי-ולמה אלשיך התראיין תוך פיזור רמזים וחיוך מסתורי ולומר לא הרבה ולהסתיר הרבה מאוד על בטחון ופוליטיקה. והעיתוי אהה העיתוי הרי הוא מקרי ביותר...? גבאי ולפיד קפצו על הראיון של אלשיך כדי להצהיר שנתניהו מפרק את המדינה וחבל שלא הבינו את הסבטקס של ההצהרה שבמידה שהרמיזות של אלשיך לא יחקרו וישארו באוויר ללא מענה נתניהו יקבל עוד 5 מנדטים מהציבור ואלשיך יקבל כרטיס הביתה. מי שטוען שלשכת נתניהו בידיעתו ואישורו שלחו חוקרים כדי לאסוף חומר על חוקרי להב 433 החוקרים את פרשיות נתניהו ולא פתחו בחקירה מידית ומקיפה חייב להתפטר לאלתר. לאור הראיון של אלשיך בעיתוי מקרי ביותר לפני ההמלצות הסופיות המיותרות על פי החוק למעשה רוקן את תכנם והשפעתם על הציבור שלא יתייחס אליהם ברצינות.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר