פרס ישראל – אין להפריד בין אומנות לאזרחות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פרס ישראל – אין להפריד בין אומנות לאזרחות

פורסם בתאריך 03/25/2017 ע"י אברהם פכטר בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 860 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פכטר, אזרחות ישראל, גלי צה"ל, פרס ישראל, מדינה יהודית, השמצת ישראל, קברי צדיקים, מיון לגלי צה"ל, התאמה אישית

אזרח ישראל המעלה מופע, מייצג, נאום פומבי שבוא הוא מערער על הלגיטימיות שלנו על הארץ או פוגע במכוון תוך לעג ציני מתנשא על ציבור גדול בתוך העם, פסול לקבלת הפרס.
ואם הרמז של גרבוז היה למסורת והאמונות של עדות המזרח, אז טעות גסה בידיו.
חצרות החסידות באשכנז, על מנהגיהן גיבוריהן, התנהלותם והתנהגותם, כללו גם הם אלמנטים של קמעות, דעות קדומות ועליה לקברי צדיקים.
הנהירה ההמונית לאומן, או השתתפות הטיקונים כולל הרבה אשכנזים בכנסים בנתיבות אצל הבאבות והרנטגנים הם מאותה סדרה של אמונות.
ובמעבר חד – לגלי צה"ל
המיון לגלי צה"ל, מתקיים בין היתר, על ידי תשובות לשאלון, של ידע כללי של אינטליגנציה והתמצאות בכלכלה/הפוליטיקה הפנימית וגם החיצונית.
והשאלה היא – האם ידוע לך השם של הבת של הדוגמנית בר רפאלי, הוא במסגרת ידע כללי, אינטליגנציה, בידור או רכילות נמוכה. בכל מקרה, מה זה קשור למיון לגלי צה"ל והתאמה אישית לתחנה – לי זה לא ברור.
פרס ישראל – כשמו כן – הוא - לישראל

פרס ישראל - אין להפריד בין אומנות לאזרחות. אזרח ישראלי המעלה מייצג, וכותב שיר, כותב נאום, מאמר, ציור או מופע תיאטרון, שבו המוטיב העיקרי הוא השמצת ישראל, ערעור הלגיטימיות שלה ישירות או בעקיפין, ערעור על זכותינו כמדינה יהודית בארץ ישראל, ויש אומנים כאלה, הם אינם ראויים לפרס ישראל ויהיו מוכשרים ככל שיהיו או מפורסמים בארץ ובחו"ל. גם אומן כמו גרבוז המרשה לעצמו בכנס המוני-להשתלח בקבוצה גדולה של העם בישראל וללעוג לאמנותנו ומנהגיו, כמו עליה לקברי צדיקים, קבלת קמעות ונשיקת מזוזות, נושא רגיש המפלג את העם, אינו ראוי לפרס ישראל. ומה לגבי כל הנושאים לאומן, מה לגבי כל הנוהרים לנתיבות, לרנטגן לפינטו כל הטיקונים ונלוויהם שהצטופפו סביב הרבנים "והטיש" שהם פתחו-או כל הסלבריטאיות שנסעו לקברי צדיקים לבקש מילוי משאלות, האם כל זה פסול או מיתר. האם צריך להוקיע אותם לבודד אותם או לפגוע בהם רגשית. ואני מציע לאליטות האשכנזיות לברר מה לגבי חצרות החסידות למיניהן, שהן עדיין פעולות אצל החרדים שגם בהם יש קמיעות, .וקברי צדיקים והרבה מנשקי מזוזות והם חלק מעם ישראל. לכן נלך בעקבות האמרה: איש איש באמונתו יחיה. מי שמאמין ילך לקברי צדיקים ומי שלא ימשיך בדרכו יאמין בכסף, בהצלחות ובמזל שאולי יפול בחלקו. בעיתון הארץ מעוז האנטי מזוזות. הכתירו את גרבוז כמנצח -ואני ממליץ להם להירגע לשתות מים--וכל תומכיו בין האומנים יפי התרבות והמעש הצבוע לחשוב שנית, להרהר בהיסטוריה של העם היהודי ולברר מה החזיק את העם היהודי בגולה, מה הביא לקיומו ושרידותו-אם לא האמונה, המסורת והדת, המנהגים והאחדות. דברים שהיום הם יקרי המציאות.
גלי צה"ל – מיון מועמדים לפי ידע ברכילות ולא רק אינטליגנציה
תחנת גלי צה"ל לפי דעתי היתה צריכה להפסיק להתקיים כתחנה צבאית כבר לפני עשור ומעלה.
התחנה חרגה ממטרתה – ממטרת הקמתה כתחנה צבאית, כמשדרת חומרים לחיילי צה"ל, כמגישה שירים עבריים ולועזיים, כבידור לחיילים, כתחנה אפוליטית, מנוהלת ע"י הצבא וחיילים בלבד.
בפועל משך השנים הפכה לתחנה אזרחית עם תכנים אזרחיים ושדרים אנטי ממסדיים, המפיצים דעות אנטי שלטוניות ואנטי ציוניות לפרקים ביודעין או בתום לב, ובשני המקרים זה פסול.
גלי צה"ל – היא תחנה צבאית לחיילי צה"ל, ולא תחנה עם עמדות פוליטיות ואג'נדה אזרחית שבה משולבים מדי פעם גם אלמנטים צבאיים.
גלגל"צ – שידור שירים ומערכונים – לחיילים הוא דבר חיוני, אבל כשקבוצה קטנה קובעת איזה שירים להשמיע וכמה פעמים – זה פסול.
אי לכך – יש לבטל את מה שקרוי "הפליי-ליסט"
למנות צוות מוזיקאים חיצוני, להשמיעה שירים ללא הגבלה, באיכות סבירה ולתת לציבור ולחיילים להחליט על מיטב השירים ועל בחירתם להמשך ההשמעה.
אם זמרים כמו ארקדי דוכין, מאיה בוסקילה, דאור ואחרים מתלוננים – אז משהו רקוב בממלכת הגלגל"צ ויש לטפל בנושא בדחיפות.
אם החליטו לא להחליט – לבטל את גלי צה"ל כתחנה צבאית ולהשאירה בכל זאת, יש לשנות את מטרותיה לכיוון שאיליו התכוונו עם יסודה כתחנה צבאית לכל דבר, ולבטל את החלק האזרחי, הפוליטי, שלא שייך אינטגרלית לתחנה צבאית ויעודה.

אודות אברהם פכטר

אברהם פכטר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר