המחרימים של ההווה – מול החולמים של העתיד | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


המחרימים של ההווה – מול החולמים של העתיד

פורסם בתאריך 10/01/2017 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 262 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, שלטון החוק, פוליטיקאים, רוב הציבור היהודי, גבולות 67, החרמת טכס ממלכתי, ממשלת ישראל, הפיגוע הקטלני בהר-אדר, פרט מפעל חיים לשלמה גרוניך

כאשר גופים פוליטיים ואורגנים של הממשל מחרימים טכס, שאושר ע"י הממשלה, הם פוגעים בעמודי התווך של השלטון ושלטון החוק.
פוליטיקאים בהווה שמחרימים טכסים ממשלתיים, ישלמו על כך ביוקר עם מפלגותיהם בעתיד.
החרמה היום – תחזור כבומרנג אליהם מחר.
התקדים של החרמת טכס ממלכתי – פועל לשני הכיוונים, גם בשינוי הממשל או במהפך פוליטי.
יש קונצנזוס של רוב הציבור היהודי ציוני, שגבולות 67 לא יחזרו ולא יהיו קו גבול של ישראל.
כאשר נשיאת בית המשפט העליון מחרימה טכס ממלכתי, שלא תתפלא שהממשלה ורוב הכנסת יחרימו ויתנערו מבית המשפט העליון.
השתתפות בטכס – אינה מחייבת הסכמה לכל מהלכי הממשלה אלא מתן כבוד לכנסת.
תפילתי- ליום הכיפורים הזה...
החרמות – הם מהלך מסוכן
החרמת טכס ממלכתי על ידי גופים פוליטיים לרבות החלטת נשיאת בית המשפט העליון היא פגיעה ועלבון באושיות השלטון וחרם על ממשלה נבחרת. השתתפות בטכס שאושר על ידי הממשלה הוא עניין של כיבוד השלטון הקיים. השתתפות בטכס אינה בהכרח הסכמה על כל מהלכיה, אלא ביטוי לקבלת רוב העם שבחר בממשלה. יו"ר העבודה גבאי שמחרים את הטכס ומפלגתו וכן הגופים האחרים ישלמו על כך ביוקר בעתיד. נשיאת העליון שפגעה בממשלה שלא תתפלא שהממשלה תפגע בבית המשפט והוא יאבד עוד נדבך מאימון הציבור. שימו לב לאבסורד רוב הישובים בגולן וביש"ע, הוקמו באישור ובעידוד ממשלת העבודה אלון, רבין, ברק ונתמכו על ידם. היום יש קונצנזוס שלא תהיה חזרה לגבולות 67 כך שמהלך החרם לא הגיוני ולא נבון. שהרי חרם מעין זה פועל כבומרנג כי עם חילופי השלטון התקדים יחול וישיג גם אותם .לאמור שטות שאתה עושה היום תשלם עליה ביוקר בעתיד.
הפיגוע הקטלני בהר-אדר
מחבל רצח 3 מאבטחים ופצע קשה שלישי במחסום הר אדר. מבירור העובדות כפי שהוצגו בתקשורת נראה לי שהיה כשל חמור בתגובה של החילים במקום. מהרגע שחשדו במחבל ואפשרו לו לירות ב 4 חיילים ועד לתגובה שהיתה מאוחרת למדי. ברגע שהמחבל שלף את הנשק היה צריך לחסלו ולא אחרי שאפשרו לו לרצוח שלושה ואחד כמעט ולירות 10 כדורים. אני מקווה מאוד שלא יתברר שהיה כאן אפקט אזריא. תנחומים למשפחות.
פרס מפעל חיים – למוזיקאי שלמה גרוניך
פרס מפעל חיים ליוצר ומוזיקאי שלמה גרוניך אחרי 25 שנה באה אישה ועושה שימיג פומבי לאדם בעיתוי קלאסי כדי להדביק לו כתם של מטרידן. צריך לשלוח מסר ברור וחד לכל המתלוננות והמתלוננים בעם כי תקופת ההתיישנות היא המסגרת החוקית לתלונות. מעבר לכך זאת הטרדה הפוכה ,זאת חוצפה ,זאת נקמה זולה, העולה כדי תביעת לשון הרע, דיבה ופיצויים. ודבר נוסף: גברת שתקת 25 שנה ממליץ שתשתקי 25 שנה נוספות. כל הרעיון של תקופת ההתיישנות לשים קץ לפרשה ולתת לאדם להמשיך ללא כתם בעברו לא רק פלילי אלא גם ציבורי וכל זה בתנאי שהיה ממש בתלונה והיא אינה המצאה לצורך נקמה מאוחרת או תקווה שענב יגלוש לדקולטה.
תפילתי ליום כיפור
אני מקווה שכשלון הבנת הנקרא כשלון הקונספציה של סבירות נמוכה למרות כל הנורות שדלקו והבהבו סביב לא יחזרו על עצמם. המציאות מוכיחה שהמסקנות לא הופנמו במלואן ומלחמת לבנון השניה היא הוכחה חותכת. תורת המינים של דרווין מלמדת שהחזק הוא ששורד וזאת כל תורת הקיום וההמשכיות על רגל אחת. באיזורינו ובמצבנו הבטחון הקיום תלוי בחוזקינו עוצמתינו ובמעשי ידינו. יש לי הרגשה שלא כל נבחרינו מנהיגנו ערים לסיטואציה ולתפישת עולם זאת שיכולה לקבוע את עתידינו. זאת תפילתי זאת תקוותי שנמשיך לעמוד איתן כנגד כל אויבנו מבחוץ ומבפנים ושתמצא הדרך לאחד את הקרעים למען בטחון המדינה והמשך שגשוגה כמדינה יהודית דמוקרטית מדינת הלאום היהודי ברוח הכרזת המדינה. זאת תפילתי ליום הכיפורים הזה…

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר