השתלות שיער - כדאי או לא כדאי? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


השתלות שיער - כדאי או לא כדאי?

פורסם בתאריך 06/13/2017 ע"י אבי חן בקטגוריה שיער והתקרחות | צפיות: 423 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: השתלת שיער, קרחת, התקרחות, התקרחות גברית, טיפול בהתקרחות, שיער דליל, טיפול בשיער דליל

כדי להבין האם השתלת שיער הינה דבר כדאי ראשית עלינו להבין מה גורם להתקרחות גברית. הבנה ברורה יותר של ההתקרחות הגברית תגרום לנו להבין עד כמה השתלת השיער, מוצלחת ככל שתיהיה, הינה בעצם שיטה מוגבלת.

מה המפתח להשתלת השיער?

אפשר להבין שהתקרחות גברית הנובעת מסיבות תורשתיות שגורמות לזקיקי שיער הראש שלנו להפסיק לגדל שיער כראוי, מלבד שיער הראש שצומח באיזור העורף או באיזור התחתון של צד הראש אשר אינו נפגע כלל. אותם קבוצות שיער משמשות אותנו לשם ההשתלה המוכרת בכך שזקיקי שיערות אילו נלקחים מהאזורים הבריאים שעל הראש ומושתלים באיזורים בעליי קרחת או שיער דליל. הזקיקים ממשיכים לשמור על תכונותיהם ולגדל את השערה כראוי באיזור המושתל.

ובכן, נראה שהשתלת שיער היא פתרון אלגנטי, אי לכך היכן הבעיה? הבעייה היא קודם כל בכמות המוגבלת של זקיקי שיער שאנחנו יכולים לקחת מאותם איזורים בריאים. ברגע שנלקח זקיק שיער מהאיזור התורם ומושתל באיזור אחר לא נוצר באיזור התורם זקיק חדש ושערה חדשה אינה צומחת שכן כמות הזקיקים תחת העור הינה קבועה וסופית מיום היוולדינו. היות שאותם איזורים בעלי צמיחת שיער בריאה צריכים להיראות מלאים גם, כאשר אנחנו מנסים למלא את החסר באיזורים הקרחים או הדלילים, ניצבת בפנינו הבעייה שפשוט אין לנו מספיק שיער כדי לקחת מאיזורים קטנים אלו ולפזרם בצורה מספיק צפופה ואחידה כדי להקנות מראה של שיער מלא על הראש.

אי לכך ההשתלה הינה פתרון שמתאים לאנשים שנמצאים בתחילת תהליך ההתקרחות ובו איזורי השיער הדליל או הקרחת אינם כה גדולים ואפשר למלאם בכמות סבירה של שיער שנלקח מהאיזורים הבריאים. עם זאת, בהמשך עם התפשטות ההתקרחות בשאר הראש אי אפשר יהיה למלא את אותם איזורים קרחים בעוד שהאיזורים המושתלים ימשיכו להצמיח שיער כרגיל. לכן במידה ואתם שוקלים לעבור השתלת שיער בשלב ההתחלתי של ההתקרחות או שכבר עברתם אותה, אתם תצטרכו להשתמש בטיפולים בהתקרחות שקיימים היום כדי לנסות לשמור על השיער הקיים או לפחות להאט את קצב ההתקרחות שלו.

הסיכונים בהשתלת שיער

בנוסף לכך, ישנן סוגיות נוספתו שבדרך כלל נמנעים מלדבר עליהם כאשר מדברים על השתלות שיער. ראשית חשוב לדעת שהשתלת שיער הינה תהליך כירורגי שדורש המון שיקום. מרגע ההשתלה שיכולה לדרוש כמה מפגשים יש לשמור על סטרלית האיזור ולטפלו בצורה מאוד ברורה ומדוקדקת כדי למנוע את כשלונה של ההשתלה, קליטה פגומה של זקיקי השיער המושתלים וכן זיהוים שעלולים להתרחש באיזורים המושתלים. מדובר בתהליך שיקום שמלווה בכאב או תחושת אי נעימות של מספר שבועות, במקרה הטוב.

שנית כדי שהשתלת שיער תהיינה איכותית יש צורך בקליטה מלאה של הזקיקים המושתלים, היות שזקיק שאינו מושתל כראוי ובצורה מדוייקת עלול לא לגדל שיער כלל או לגדלו בצורה פגומה, ובעצם ליצור סוג של "בזבוז של זקיק" – משהו שאיננו בדיוק יכולים להרשות לעצמנו עקב המחסור בזקיקים, כאמור. גם הקליניקות הטובות ביותר להשתלת שיער אינן מתחייבות על 100% קליטה של זקיקים.

שלישית על אף שמדובר בטיפול מוכח בהתקרחות, ההשתלה הינה בכל זאת תהליך כירורגי שדורש דיוק וקפדנות כדי להקנות פיזור איכותי של הזקיקים המושתלים כדי שיצמיחו שיער שיראה טבעי ומלא.

אי לכך, במידה שאתם בכל זאת בוחרים לעבור השתלת שיער, אל תתפשרו על איכות לרגע. לא לסמוך על תמונות, אלא לחפש חוות דעת רבות ככל הניתן ולחקור כל קליניקה לעומק. ישנה טענה רווחת בקרב מושתלי השיער שאת השתלות השיער הטובות ביותר ניתן לעשות בחו"ל ולכן מעבר למחיר הלא נמוך בעליל שתשלמו על התהליך עצמו יש לקחת בחשבון גם נסיעה לחו"ל.

לסיכום, ראינו שהתשלות שיער אמנם יכולות להחזיר עטרה ליושנה, אך מדובר בפתרון שאינו קבוע ויעיל רק בשלבים מסויימים של ההתקרחות. כמו כן הבנו שהשתלת הישער כרוכה בלא מעט סיכון, לא מעט עלויות ולא מעט שיקום כדי לקבל את התוצאה הרצוייה.

פתרון אפשרי לבעיית השתלת השיער

אך מה אילו יכולנו לשכפל את זקיקי השיער וליצור מאגר בלתי נדלה של זקיקים המיועדים להשתלה? ובכן טיפול רפואי חדשני בהתקרחות שמפותח בימים אילו מנסה לעשות משהו דומה.

במקום להשתיל שיער הוא מנסה לשכפל את התאים שגורמים לשיער לצמוח כראוי ולהעבירם לאיזורי הקרחת והשיער הדליל. התוצאות הצפויות הן ראש בעל שיער מלא והמון תקווה למקריחים וקירחים כאחד.

אודות אבי חן

טיפול בהתקרחות ושיער דליל http://nextgm.co.il

אבי חן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר