אירועים שראוי להשאיר ב-2017 | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אירועים שראוי להשאיר ב-2017

פורסם בתאריך 01/03/2018 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 356 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: יש אירועים חברתיים ופוליטיים – שראוי וכדאי להשאיר מאחור בשנת 2017. ההפגנות שהחלו בפתח-תקוה, עברו לשדרות רוטשילד ומשם אולי לכיכר הבימה, מצביעים על התרופפות המחאה ובמיוחד על נציגיה, לפחות בתקשורת, הלוקחים לעצמם את הקרדיט עו"ד אלדד יניב, פוליטיקאי כושל,

יש אירועים חברתיים ופוליטיים – שראוי וכדאי להשאיר מאחור בשנת 2017.
ההפגנות שהחלו בפתח-תקוה, עברו לשדרות רוטשילד ומשם אולי לכיכר הבימה, מצביעים על התרופפות המחאה ובמיוחד על נציגיה, לפחות בתקשורת, הלוקחים לעצמם את הקרדיט עו"ד אלדד יניב, פוליטיקאי כושל, שלא נבחר במחנה הציוני ומחפש נישה חדשה להתבלט בה אחרי ששקע עמוק בפרשת העמותות בתקופת אהוד ברק ובוזי הרצוג.
השותף להפגנות – מני נפתלי, שהפך לעד מדינה, שזה אומר: שותף לעבירה עם חסינות, שהודה, שזייף חשבוניות, כדי לשרוד בתפקיד, אלה מנהיגי המחאה, אלה נותני הדוגמא לציבור, על ניקיון כפיים ומטרות צודקות.
המחאה תחת הכותרת "נגד השחיתות", היא למעשה מחאה פוליטית מובהקת, עם השלטים והמסרים המתאימים, ומימון כספי ממקורות נסתרים, אנטי ממשלתיים, אנטי ציוניים ואנטי של אנטי.
לפיד הדיקטטור של המפלגה (ראו את התקנון) – הדמוקרט הדגול, ששומר חותם הדמוקרטיה כשל בעת מבחן, ורץ אף לבג"צ.
תראו את האבסורד
תראו לאיזה אבסורד הגענו. מני נפתלי ששם עצמו ואת אלדד יניב למובילי המחאה מצהיר שבשנת 2018 המחאה עוברת לכיכר הבימה כנראה כדי לתת לה בסיס יותר אינטלקטואלי. מני נפתלי מחד עד מדינה על משמעותו, מאידך מודה שזייף חשבוניות על משמעותן, ואלדד יניב שהיה עמוק בפרשת העמותות של אהוד ברק ובוזי הרצוג. כאשר אלדד דורש בלהט לחקור את ראש הממשלה מאידך שותק כמו דג לגבי ראש ממשלה אחר זה נראה לכם רציני והוגן ואלה ראשי המחאה אלה מנהיגי הצבור ,זה מה שמגיע לעם. לכן אל תתפלאו שאין תוצאות בשטח אל תצפו למהפך ואל תחלמו שמהם תבוא הישועה או הישוע החדש. וגם כאשר יאיר לפיד רץ ואץ לבג"ץ על חוק שעבר בכנסת ברוב דמוקרטי, אז רבים חושבים ומאמינים שכדאי להאחז במה שיש ולא ללכת שבי אחרי נביאי שקר.
החכם אלעד שרגא
ההברקה האחרונה של המטיף בשער עו"ד אלעד שרגא שחושב ומאמין שכל החכמה ניתנה לו במתנה, והיא נוזלת לו מה....בהפגנה התורנית בתל אביב הצהיר בחגיגיות כי דוד אמסלם הוא בריון רפה שכל וזב חותם. לעומת זאת כל המפגינים אינטליגנטים כל הקריאות, והשלטים מנוסחים בלשון אקדמית כמו שלטי הבי. די. אס. הגליוטינה ביבי בוגד ועוד הברקות מהגוש, הצודק תמיד. אין פסול בהפגנות חוקיות, אין בעיה עם ביקורת עניינית כל עוד שומרים על מסגרת מכובדת. ביטויים של בוז, ביטוי גזענות ושיימינג הם גישה פוליטית מקובלת של הצד המפסיד שלא יודע להפסיד בכבוד, ואולי כי אין לו כבוד. אמסלם השיב כי יש לו תואר בכלכלה ומדובר בגזענות לשמה. כהערה לחכם שרגא יש בימין אולי יותר אקדמאיים בעלי תפקידי מפתח במדינה בצבא במשטרה במערכת המשפט בהייטק שהם מהשבט של אמסלם ולא של הדוד שרגא השחצן היהיר המתנשא.
רקטות על עוטף עזה
שוב רקטות על עוטף עזה בשיטת הטפטוף. שוב תגובת צה"ל בצורת האוננות והגמגום, ללא נזק ממשי לחמאס. ומה זה מזכיר לי את התגובה של קצין צה"ל לסתירת הלחי של ילדה שמעוררת פרובוקציה מתוכננת ומצולמת, ולא מגיבים במקום אלא מחכים ללילה כדי לעצור אותה כאשר כל האפקט של מעשה ההתגרות והסתירה נמוג. רק תגובה ממשית של הרס תשתיות פגיעה בנקודות הרגישות של חמאס והגרורות, גרימת נזק רציני למערך הרקטות לאמור תגובה לא פרופורציונלית, תוך אזהרה עתידית, תביא לרגיעה והפסקת הטפטוף.
לפיד – עם לפיד שהולך ודועך
ח"כ לפיד הדיקטטור של המפלגה, הפרלמנטר הגדול, הדמוקרט הליברל, המועמד להוביל את הכנסת, הביקורתן התורן, יורק בפרצופה של הכנסת, סותר בלחיה של הפרדת הרשויות מבזה את עצמאות הכנסת בכך שרץ מיד עם סיום הדיונים והצבעת הרוב בחוק ההמלצות על מאות ההתנגדויות והפיליבסטר המתיש לבג"צ, כדי שיבטל את החוק. פרט לעצם העובדה שמדובר במעשה אנטי דמוקרטי, בפגיעה בכנסת ובהחלשתה ,בהצגת הכנסת כאילו מדובר בכנס של בובות חסרות אחריות חוששני כי לגוף החוק הוא ויועציו ומפלגתו לא מבינים את מהותו ומטרתו. ממליץ ללפיד לחשוב מה היה קורה לו הוא או קרוב משפחתו שהיו מואשמים באחת העבירות שנחקרות עתה כנגד אנשי צבור כמו מתנות, שחיתות, טובות הנאה או הטרדה מינית ואחרי שנה או שנתיים של השמצות, רדיפות, הדלפות נון סטופ היו סוגרים את התיק בלי לבקש סליחה או מחילה ומפרסמים זאת בתקשורת בעמוד 17 למטה באותיות קטנות בשלוש שורות. אשמח לקבל תשובה מלומדת.
נשיא על הכוונת
נשיא על הכוונת. הנשיא ריבלין בהתבטאות לא נשיאותית מצדיק וקורא לציבור להפגין בכיכרות. ריבלין שכח מה זה להיות נשיא של כולם ומתנהל כמו עסקן פוליטי או לפעמים כמו מנהל קבוצת כדור-רגל. חוק יסוד נשיא המדינה מגדיר בבירור את סמכויות הנשיא והתערבות פוליטית לא נמנית על סמכויותיו. גם בעבר היו נשיאים עם אוריינטציה פוליטית, וחבל שהמצב חוזר על עצמו ומחזק את המבקשים לבטל את מוסד נשיאות שרוצה להיות עממי. יש תחומים רבים בהם יכול ורצוי שיתערב ואת הפוליטיקה ישאיר לפוליטיקאים.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר