עיצוב בית מודרני ועיצוב פנים לחדרי הבית | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עיצוב בית מודרני ועיצוב פנים לחדרי הבית

פורסם בתאריך 01/23/2018 ע"י מורן לוין בקטגוריה עיצוב פנים | צפיות: 707 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: עיצוב בית מודרני, עיצוב פנים מודרני, עיצוב בסגנון מודרני, עיצוב פנים,

כשאנחנו חושבים על עיצוב פנים, לא פעם אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שמדובר אך ורק על בעבודה שמתייחסת לשיקולים של יופי, נראות, עיצוב, שכן כל הרעיון של עיצוב היא הדרך בה הדברים נראים. אך כפי שנוכל לראות במאמר זה, זה לא בהכרח מדויק, או לפחות לא מלא. עיצוב בית מודרני חייב לקחת בחשבון אלמנטים נוספים, וזו גם הסיבה שעיצוב בית בסגנון מודרני שונה במובנים מסוים מעיצוב בסגנון קלאסי.

השיקולים בעיצוב מודרני

עיצוב בית מודרני חייב לקחת בחשבון שיקולים נוספים מעבר לנראות ולעיצוב. הוא חייב לקחת בחשבון שיקולים של שימוש פרקטי ונוח בבית, אחרת אנחנו לא נהנה מהשימוש בו ולא נהנה מהעיצוב שלו. הוא חייב לקחת בחשבון שיקולים סביבתיים, שכן היום הגישות המודרניות בעיצוב נותנות דגש נרחב לכל מה שקשור לאיכות הסביבה, צריכה נכונה וחסכונית. עיצוב בית מודרני חייב להתייחס לשאלת של עמידות לאורך זמן, על מנת שלא נמצא את עצמנו נאלצים לשנות את העיצוב או את המבנה, או פריטים מסוימים ממנו כעבור זמן קצר. כמו כן עיצוב מודרני חייב לקחת בחשבון שיקולים פרטניים של הדיירים במקום, בין אם במטבח, בחדרי שינה, בסלון או בחדר עבודה.

כאשר מעצב או מעצבת ניגשים לבצע עיצוב בית בסגנון מודרני, בין אם זה בית רגיל או עיצוב בתים פרטיים בסגנון מודרני, אזי שהדבר הראשון שהם עושים זה לבחון את כל המאפיינים והצרכים של בעל המקום. זו יכולה להיות במסגרת שיחת היכרות או בדרכים אחרות. רק כך אפשר לדעת מה הם רוצים, מה הם צריכים וכיצד אפשר להוציא את זה לפועל.

בהמשך המעצב או המעצבת יבחנו את המאפיינים של המקום ומה אפשר להשיג ממנו. נניח ומדובר במקום שאפשר ליהנות בו מתאורה חיצונית ברמה גבוהה או לחילופין, מדובר במקום מרווח ופתוח, אז אפשר לתכנן את העיצוב שלו בצורה כזו שהוא יהיה חסכוני מבחינת צריכת החשמל, בין אם זה אומר שימוש מופחת בתאורה או שימוש מופחת במערכות מיזוג אוויר ועוד.

האם יש הבדל בין עיצוב בית מודרני במרכז לבין מקומות אחרים?

מן הסתם, אנחנו נמצא שיטות וסוגים שונים של עיצוב פנים בסגנון מודרני, כשחלק מהשיטות מתאימות יותר לאזורים עירוניים, מיושבים, כמו מרכז הארץ, בעוד שאחרים מתאימים יותר למושבים, כפרים ובתים פרטיים מחוץ לעיר.

צריך לומר שעיצוב פנים לא תלוי לא מעט בגודל המבנה, סוג המבנה, מספר החדרים שיש בו ואלמנטים אחרים. המעצב או המעצבת צריכים להיות מסוגלים לקחת בחשבון את הנתונים שעומדים לרשותם ולהיות מסוגלים להבחין בין הצרכים של מבנים באזורים עירוניים לבין הצרכים של מבנים שנמצאים במושבים, כפרים ואזורים דומים. כמובן גם בהתאמה לצרכים ולדרישות של הלקוחות עצמם. הכל גם בהתאמה למגבלות התקציב שעומד לרשותם. 

אודות מורן לוין

מורן לוין

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר