צירופי מקרים בחיי היום יום | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


צירופי מקרים בחיי היום יום

פורסם בתאריך 12/10/2016 ע"י ארווין קליין בקטגוריה רוחניות | צפיות: 827 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: רוחניות ומיסטיקה

יש כאלה שמאמינים בצירופי מקרים ויש שאומרים זה סתם פרשנות מוטעה למציאות. אבל למעשה היקום באמת מדבר אתנו, כל הזמן. בספר "שיחות עם אלוהים" נכתב (מפי אלוהים, לכאורה), כאשר המחבר שואל את אלוהים מה המסר הכי חשוב שלו: "אתם לא מבינים אותי בכלל. אני כל הזמן מדבר אתכם, אבל איש לא מקשיב".

ובספר "המטריצה האלוהית" מובאים הוכחות מדעיות לכך שהיקום הוא בעצם רשת של הולוגרמה שפרוסה על כולו. היקום לא נוצר באיזה מקום או חלל. כפי שאיינשטיין הוכיח הזמן והמרחב הם היינו הך ואחד לא קיים בלעדי השני. היקום ומה שקורה בתוכו חד הם. כלומר אין כל מקריות, הכול קורה מפני שמישהו יוצר את הדבר. כמו שאיינשטיין אמר: "אין בעיה שאין לה פתרון, מפני שהם נוצרו יחד". כלומר הכול ביקום הוא יאן ויאנג, דבר והיפוכו. אין דבר שאין לו ניגוד, שכן היקום עצמו נוצר כמראה לשקף דברים באמצעות הניגודים שלהם. והפתגם אומר: "אין מצב בעייתי שאין לו פתרון, יש רק מצבים שמתייאשים מהם".
כלומר במקום להתעמק בבעיות, מוטב שנתבונן בהן היטב ונבין אותן. כי חלק מהבעיה הוא גם הפתרון שלה. מי שיכול להתחבר לצירופי המקרים של היקום, יכול להבין את החיים עצמם ולחיות חיים טובים יותר. אנו עצמנו יוצרים את הבעיות שלנו. זה כל כך פשטני, שזה לא ייאמן. אבל הרי איינשטיין הגדיר את הטיפשות האנושית: "יש רק שני דברים אינסופיים: היקום והטיפשות האנושית. לגבי היקום אני עדיין לא בטוח..."
כלומר כל חלקיק של אטום מכיל בתוכו את היקום כולו. מדענים הניחו שביקום שלנו שולטת הריקנות, המהווה את רוב רובו. אבל למעשה כל היקום מלא באנרגיה. בימים עברו האמינו ב"אתר" כחומר שנמצא בכל מקום והסבירו בעזרתו חוקי פיזיקה. למרות שהמדע גילה את סודות הפיזיקה של הדברים, עדיין מדענים דגולים, כמו לורנץ, שמשוואותיו הביאו לפיתוחה של תורת היחסות של איינשטיין, האמין שהאתר נמצא בכל מקום, שנחשב לכאורה ריק, והוא בעל דרגה נמוכה של מוצקות".
איינשטיין האמין בקיומו של האתר שנחוץ להסביר את חוקי הפיזיקה והוא אמר: בחלל כזה (ללא אתר) לא רק שלא תהיה התפשטות של אור, אלא שלא תהיה גם אפשרות לקיום קנה מידה של חלל וזמן".
מה כל זה אומר? שאין סיבה שלא נאמין בנסים, מפני שכל אחד מאתנו הוא בפני עצמו בבחינת נס. כל אחד יוצר כל הזמן את עולמו שלו. אנו יצורים יוצרים, שחיים בתוך עולם שאנו בעצמנו יצרנו. למרות שהמדענים כל הזמן מוציאים הסברים חדשים לכל דבר, הרי הפילוסופיה של המדע מוכיחה שהכול הוא בגדר הסתברות מתמטית ואין אמת מוחלטת! שום דבר ביקום לא בטוח. הכול משתנה. הטבע עצמו מתפתח ללא הרף, דרך שינוי. עונות השנה משתנות כל הזמן. רק המוות מביא את השקט והשלווה של היציבות. האגו שלנו שואף ליציבות, להסברים רציונליים. אבל הנשמה כל הזמן רוצה את השינוי הזה, רוצה להגשים את שאיפותיה הגבוהות, שהן נסתרות מאתנו. האגו השולט בחיי היום יום שלנו, מעוור את עינינו, ואנו לא רואים את האמת שמעבר לו. כדי לראות זאת עלינו לשלוט באגו, לשאוף לדברים הנעלים מעבר לשכל ולרציונל. הרגש הוא המנוע של היצירה של הנפש שלנו. כי אנו יצורים בוראים. רק אז נוכל לבקש ולקבל. כל שנבקש לו יהי... אם נתחבר ליקום, לנפש ולהבנה האלוהית, נוכל ליצור ולהגשים את כל משאלותינו. אם רק נרד לעומקם של הדברים, נבין את המהות העומדת מאחורי משאלות גשמיות של כסף ועושר ואושר. נבין אז שכל שאנו צריכים הם דברים פשוטים, האושר מצוי בדברים הפשוטים. הטבע עצמו שואף אל הפשטות. רק השכל והאגו שלנו מסבכים את הדברים.

אודות ארווין קליין

ארווין קליין

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר