מה צריך לדעת לפני רכישת רכב משומש בחדרה? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מה צריך לדעת לפני רכישת רכב משומש בחדרה?

פורסם בתאריך 11/21/2017 ע"י איציק קמי בקטגוריה מדריכי קניה | צפיות: 298 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: רכב יד 2, רכב בחדרה, רכב בשרון, רכב משומש

לרוב ההחלטה על רכישת רכב משומש נובעת משיקולים כלכליים ומתוך רצון לחסוך בהוצאות. עם זאת, קנייה לא זהירה יכולה לעלות לכם ביוקר. אחרי הכל, רכב זה לא רק ההתרשמות הראשונית, גיוס הסכום המתאים או חיפוש פידבקים ברשת, אלא גם דמי תחזוקה הקשורים ברכב ובדגם הספציפיים. שלא לדבר על מקרים בהם נתקלים בסוחרים לא אמינים המנסים למכור לכם רכב שאינו תקין או מכונית גנובה. לא מעט אנשים מתלוננים על פערים בין מידע שנמסר או הובטח להם על ידי המוכר לבין מה שניתן להם בפועל. תמיד טוב לדעת על מה להסתכל ועל מה לשים דגש כאשר מחפשים רכב משומש כדי לא ליפול בפח. הדבר נכון במיוחד לאזורים הנחשבים כפופולאריים לרכישת רכבים מיד ראשונה או שניה, כמו אזור חדרה למשל.


הגיעו מוכנים


את הסיבוב לחיפוש הרכב התחילו בהגדרת תקציב שברצונכם להוציא. לאחר מכן החליטו על סוג הרכב הדרוש לכם – רכב קטן, רכב שטח, רכב לנסיעה בעיר, רכב משפחתי, מכונית ספורט, וכדומה. לאחר שגיבשתם דעה כללית לגבי התקציב וסוג הרכב המעניין אתכם, התחילו לבדוק דגמים ולהשוות את מחירם לתקציב העומד לרשותכם. מומלץ גם לערוץ טבלת אקסל מסודרת המסכמת את הנתונים. הדבר נכון גם כאשר תתחילו להתעניין בקרב סוכנויות המתמחות במכירה של רכב יד 2 בחדרה ובקרב מוכרים פרטיים, כדי להבין איכן תוכלו לקבל את המחיר המשתלם ביותר. דבר נוסף, שחשוב לזכור הוא שמחיר המחירון הינו בגדר המלצה בלבד, והמחיר בפועל יכול להשתנות בהתאם למספר בעלויות קודמות, קילומטרים שעבר הרכב, תאונות, חבלות ועוד.


על מה כדאי לשים דגש?


מומלץ לבחון את הרכב באור יום כדי לא לפספס שום פגמים. נסו להתניע את הרכב כדי לבדוק את תקינות השסתומים, לשים לב לקילומיטראז' שהמכונית עברה, לבדוק את תקינות דוושת הגז, המעצור, המצמד, צופר, פנסים, מגבים, מיזוג אוויר, מערכת השמע, חלונות, כריות אוויר, ואביזרים אחרים. פתחו את תא המטען ומכסה המנוע וחפשו אחר סימנים של חלודה או רטיבות. בדקו את מידת השחיקה של הצמיגים וודאו כי יש התאמה ביניהם. בדקו את המנוע, האם הוא מקורי, האם יש עליו אחריות. חשוב לוודא כי המספר הסידורי תואם למה שרשום ברשיון הרכב.


לפני הרכישה


כל עוד אתם בשלבי ההתלבטות ובדיקת אופציות אל תחתמו על שום הסכמים. גם אם הסוכן או המוכר לוחץ עליכם ואומר כי לא יוכל לשמור אותו בשבילכם. ישנן תקלות שמתגלות בבדיקה נוספת, באור שונה וכו'... בנוסף מומלץ לקחת את הרכב למבחן במכון מוסמך כדי לוודא כי הרכב אכן במצב טוב. לפעמים המכון מאפשר לעלות על תקלות או בעיות שלא ניתן לראות בעיין לא מקצועית או ללא מכשור מיוחד. בקשו מהמוכר לראות את ספר הטיפולים של הרכב ואת רשיון הרכב. כמו-כן, אל תתביישו לבדוק את תעודת הזהות של המוכר עצמו. במידה ומשהו לא נראה לכם – המוכר סותר את דברי עצמו, מספר הלוחית מטושטש או לא ברור או כל סימן מחשיד אחר – ותרו על העסקה. בכל מקרה מומלץ לבצע את התשלום רק במעמד העברת הבעלות ולאחר סיום כל הבדיקות.


רכב משומש יכול לשמש אתכם נאמנה במשך שנים רבות ולהתגלות כרכישה מבטיחה ואיכותית, אך חשוב לבצע את כל הבדיקות כדי להיות בטוחים כי אתם אכן מקבלים את מה שהובטח לכם. באזורים הגדושים בסוכנויות קיימת תחרות ולכן ניתן למצוא גם מציאות. ניתן למצוא רכב יד שניה בשרון או חדרה מבלי להתפשר על תקינות או איכות. חשוב לזכור כי רכב אינו מוצר להשקעה. ערכו יורד עם השנים ועם העברת הבעלויות. מה שחשוב הוא שהמכונית תשרת אתכם בצורה שתהיה נוחה ונכונה עבורכם.

אודות איציק קמי

אוטו קאר טרייד אין הינה סוכנות רכב מובילה המציעה שירות למעוניינים ברכישת רכב יד 2 בחדרה.

איציק קמי

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר