ייעוץ לחברות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


ייעוץ לחברות

פורסם בתאריך 02/08/2018 ע"י יוסי ארונוביץ בקטגוריה עסקים וכלכלה | צפיות: 409 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר:

ייעוץ לחברות - איך תדעו לבחור בסוג הייעוץ הנכון?


בעידן העסקי של היום ניתן בהחלט להגיד כי ישראל, כמו מדינות רבות אחרות במערב, נהנות מהיצע גדול ומצוין של אפשרויות ייעוץ לחברות, ובשלל תחומים. אלא שכמו בהרבה מקרים אחרים, גם כאן כאשר ההיצע גדול והשוק "נפתח" לעיני הציבור, צצות ועולות גם לא מעט אפשרויות פחות איכותיות שיש להיזהר מהן. אך פחות מדובר מכך ואולי בשל כך גם "מסוכן" יותר, קיימת גם הסכנה שפשוט תבחרו בחברה שאינה מתאימה לכם - ולא מפני שהיא אינה איכותית או שהיא אינה מציעה תוצאות אמיתיות, אלא פשוט מפני שלא ידעתם מה הכי נכון לכם.

אז איך תדעו להתאים את חברת הייעוץ הנכונה למצב הקיים? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם להתבונן על הבעיה מזווית מבט קצת אחרת.


אילו סוגי ייעוץ לחברות קיימים?


ראשית חשוב לערוך היכרות עם סוגי הייעוץ הקיימים, אותם ניתן לחלק על פי רוב לשני סוגים מרכזיים:


חברות ייעוץ הנוגעות לארגון וניהול - ובכלל זה חברות לייעוץ כלכלי, עסקי או אסטרטגי, מנטורינג ואפילו ייעוץ פיננסי. המכנה המשותף בין כל החברות הללו הוא הדגש על התייעלות, וצמיחה מתוך המשאבים הקיימים במקום.


חברות לייעוץ ממוקד מטרה - במקרים אלה מדובר כבר בחברות המתמחות בתחומים ספציפיים ואף נישתיים הרה פעמים, בהן ניתן למנות למשל חברות לייעוץ שיווקי, ייעוץ תדמיתי, מיתוג ויחסי ציבור. כל התחומים הללו כמו רבים אחרים, מבקשים ליצור מעין "יש מאין", כלומר להביא רוח חדשה לנעשה בחברה ולהחיל בה נורמות ומשאבים שלא היו קיימים בה קודם. בבסיסו סוג כזה של ייעוץ הוא שונה מהסוג הראשון, מפני שהוא פונה למישורי פעולה שונים לחלוטין, ובטכניקות שהן למעשה הפוכות זו מזו.


אז מה מתאים לכם באמת?


הרבה פעמים כאשר אנו בטוחים שאנו זקוקים לשירותי ייעוץ לחברות מהסוג הראשון, מה שאנו באמת זקוקים לו - גם ללא ידיעתנו - הוא דוקא הסוג השני, ולהיפך. כדי למצוא את מה שבאמת מתאים ונכון עבורכם, מומלץ לשמוע את דעתם של כמה שיותר עמיתים למקצוע - לרבות בכירים אחרים בחברתכם וגם צוותי העובדים השונים שלכם. במידת הצורך, ניתן ואף רצוי להיעזר גם ב- ייעוץ עסקי ראשוני מקצועי של אדם בעל סמכות שיכריע עבורכם מה נכון יותר, כך שתוכלו לקבל בדיוק את השירות שמתאים לכם.

 

אודות יוסי ארונוביץ

יוסי ארונוביץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר