איך נגן על ציוני המגן? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


איך נגן על ציוני המגן?

פורסם בתאריך 06/19/2017 ע"י קורה שורץ בקטגוריה חינוך | צפיות: 307 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שיעור פרטי, לשון, בגרות, ציוני מגן

איך נגן על ציוני המגן?
נניח שבנך תלמיד שעומד לסיים את כתה י'. במפתיע, בעוד חודשיים הוא יהיה בכתה י"א. בשנה הבאה בזמן הזה יבחן בבחינת בגרות בלשון. במצב זה, עומדות בפניו שתי אפשרויות.
האפשרות הראשונה והנפוצה: כתלמיד מצוי, הוא לא מוכן לשמוע על שעורים פרטיים. הוא שובר את הראש ואת השיניים (בגלל קרבתם הפיזית ללשון) במשך כל השנה כדי להצליח במקצוע הלשון. על אף מאמציו, הוא בקושי מגרד את ה-70. מה שעור פרטי? הס מלהזכיר!
היות ובסוף השנה יש בחינת בגרות בלשון, בפסח ההורים נכנסים ללחץ. הורי התלמיד מעבירים בקלות את הלחץ שלהם אליו (זה לא בשלט רחוק, זה בשלט קרוב מאד!) ומתחילים לחפש בטירוף מורה לשיעורים פרטיים. ההפתעה צפויה מראש (אוקסימורון ידוע): המורים הפרטיים הטובים תפוסים מזמן. אז מתפשרים על מורה פרטי סוג ג' במחיר של מורה פרטי סוג א'. כנראה שהבטוי "מטבע לשון" הומצא על ידי הורה שנאלץ לשלם למורה פרטי ללשון.
בכל זאת, לאחר מרתון אינטנסיבי של לימודי לשון, הילד כבר ברמה של ציון 90. אלא מה? המורה שלימד אותו כל השנה בבית הספר אמנם רואה את ה-90 במגן – במקרה הטוב – אבל היות והילד ישב בבטחה כל השנה על ה-70, המורה מגיש אותו בציון מגן 80, במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב, יגיש אותו על 70 או 75. המורה עשוי/עלול לחשוב שהילד העתיק, סתם שיחק לו המזל או כל דבר אחר שמערער את הסיכוי לציון גבוה.
והנה מגיע יום בחינת הבגרות בלשון. הילד מצליח, מקבל 90 והציון הסופי שלו 80. מה קרה כאן? ציון המגן הפך לציון לא הוגן: במקום שציון המגן ישפר את הציון הסופי בקלות, הוריד אותו ביעילות .
וכאן הגיע הזמן לחשוב על האפשרות השנייה, הפחות נפוצה אבל הרבה יותר יעילה וזולה , שעומדת לי מזמן על קצה הלשון. מה אנחנו מציעים? במקום להמתין לפסח של שנת 2018 כשילדכם יהיה בכתה י"א, נצלו את החופש הגדול. עם כל התוכניות המפתות לבילויים, הילד ודאי יצליח לפנות לעצמו כמה שעות חופשיות מהחופש. הוא ילמד לשון בשעורים פרטיים בקיץ. זה מבטיח לכם שהילד יתחיל את שנת הלימודים עם ידע רב. לאורך כל השנה ציוניו יהיו סביב 90 או אולי אף 100, ציון המגן יהיה 95, הבגרות 95 ובינגו: הציון בבגרות בלשון 95. כל זה בלי כאבי בטן לפני בחינות, עם בטחון עצמי לאורך כל השנה ובעלות זניחה.
איך עושים זאת בקלות, עם תוצאות מובטחות וללא הוצאות מופרכות? האתר scoolers.online מציע לכם מורה פרטי מעולה ללשון, שיכול ללמד את ילדכם את החומר לבגרות תוך 5 עד 6 שעורים בלבד.
היעזרו במורה הפרטי הזה כעת, ספרו לנו מה דעתכם ונשמח לעזור לכם גם במקצועות אחרים, עם מורים מעולים לא פחות.
קדימה – ללמוד ללשון בחופש הגדול מבלי להגיע לבחינה עם הלשון בחוץ!

אודות קורה שורץ

קורה שורץ www.saba-sabta.co.il

קורה שורץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר