קיצור תולדות הצילום | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


קיצור תולדות הצילום

פורסם בתאריך 01/05/2017 ע"י גדי נחום בקטגוריה כללי | צפיות: 959 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: צילום דיגיטלי, צילום בתי ספר וגני ילדים

 הצילום הדיגיטלי מסתמך על כל העקרונות האופטיים של הצילום המסורתי בפילים. הצילום בפילים התבסס על חשיפה של סרט רגיש לאור, ופיתוחו באמצעות תהליך כימי. לעומתו – הצילום הדיגיטלי משתמש במערך של חיישנים רגישים לאור כדי ללכוד את התמונה דרך העדשה. התמונה שנתפסה מאוחסנת לאחר מכן כקובץ תמונה דיגיטלי, אותו ניתן להציג, לאחסן, להדפיס, לערוך ולשדר בעזרת טכנולוגית Charge-Coupled Device –CCD ממוחשבת. .


המצלמה הדיגיטלית הראשונה של חברת קודאק מ-1975 (קרדיט: קודאק)

מצלמה דיגטלית ראשונה

גודלה היה כ- 30* 40 ס”מ. המצלמה עשתה שימוש בחיישן ה-CCD של חברת Fairchild , ברזולוציה של 100 על 100 פיקסלים כלומר 0.01 מגה פיקסל. התמונה בשחור לבן שנתקבלה, הוקלטה על גבי קסטת טייפ, של שנות השמונים. המערכת נזקקה ל-23 שניות בכדי לקרוא כל תמונה.
עם השנים הצליחו להעלות את הרזולוציות של חיישני ה CCD בצורה משמעותית. בשנת 1986 הצליחה חברת קודאק לייצר חיישן CCD ברזולוציה של 1 מגה פיקסל.

יובל שנים עבר מאז הוצגה המצלמה הדיגיטלית הראשונה של קודאק ועד שהופיעו מצלמות דיגיטליות בשיווק מסחרי רחב, בסוף שנות התשעים של המאה הקודמת ותחילת שנות 2,000.המצלמות הראשונות יצאו לשוק ע”י כל חברות הצילום הגדולות ועם הזמן הפכו לפופולריות, עד כדי כך שמצלמות הפילם נעלמו מהשוק.

בעולם הצילום המקצועי היו ספקות שהצילום הדיגיטלי יוכל להגיע לאיכות שהיתה מוכרת בצילום הפילים. קשה היה להאמין שניתן לחקות באמצעות צפיפות החיישנים האלקטרונים את המראה שהיה מושג באמצעות התהליך הכימי. התהליך הכימי התבסס על אמולסיה שיצרה “מריחה” של החומר ולמעשה לא היו מרווחים או נקודות . אותן נקודות שאנו מכירים כיום כ”פיקסלים” ונוצרות על ידי הצירוף של המידע האופטי מחישנים רבים. צלמים רבים סברו שגם אם יעשה שימוש בחיישנים צפופים ביותר לא ניתן יהיה להגיע לצפיפות זהה של פילם בשנת 2,000 התחלתי לצלם במצלמה דיגיטלית של פוג’י.הספקות היו רבים . למצלמה הייתה השהייה בין הלחיצה לצילום לפועל. תמונות שרציתי להגדיל צילמתי בפילים מחשש שהצילום יצא “גרעיני” ובאיכות נמוכה.

ברבות השנים הספקות התבדו. המצלמות הדיגיטליות מגיעות לרזולוציות שלא שוערו. כיום ניתן להשיג באמצעות הצילום הדיגיטלי תוצאות צילום איכותיות ביותר.

גדי -גדיגיטלי http://gdig.co.il

 

 

אודות גדי נחום

גדי נחום

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר