חוק הלאום – כחוק יסוד | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


חוק הלאום – כחוק יסוד

פורסם בתאריך 05/10/2017 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 870 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, חוק הלאום, הלאומיות, המולדת, מדינת ישראל, עם היהודי, מגילת העצמאות, נצחון מקרון בבחירות בצרפת

חוק הלאום מגיע באיחור של דור.
החוק הוא אבן יסוד בחוקה הנכתבת בישראל.
המתנגדים לחוק – בטענות סרק וקלישאות שחוקות במעטה כביכול אינטליגנטי, שכחו את בסיס הקיום היהודי ציוני ושאיפתו למדינה עצמאית. כאשר וועדות האו"מ במיוחד אונסקו, מחליטה זו הפעם השניה ברציפות, שאין לנו קשר לירושלים ואחרים טוענים שאין לנו קשר לארץ ישראל, חוק הלאום הוא מגדלור לעיוורים ולדעות טרופות בים ההיסטוריה.
כאשר אחמד טיבי ומרעיו מתנגדים, בשאיפתם למדינת כל אזרחיה בשלב ראשון ומדינת פלסטין במקום ישראל, זה נשמע אמין וכל המצטרף אליהם תומך בטיבי.
בעיתוי היסטורי מעניין – 8 מאי 1945, יום הנצחון של בנות הברית על גרמניה הנאצית, ששאפה להשמיד את הלאום היהודי.
נצחון של נשיא צרפת החדש מקרון – על לה-פן, הפשיסטית, מכחישת השואה והאנטישמיות – הוא אות נוסף לישראל.
"הלאומיות והמולדת תלויות זו בזו ומותנות זו מזו, שתי אלה הן מושג אחד, שלא ייפרד ולא יחולק". (ש.ל. גורדון)
חוק הלאום – חוד יסוד
חוק הלאום: מדינת ישראל היא הבית הלאומי של העם היהודי, בה הוא מימש את שאיפתו להגדרה עצמית על פי מורשת התרבותית וההיסטורית (סעיף ראשון). המתנגדים לחוק הלאום ממציאים טיעוני סרק שחלקם הזויים וחלקם מגוחכים. כאשר אחמד טיבי ומרעיו מתנגדים לחוק אפשר להבין שהרי מבחינתם הם רוצים מדינה של כל אזרחיה, כשלב ראשון ומדינה פלסטינית במקום ישראל כשלב שני. כאשר ישראלים -יהודים מתנגדים לחוק הם ישירות וחלקם בעקיפין תומכים באחמד טיבי. אי לכך אפשר לומר כי המתנגדים לחוק שכחו לאורך הדרך להיות יהודים, ציונים ואזרחי מדינת ישראל היהודית. הם רוצים להתמזג באיזור להיות ליברלים נאורים עם כל הקלישאות השחוקות המתלוות לכך, ושוכחים בדרך את יסודות הציונות המדינית, ואת שאיפתנו בת שנות אלפיים להיות עם חופשי, ככל העמים, בארצנו ולהיות בסיס ועוגן לכל היהודים בארץ ובפזורה.
חוק הלאום מגיע באיחור של דור שהרי הוא צריך להיות חלק מחוקי היסוד של הקונסטיטוציה הנרשמת והנכתבת בישראל כאשר האו"מ על וועדותיו השונות, במיוחד אונסקו, מחליטה זו הפעם השניה שלישראל אין קשר לירושלים אין קשר לארץ ישראל ואחרים טוענים שאין קשר לשטח ולהיסטוריה שלנו באיזור וביד רמה מעוותים את ההיסטוריה של העם ושל האנושות חוק הלאום הוא תשובה הולמת לכל המלעיזים, הצבועים, שונאי ישראל מבית ומחוץ והוא חיוני לעם וליהדות.
החוק הולך בעקבות מגילת העצמאות ומי ששכח הריני להזכיר הנני מכריז בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל-היא מדינת ישראל.
שימו לב הדגש הוא על מדינה יהודית, שפירושה מדינת העם והלאום היהודי. לכן כל מי שיש לו התנגדות לחוק צריך לבדוק את עצמו היטב לפני שהוא משמיע דברי התנגדות ופרשנות שגויה בנוסח הידוע והמקובל, של פגיעה בדמוקרטיה, במיעוטים, בזכויות שהם בנוסח פשוט דברי סרק במעטה כביכול אינטליגנטי על חשבון הבסיס היהודי, הלאומי והציוני.
ובעיתוי כמעט נבואי ה-8 במאי הוא יום הנצחון של בעלות הברית על גרמניה הנאצית, שרצתה להשמיד את הלאום היהודי.
ונצחון לנשיא צרפת החדש מקרון על הפשיסטית לה פן מכחישת השואה והאנטישמית וברוח זאת יש גם לראות את חוק הלאום כהתרסה לעולם לא עוד כי עם ישראל חי.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר