מתי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ זוגי? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מתי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ זוגי?

פורסם בתאריך 03/14/2017 ע"י אלעד רימו בקטגוריה יחסים ומשפחה | צפיות: 785 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: ייעוץ זוגי, טיפול זוגי, טיפול משפחתי

מערכת יחסים זוגית מהווה חלק חשוב מחיינו. במסגרת הזוגיות אנו חולקים את הזמן, המשאבים ותשומת הלב שלנו עם עוד בן אדם. יחסים טובים ומאושרים מהווים בסיס מוצק שעליו אפשר לבנות את החיים המשותפים. עם זאת בעיות ושקשיים ישפיעו על שני הצדדים, לא רק במישור הזוגי אלא במישורים נוספים בחיים. פעמים רבות קצר בתקשורת, תסכולים אישיים, טראומות, חוסר בטחון עצמי, וסיבות רבות אחרות יכולים לפגום בטיב הקשר וליצור מצוקות. ייעוץ זוגי מקצועי יכול לעזור לגשר בין הפערים, למצוא שפה משותפת, להחזיר את הניצוץ לקשר ואת שלום הבית למשפחה.

ייעוץ זוגי - מה זה?

קיימות מספר גישות שונות שהתאמתן תלויה במטפל ובתאוריות הטיפוליות שהוא עובד אתן. הגישה לבעיה ואופן הטיפול יכולה להשתנות מאיש מקצוע אחד לאחר, ולכן מומלץ לפנות למטפל שגישת הטיפול שלו מקובלת עליכם. ייעוץ זוגי מתקיים במספר מתכונות שונות, בהתאם למצב ולצורך - שניי בני הזוג ביחד, כל אחד בניפרד ובנוכחות כל בני המשפחה. ניתן ולפעמים אף רצוי לשלב בין כמה סוגי מפגשים במתכונות השונות, כדי להתייחס לבעיה בצורה יסודית ומערכתית. במהלך הייעוץ בני הזוג יקבלו כלים הן להתמודדות עם הבעיות המשותפות והן לבעיות האישיות.

למה מתאים טיפול זוגי?

הטיפול מתאים למעשה לכל בני זוג הסובלים מבעיות או קשים בקשר. הבעיות יכולות להיות קשורות לקושי הנובע מהאינטרקציה בין בני הזוג או בגלל גורם חיצוני, כגון מצב רגשי, תסכולים, לחץ בעבודה, מצב כלכלי, ועוד. הטיפולים מתאימים לבני זוג בכל שלבי היחסים ולמשפחות.

מתי זה הזמן הנכון לפנות לקבלת טיפול?

אנשים רבים סבורים כי פנייה לייעוץ זוגי אמורה להתבצע כפתרון אחרון לפני פרידה או כאשר האמצעים האחרים כשלו. דעה זו אינה נכונה ואף מזיקה. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ עם הופעת הקושי, על מנת למנוע ממנו להשתרש ולהתפתח לדברים אחרים. הטיפולים מתאימים לא רק לבעיות הקשורות בזוגיות אלא גם בהוויי המשפחתי, מאחר ויחסים עם הילדים משפיעים פעמים רבות גם על בני הזוג. לעתים קרובות ניתנת המלצה לשלב טיפול משפחתי בתהליך כדי להעניק מענה מדויק יותר לקשיים.

אודות אלעד רימו

אלעד רימו

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר