למה נועד תיק עזרה ראשונה? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


למה נועד תיק עזרה ראשונה?

פורסם בתאריך 12/15/2016 ע"י קורט ראסל בקטגוריה בריאות וכושר | צפיות: 814 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: תיק לעזרה ראשונה

עזרה ראשונה היא פעולה חשובה במעלתה כאשר מישהו נפצע או חלה ואין אף עזרה רפואית מקצועית באזור. ברמה העקרונית אנו מגדירים מצב הדורש עזרה ראשונה כאשר נשקפת סכנה לאחד משלושת הגורמים הבאים: המוח (המערכת העצבית ), הלב ( המערכת ההמודינמית ) והריאות ( מערכת הנשימה ). הסכנה יכולה להיגרם בעקבות החמרתה של מחלה כגון: סוכרת, שבץ, עילפון ועוד או בעקבות פציעה קשה כמו טביעה, התחשמלות פיגוע ועוד..


תיק עזרה ראשונה יכול לעזור לנו מאוד כאשר אנו זקוקים ונדרשים לבצע פעולת חירום מצילת חיים. בואו ונבחן מהו התיק ומה יש בתוכו.
מה בתוך התיק?
תיק עזרה ראשונה חיוני לפעמים במצבים האלה וכדאי שיהיה זמין במקומות בו אנו נמצאים: בבית בעבודה או בטיולים. אין צורך בידע רפואי נרחב כדי להשתמש בו או בכל אחד מהכלים הנמצאים בו. כן חשוב להכיר קצת ולדעת לתפעל כל כלי הנמצא בתיק ולדעת לאיזה מן הפעולות הוא יכול לעזור. השימוש בתיק יהיה יעיל בהרבה עם עברת הכשרה בקורס מגישי עזרה ראשונה. לא חסר מקומות בהם תוכלו לעבור רענון או קורס שלם שכזה וזה מומלץ בחום ואפילו חובה. התיק עצמו מכיל המון פריטים מגוונים. תחבושות למיניהן, אמצעי חיטוי וכל מני תרופות. חוסם עורקים, משולש בד, אמצעים להנשמות, גזה, עזרים נגד כוויות, פולידין, מספריים משככי כאבים וכפפות. בהרבה מהפעמים תראו כמות תכולה משתנה ביחס לכמות האנשים ואופי המקום שבו התיק נמצא.
למי מומלץ להחזיק בתיק עזרה ראשונה?
אני ממליץ בחום שלכל משק בית יהיה תיק כזה. אף פעם אין לדעת מתי נצטרך את אחד מהכלים האלה ולא תמיד יש לנו בבית את כל הכלים במקום אחד אם פתאום נצטרך תחבושת וחומר חיטוי, טוב שיהיו במקום אחד ביחד עם כל מה שצריך. אני ממליץ לכל כיתה, קבוצה, חברה ומשרד, לכל מקום עבודה, לכל ארגון שיוצא לטיול. לא כדאי להקל ראש בעניין כי לפי חוק מרפי תמיד שברע שהכי נזדקק למשהו הוא לא יהיה שם. ראו הוזהרתם. השימוש בתיק הוא יעיל אפילו למי שלא למד לעשות החייאה וכדומה. כדור נגד כאבים, תחבושת, משחה נגד כוויות ועוד אלו דברים שכל אחד יודע לעשות בהם שימוש ויכולים להקל עד מאוד על החולה או הפצוע עד להגעתו של צוות רפואי אל הבן אדם או עד שבן אדם מגיע אליו.
את התיק אפשר לרכוש ממספר מקומות וחשוב לבדוק שאנו קונים מבן אדם מנוסה שיודע בדיוק אילו כלים ודברים אמורים להיות בתוך התיק. כמו כן חשוב שבעת שאנו יוצאים לטיול או מכינים תיק כזה לבית או למשרד נדע לארגן שיהיה מספיק מכל דבר לפי כמות האנשים או אופי המקום שאליו אנו הולכים. חשוב לי לציין שאני לא רופא או אח מוסמך וכל מה שרשמתי רשמתי לפי נסיוני מהחיים ומכתבות שקראתי ואני מרים כאן קול למען מודעות חזקה יותר בנושא. אני כן עבר קורס מעניק עזרה ראשונה פעמיים בחיים.


 

אודות קורט ראסל

קורט ראסל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר