הכותרות שעשו את השבוע | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הכותרות שעשו את השבוע

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EST/-5.0/no DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
11/21/2017 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 466 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, השופט אדמונד לוי ז"ל, אהוד ברק, הרוצח יגאל עמיר, המפכ"ל אלשייך, המשטרה, הכנסת, שרי ממשלה, ח"כ אמסלם

הרוצח יגאל עמיר מבקשת משפט חוזר.
הגב' עמיר – היא הטרימבולדר שנעלמה מהתקשורת עומדת מאחורי היוזמה המפתיעה.
הטענה העיקרית של עמיר – אני יריתי סרק – סרק ואילו דמות מסתורית נוספת שהיא ירתה את הכדורים שהרגו.
אהוד ברק – עם הלוק החדש – זרק רימון הלם לתוך הפוליטיקה הישראלית והסתער על המנהיגים והמפלגות כמו שמלמדים בסיירת מטכ"ל.
מפכ"לים לשעבר – באו להגן ולתמוך באלשייך והגיעו למסקנה המגוחכת שמעליבה את תפקידם ומעמדם לבקש לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ אמסלם בעבירה של סחיטה ואיומים. אבסורד בהתגלמותו ובאי הבנת המטריה המשפטית והעובדתית.
הרוצח יגאל עמיר – יורה סרק - סרק
הרוצח יגאל עמיר מתכנן משפט חוזר בעזרתה של גברת טרימבולדר שלא שמענו עליה תקופה של דור הולך ונעלם. הטענה המרכזית של עמיר אני זה שיריתי ..........סרק......סרק ואדם נוסף או אישה מסתורית הם שירו ברבין. האמת מדובר בטיעון חזק הלקוח מסרטי ליגת הצדק או מלחמת הכוכבים. עוד נכונו לנו עלילות וסיפורי קונספירציה. ועכשיו גילוי נאות. בית המשפט מינה אותי כסניגור מטעם בית המשט לפי בקשתו האישית של השופט אדמונד לוי ז"ל לעזור לבית המשפט לנהל הדיונים בצורה מכובדת בשל התקשורת הבין לאומית שהיתה נוכחת. ראיינתי את עמיר מספר שעות וכשנוכחתי שהוא מעונין במשפט פוליטי ולא במשפט פלילי על רצח התפטרתי למחרת היום מהייצוג .וכל היתר הרי זה כתוב בהרחבה בפסקי הדין בעניינו.
הברק אינו מכה פעמיים באותו מקום
אחרי ההצהרה הסנסציונית של אהוד ברק שהוא הכי בשל ,הכי מבושל הכי מנוסה הכי מתאים הכי מזוקן -הכי יפה מכל המנהיגים הכי עשיר להוביל היה ברור שיצוצו סקרים בנושא שהרי ברק כהרגלו הטיל רימון הלם לזירה הפוליטית ורץ להסתער כמו בסיירת. התוצאות קצת הרבה מאכזבות והוא נמצא בתחתית הטבלה כששוב ושוב הביבי הזה ,הנחקר המתמיד, המבוקר ,המושמץ הנהנתן עם הסיגר והגברת עם השמפניה בכל תכנית ובכל עיתון. כל היודע לפענח את התופעה יקבל פרס מתנת המחנה הציוני ביקור וסיור במפלגת העבודה או ישתתף במירוץ הלפיד. ואל תחזרו על הנימוקים השחוקים של העבר העם טיפש לא מבין לא מבחין זה מתאים לבדיחות עם זקן או מועמד בשל. ולבסוף כמה הייתי נותן כדי לשמוע מה יש לקאיה להצהיר בכל הנושאים הרלוונטיים-אולי כדאי להעזר בלוחש לכלבים. חבל שאין להם תוכי מדבר-היינו יותר חכמים היום חבל.
האמרה הברק לא מכה פעמיים באותו מקום-כנראה לא נוגעת באהוד ברק או שהוא לא שמע עליה. בראיון בתקשורת הצהיר ברק בחגיגיות וברצינות תהומית שהוא הכי בשל היום להנהיג ולהוביל את המדינה. עכשיו אני תוהה האם הגיל או הזקן או הגן הישן קפץ לו פתאום אחרי שנמאס לו שלא מצטטים אותו לא מזכירים אותו-לא מתייחסים איליו ברצינות, שהחליט שוב לנסות את כוחו בפוליטיקה. ראשית אף מפלגה לא תקלוט אותו-אחרי שפירק את מפלגת העבודה והיה לראש הממשלה הגרוע ביותר ובזמן הקצר ביותר. הקמת מפלגה חדשה -לא נראית לי ריאלית ,כי אף אישיות רצינית לא תחבור איליו בשל תכונותיו האנוכיות ,אגואיסטיות -הרודניות. אמנם הוא אדם כשרוני, משכיל אך מסוג הזאבים הבודדים שלא אוהבים שותפים או מתחרים והרוב גם לא אוהב אותו. אבל שחקן ספסל נוסף בפוליטיקה עושה את זה למעניין.

מפכ"לים לשעבר – עושים צחוק מעצמם
מפכ"לים לשעבר התכנסו יחד כדי להגן בגופם על המפכ"ל אלשיך -ויותר נכון על מוסד המפכ"לות והמשטרה. תוך כדי ישיבה מעניינת זו הגיעו למסקנה המגוחכת להגיש בקשה לחקור את ח"כ אמסלם על עבירת סחיטה ואיומים על המשטרה ואלשייך. קשה לי להבין איך מי שהיה מפכ"ל משטרה מגיע למסקנה הזויה כזו ברמת הבנת המטריה המשפטית עובדתית. ח"כ אמסלם פועל במסגרת תפקידו כחבר כנסת וכראש וועדה. אפשר לא להסכים להצעותיו-אפשר ולגיטימי להתנגד לבקר, כמו שאכן עושים זאת בכנסת ובתקשורת אבל לבקש לפתוח בחקירה משטרתית-זה לא רק מגוחך זה פוגע בתדמית המשטרה ואלה שעמדו בראשה בעבר. ולבסוף לשעברים שכחו כנראה בלהט ההצעה שלח"כ אמסלם יש חסינות במסגרת תפקידו, כך שההצעה טובה אולי ככותרת לתקשורת אך אין לה כל משמעות מעשית.
ברגע האחרון:
1. המתיחות בין המשטרה הכנסת ושרים בממשלה בנושא החוקים שבאים לכאורה לפגוע במשטרה וסמכויותיה נמצאים בשיא. לדוגמא נושא ההמלצות המשטרתיות בתיקי חקירה. בעניין זה משכו את תשומת לבי ועיני שתי פרשיות שפורסמו לאחרונה בתקשורת האחת: נתן אשל שהיה ראש הלשכה של ראש הממשלה נחקר במשטרה על תקיפה מינית והומלץ על ידי המשטרה בתום החקירה להעמדה לדין על עבירה מינית של תקיפה. כמובן שהכותרות בעיתון היו בהתאם גם האדם גם התפקיד גם הקרבה לראש ממשלה, בקיצור חומר טוב ועסיסי לכתבות בתקשורת. התוצאה אחרי שנה התיק הפלילי נסגר על ידי הפרקליטות. ואם זה לא מספיק הנה מקרה נוסף מהשבוע האחרון קב ירושלמי נחקר הומלץ לדין על תקיפה מינית של אחת התלמידות שלו ואחרי שנה של מעצר בית הפרקליטות סגרה את התיק. ובכן לא צריך 5 יחידות במתמטיקה כדי לעשות 2 ועוד2 ולהבין או להסיק שאין זה מתפקידה וסמכותה של המשטרה להמליץ על העמדה לדין אלא זאת סמכותה הבלעדית של הפרקליטות (כפוף לשמוע) על פי החוק. המלצת המשטרה עושה כותרות, הורסת אנשים, משפחות, עסקים תדמית סיכויי קידום וכולי ואין פיצוי ואין מנחם. ובסוגיות האחרות תוציאו את נתניהו מהמשוואה, החקירות הפרסום ניתן לומר בשקט שיש הגיון ובסיס גם בהצעות האחרות. מה שלא מוצלח בנושא העיתוי לא מתאים וניתן לפרשנות לא נכונה. אז תחשבו על זה.
2. מאז פרשת אזריה, יש אפקט אזריה - מחבלים לא נהרגים
שאלה המבקשת תשובה או הסבר או נימוק סביר-או מדיניות חדשה. אם שמתם לב מאז פרשת אזריה, המשפט המהומה הציבורית, ההרשעה והעונש המחבלים המפגעים הדורסים הרוצחים ילדים ונשים בבתים או בצמתים לא נהרגים בזמן ביצוע הפיגועים. האם מדובר באפקט אזריה? האם יש רתיעה לא להסתבך, לא לחסל מחבלים שבאים לרצוח או אלה שכבר ביצעו פיגוע---או מדובר במדיניות חדשה ליברלית ,מתחשבת באויב המסכן הסובל תחת הכיבוש. אז הגיע הזמן להתעורר, כי המחבלים הופכים לגיבורים בכלא לשהידים חיים -המשפחות מקבלות כספים מאבו-מאזן ולא רחוק היום ידרשו את שחרורם בעסקאות חילופין.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר