שר שלום ג'רבי מעודד צעירים לבוא ולהתנדב בשירות הלאומי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שר שלום ג'רבי מעודד צעירים לבוא ולהתנדב בשירות הלאומי

פורסם בתאריך 01/01/2017 ע"י חיים שלום בקטגוריה דיעות | צפיות: 940 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שר שלום ג'רבי רוצה צעירים לשירות הלאומי

בשנת 2010 מונה שר שלום ג'רבי - יליד 1969, נשוי ואב ל-5, בעל תואר שני במדעי המדינה ומנהל ציבורי וניסיון רב בתפקידים שונים בגופים פוליטיים וממשלתיים - לתפקיד ראש רשות השירות הלאומי אזרחי.


אחד הנושאים שלהם הקדיש ג'רבי זמן רב ומאמצים בלתי נלאים, ולמעשה הוא ממשיך להקדיש לכך משאבים כל הזמן, הוא עידוד עוד ועוד צעירים וצעירות להתנדב לשירות - במגוון דרכים ומכמה וכמה סיבות.מדוע משקיע שר שלום ג'רבי מאמצים במשיכת צעירים לשירות הלאומי?


שר שלום ג'רבי גדל במשפחה שראתה בשליחות ציבורית ערך עליון - הרב ציון ג'רבי, אביו של שר שלום, עבר עם כל משפחתו להתגורר בכרמיאל מעט לאחר הקמתה וזאת על-מנת להקים בה מערך חינוך דתי, והרב מאיר יהודה גץ, סבו של שר שלום (שאגב, הוא גם זה שהעניק לו את השם המיוחד), מילא במשך כרבע מאה את תפקיד רב הכותל והמקומות הקדושים בארץ ישראל.


פרק משמעותי אחר בתולדות חייו של ג'רבי, הלימודים בישיבה התיכונית כפר הרא"ה, הטמיע גם הוא ערכים שבאים לידי ביטוי בשירות הלאומי אזרחי. בפרט הכוונה היא לאהבת העם, אהבת המדינה והקירות בין הלבבות, והרי אין כמו שירות לאומי אזרחי כדי לתרום לעם (ובפרט לאוכלוסיות שנזקקות לכל עזרה מכל סוג) וגם לאפשר קירוב בין הלבבות בזכות מפגשים בין אישיים בין בני אדם מכל רבדי האוכלוסייה.העלאת המוטיבציה של צעירים מהמגזר החרדי להתנדב לשירות


אחד מפלחי האוכלוסייה שחשובים במיוחד מבחינת שר שלום ג'רבי הוא המגזר החרדי. בהתאם, פותחו במסגרת השירות הלאומי אזרחי מסלולים מיוחדים לצעירים חרדים על-מנת להעלות אצלם את המוטיבציה לבוא ולהתנדב לשירות.


החשיבות הרבה שתולה ג'רבי בשכנוע צעירים חרדים נובעת מההבנה שהשירות הלאומי משפיע גם על המשך הדרך של אותם צעירים ובפרט תורם רבות להשתלבות טובה יותר בחברה הישראלית, מגביר את המוטיבציה להיכנס אל מעגל העבודה ובאופן כללי מחבר בין חילונים לחרדים ומסייע לכולם להבין שהמאחד בינינו הרבה יותר משמעותי מהמפריד.


ואכן, נרשמה עלייה של ממש במספר החרדים המתגייסים לשירות הלאומי אזרחי מאז נכנס ג'רבי תפקיד ראש הרשות, וזאת למרות שגורמים מסוימים במגזר זה לא רואים בעין יפה את ההתנדבות ועל אף העובדה שחלק מהחרדים כלל לא מודעים לאפשרות להתנדב לשירות הלאומי ולא מודעים להטבות המשמעותיות שמעניק שירות זה.הגדלת מספר בני ובנות השירות מהמגזר הערבי


מגזר נוסף שג'רבי משקיע מאמצים רבים כדי להעלות את מספר המתנדבים והמתנדבות המגיעים ממנו הוא המגזר הערבי, ובהתאם גם עבור בני ובנות המיעוטים החיים כאן בישראל פותחו מסלולים המאפשרים להם להביא לידי ביטוי את יכולותיהם ואת הרצון לתרום לחברה בה הם חיים.


באופן דומה למגזר החרדי, גם במגזר הערבי ישנם קולות הקוראים לצעירים ולצעירות לא לקחת חלק בשירות הלאומי אזרחי, אולם הנחישות של ג'רבי והקולות המתונים במגזר הערבי מצליחים להעלות באופן קבוע את מספר המתנדבים והמתנדבות.שירות לאומי גם לנוער בסיכון


קהל יעד אחר שג'רבי מנסה לעודד לבוא ולהתנדב לשירות הלאומי אזרחי הוא בני נוער בסיכון.


אחת הדרכים הנבחנות לשם כך היא מחיקת רישום פלילי לצעירים שלא התגייסו לצה"ל אבל התנדבו לשירות הלאומי.


יוזמה זו, שנבחנת ומפותחת בשיתוף משרד המשפטים, תאפשר לצעירים בעלי רישום פלילי (בהתאם לסוג העבירות שביצעו, כמובן) לפתוח דף חדש וחיובי יותר בחייהם, הן ע"י נתינה לחברה שמעניקה תחושת ערך עצמי גבוהה יותר והן בזכות מחיקת העבר הבעייתי.

אודות חיים שלום

חיים שלום

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר