איך תוכלו ללמוד פיתוח קול בעזרת הקשבה לשירים? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


איך תוכלו ללמוד פיתוח קול בעזרת הקשבה לשירים?

פורסם בתאריך 04/08/2017 ע"י ליטל יוחאי בקטגוריה מוזיקה | צפיות: 820 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שיעורי פיתוח קול בכפר סבא, מורה לפיתוח קול בכפר סבא, לימודי פיתוח קול בכפר סבא, שיעורי פיתוח קול ברעננה, מורה לפיתוח קול ברעננה, לימודי פיתוח קול ברעננה, שיעורי פיתוח קול בהוד השרון, מורה לפיתוח קול בהוד השרון, לימודי פיתוח קול בהוד השרון,

אני כבר שנים בתחום המוסיקה, שרה כותבת שירים מלחינה מתופפת יוצרת וזמרת מלמדת פיתוח קול בכפר סבא.

בתור מורה לפיתוח קול עם ניסיון עשיר עצמאי וגם מתווך על ידי מורים אחרים שהיו לי בילדותי בחיי החלטתי לעזור לכם עם מה שאני יכולה לתת מהניסיון שלי במאמר זה.

היום אני רוצה לדבר על השיטה שהיא לא פחות חשובה מיישום םיזי וזוהי ההקשבה למוסיקה, זמרים אהובים ושירים שאתם אוהבים לשמוע.

ההקשבה נותנת לנו את היכולת לשים לב לדברים שאנחנו לפעמים לוקחים אותם כמובן מאליו בתת המודע שלנו מבחינה פסיכולוגית כי הרי ז"ה ברור" לנו שזה קורה.

בשיעורי פיתוח קול אני מלמדת את התלמידים שלי גם להקשיב, להקשיב בעצם למה?

להקשיב לזמרים ששרים בשירים מסוימים, להקשיב לנשימות שהם לוקחים לשם המטרה הנעלה שלהם לשיר את השיר כמה שיותר טוב באולפן ההקלטות ובכלל.

בשיעורי פיתוח קול תבינו איך ליישם את לקיחות האויר מבחינה פיזית לצורך השירה שלכם ואיך להוציא אתכם כמה שיותר טוב כאשר אתם שרים לפני ואחרי השירה.

חשוב לעבוד על תרגול אישי ביתי אך גם חשוב מאוד שזה יעשה עם מורה לפיתוח קול שזה המקצוע שלו ללמד אתכם איך לעשות את זה נכון, איך להקשיב איפה לסמן לעצמכם מול מילות השיר מודפסות את לקיחות האויר של הזמר בשיר איפה הוא מכווץ את הבטן יותר מהרגיל, האם הצליל שהוא מוציא ארוך ועולה או רק ארוך ונשאר על אותו לבל?

כל הדברים האלו מאוד חשובים לתשומת לב התלמידים כי אלו הדברים שיעזרו לכל אחד ואחת מכם ליישם ולתרגל תרגילי פיתוח קול גם כחימום ווקאלי לפני השירה וגם כאשר אתם צריכים להתחיל להגיש את השיר בשיעורי פיתוח קול או כאשר אתם מופיעים מול קהל מקליטים באולפן ההקלטות ועוד.

אני ממליצה לכם בתור מוסיקאית ומורה כאחד להתחיל מסגנון מוסיקלי שאתם אוהבים לשיר ולאט לאט להפתח גם לסגנונות מוסיקליים אחרים כגון שירת סול, בלוז, רוק, פופ, אופרה ועוד. ככל שתדעו לשיר יותר ויותר סגנונות מוסיקליים כך לכם יהיה יותר קל להתמודד בחימום הקולי ובשירה עצמה בכל מקום שתלכו אליו ותשירו בו.

למאמר זה אני מצרפת 2 לינקים שבו תוכלו להבין 2 סגנונות שירה שונים אך מיוחדים:

שיר רוק , שיר סול פופ

 

אודות ליטל יוחאי

ליטל יוחאי- מורה לפיתוח קול בכפר סבא.

ליטל יוחאי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר