אפקט אפטר שוק – של אירועים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אפקט אפטר שוק – של אירועים

פורסם בתאריך 04/29/2017 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 835 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, יום השואה, ראש הממשלה נתניהו, נשיא המדינה ריבלין, שר החוץ הגרמני, בן דרור ימיני, ד"ר גבי אביטל, מאיר עוזיאל

אחרי יום השואה והגבורה ובפתח יום העצמאות, יש להעמיד כמה סוגיות על דיוקן.
ראש הממשלה מסרב להפגש עם שר החוץ הגרמני שלא מוכן לוותר על פגישה עם "בצלם" ושוברים שתיקה.
שני הארגונים האלה הממונים בכספים זרים, כאשר "בצלם" מקבל סיוע כספי קבוע מארגונים בגרמניה, מסתובבים בעולם ומשמיצים ומסיתים נגד ממשלת ישראל וצה"ל.
צודק ראש הממשלה כשסירב להפגש עם שר החוץ, שלא מוכן לוותר על משמיצי ישראל וצבאה.
שר החוץ הגרמני שמגיע לביקור בפעם הראשונה לישראל, מבזה את ראש הממשלה ועושה לו דווקא - לא רצוי בישראל.
כל המבקרים והמתחנפים – הפוחדים מהפריץ, צריכים ללמוד, על גאווה, על עמידה איתנה וגאווה לאומית.
ראש הממשלה ושר החוץ הגרמני, ראש בראש
ביקורת על ראש הממשלה---בשל סירובו להפגש עם שר החוץ הגרמני--בשל תכניתו להפגש ,לפני או אחרי, עם אנשי "בצלם" ואנשי "שוברים שתיקה", ארגונים שמסתובבים בעולם ומשמיצים את המדינה את צה"ל על מפקדיו וחייליו - בישיבות באו"ם - בכנסים בזנבה-ובאוניברסיטאות ברחבי ארה"ב ואנגליה. ראש ממשלת ישראל, גם צודק ,גם מציב רף של כבוד וגאווה לאומית ,גם לראשי ממשלה שיבואו אחריו--.לגבי שרים ואנשי ציבור מסוג זה יש לשמור מרחק פגישה וגם מרחק נגיעה. האבסורד הבולט נשיא גרמניה היוצא, נאם ביחד עם הנשיא ריבלין על השואה האנטישמיות רדיפת היהודים ומיד אחריו רוצה שר החוץ הגרמני להפגש עם משמיצי ישראל ומזיקיה. הטענות של האופוזיציה כנגד ,ראש הממשלה -שהוא פוגע ביחסי החוץ של המדינה, ממש מגוחכים נוכח אותם נימוקים שהשמיעו כנגדו בזמן הנאום בקונגרס בזמן הבחירות באמריקה בטענה שהוא פוגע בבטחון ישראל וקשריה עם ארה"ב כאשר המציאות ממש טפחה על פניהם. עמידה איתנה וגאה תוך שמירה על כבוד לאומי לא פוגעת ביחסים ולא בקשרים למיניהם. וכדאי למבקרים, ורפה הידיים המסורתיים המתרפסים בפני כל פריץ תורן, לשמוע בעיון את נאומו של הרמטכ"ל - במצעד החיים באושוויץ על נחישות וגאווה לאומית.
העובדה שנשיא המדינה – נפגש עם שר החוץ, היא לדעתי, פגיעה מכוונת בנתניהו, ואולי חלק מהעוקצנות והדקירות ששומר הנשיא לנתניהו על התנגדותו למינוי שלו כנשיא ולא בהכרח שמירה על יחסי חוץ.
אמנם הנשיא הוא פיגורה ייצוגית, אך יש לפגישה שלו משמעות ופרשנות מעבר לתפקיד ובנקודה זו לדעתי טעה או בתום לב או בתכנון לפגוע בנתניהו שזה חמור לא פחות.
לכל המבקרים, המתנגדים, המפחדים מהרעה ביחסים עם גרמניה, כדאי להזכיר את אותן הטענות לגבי הבחירות בארה"ב ונאום נתניהו בקונגרס. המציאות הוכיחה את ההיפך.
וכמו כן, אני ממליץ לקרוא את המאמרים של בן-דרור ימיני (ידיעות), ד"ר גבי אביטל (ישראל היום), מאיר עוזיאל (מעריב) - עיתונאים וותיקים היודעים דבר או שניים על דיפלומטיה, מנהיגות ועל זקיפות קומה – כשצריך.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר