נאום הגבות והחמוצים של נתניהו | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


נאום הגבות והחמוצים של נתניהו

פורסם בתאריך 12/23/2017 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 866 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבטחון, נאום הגבות, בוגי יעלון, לפיד, פרשת זדורוב

נאום הגבות הוא המשך ישיר של נאום החמוצים ובשניהם יש אלמנטים נכונים – ארוזים בחבילה עם סרט שמתאים לנאום טלוויזיוני.
לגוף הנושא – אכן יש תופעה של המלצות יתר של המשטרה וברוב התיקים ההמלצה לא מתקבלת או משתנה ע"י הפרקליטות.
המלצת משטרה – על אזרח ובמיוחד נבחר ציבור וככל שהרמה עולה הנזק עולה ובלתי הפיך.
מי שמומלץ לדין בעבירות של הטרדה מינית, תקיפה מינית, שוחד, בריונות, הפרת אמונים, זיוף וכו', ואחרי שנה או שנה וחצי התיק נסגר בקול דממה דקה מה שזוכרים זאת, ההמלצה שפוגעת באדם, במשפחתו ועסקיו.
לגבי נתניהו, אפשר לאהוב אותו, אפשר לשנוא אותו ויש רבים כאלה, אך אי אפשר להתעלם ממנו.
וגם – אדם – אזרח, שמותקף ומושמץ ע"י התקשורת, ונשללת לו בדרך זו "זכות החפות", האם זה לא הוגן או לא נכון לתת לו גם אפשרות להתגונן – או שזה מפריע לפרשני התקשורת.
ילדות מכות קציני צה"ל באין תגובה. האיפוק הוא לפעמים כח ולפעמים חולשה.
פרשת זדורוב – לא נותנת לי מנוחה דברי השופט דנציגר.
ולפני שאתם נוקטים עמדה נחרצת, תחשבו מה יקרה ומה תרגישו, אם אתם או קרוב משפחה יהיה אובייקט להמלצת משטרה, שתיסגר או תבוטל כעבור שנה.
נאום הגבות
נאום חנוכה והגבות. כל הפרשנים ובעיקר המתנגדים בראשם בוגי יעלון לפיד האופוזיציה שוכחים דבר בסיסי בפוליטיקה. הנאום לא היה מכוון בכלל אליהם-מי ששונא את נתניהו מי שלא סובל אותו ויש רבים כאלה ימשיך לשנוא אותו אבל כל ההופעה וההצגה לא כוונה אליהם אלא אל תומכיו, אותם הוא היה צריך לתחזק לחזק ולקבל מהם חיזוקים כי חיזוקים הוא מקבל מספיק מסביב על בסיס יומי. ולהזכיר לציבור עד כמה הפוליטיקאים גמישים בדעותיהם אז בוגי יעלון כשר בטחון שיבח לא פעם את ראש הממשלה עד סמוך לעזיבתו בכעס. אהוד ברק כשר בטחון שיבח את ראש הממשלה כמנהיג אחראי רציני מוביל את ישראל בדרך הנכונה סמוך לעזיבתו וכנ"ל לפיד בתחילת דרכו בממשלה, אבל לזכותו יאמר שגם בימים טרופים אלה הוא מודה שבעבר שיבח את ראש הממשלה אבל לאחרונה הוא לא מבין מה קרה לו ומה עובר עליו שזה נשמע הגיוני מפיו. לסיכום פוליטיקה זה אומנות הבלתי אפשרי שניתן להפכו לאפשרי.
ילדות מכות מקללות יורקות על חיילים ושוטרים
כפרובוקציה מבוימת מתוכננת ובעיקר מצולמת. השימוש בילדים נגד חיילים הוא תרגיל ישן שעובד יפה בתקשורת. התרגיל בא להדגיש את עוללות הכיבוש לצורך פרסומים בחול תוך שליחת הילדים בהסכמת ההורים לחזית הפרובוקציה. האיפוק הוא לפעמים כוח אבל לפעמים החולשה שבכוח היא חמורה יותר חייל שבורח או לא מגיב לסתירה משדר הססנות חולשה ופגיעה בכבוד. הפתרון הנכון והנבון לעצור את הילדים על אתר אם יש חיילות או שוטרות עדיף להטיל קנס כבד על ההורים עם אזהרה לעתיד. אין מקום להססנות או גמגום ואין מקום להפוך אותם לילדי ההתנגדות וגיבורים בתשלום בשליחות אבו מאזן.
פרשת זדורוב לא נותנת לי מנוח – דברי השופט דנציגר
פרשת זדורוב לא יורדת מהכותרות המשפטיות. השופט העליון דנציגר שהיה בדעת מיעוט בערעור של זדורוב בעליון, פרש לפני 6 חודשים ובהרצאה שנשא בפרקליטות דרום הסביר למה זיכה משפטית את זדורוב מחמת הספק בשל ליקויים בחקירה וחורים שחורים מעוררי מחשבות בראיות שהציגה הפרקליטות. כגון: שחזור הרצח שבחלקו היה מבוים על ידי המשטרה ההודאה ברצח בסכין יפנית כאשר חוות הדעת הפתולוגית מצביעה על סכין עם להב משונן (כמו סכין קומנדו) העדר די.אן.אי. או טביעות נעל של זדורוב בזירת האירוע שהיתה מלאה בדם ועוד כשלים נוספים. עם כל הצניעות שבדבר אני פרסמתי בפרשת זדורוב לאורך כל הדיונים 5 מאמרים ובהם ציינתי במפורש שלאור הראיות והכשלים בראיות כולל הסתירות ואי ההתאמות בגרסאות יש לזכות את זדורוב מחמת הספק מבחינה משפטית. כאחד שהופיע בעשרות תיקי רצח ,ביניהם לא פחות מסובכים וחלקם אף יותר המסקנה מובילה לזיכוי מחמת הספק כמו שציין השופט דנציגר. המשפט אמנם הסתיים בהרשעה ברוב דעות -אבל בקשה למשפט חוזר גם בשל עמדת המיעוט של השופט דנציגר נותנת תקווה קטנה לשינוי העמדה. העניין הוא האם ימצאו שופטים אמיצים שיצאו נגד המערכות המעורבות או ישאירו את המצב כמו שהוא. מה שנשאר בסוגיה הסבוכה הזאת לחכות אולי האמת תצוף ותצא לאור מזווית אחרת מפתיעה.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר