לקראת חנוכה:קופסת כלים במתנה. | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


לקראת חנוכה:קופסת כלים במתנה.

פורסם בתאריך 11/17/2016 ע"י קורה שורץ בקטגוריה פעילויות | צפיות: 312 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נכדים, מתנה, כלים

קופסת כלים במתנה.
הרבה פעמים אנו מתלבטים מה המתנה שתפתיע את הנכדים ותשמח אותם באמת. עוד משחק קופסא? כבר יש ערימות כאלה. עוד משחק מחשב? מי זוכר איזה משחק אין להם עדיין. ספר? הם יתייחס לזה, ברוב המקרים, כאל עונש. אז מה ניתן להם מתנה, שאיש עדיין לא קנה?
הדברים הבאים מתייחסים לנכדים ונכדות כאחד – שוויון מלא בכל. רק לדוגמא, נתייחס לנכד אחד.
הפעם נכין לו את המתנה, לא נרכוש אותה. ניקח קופסה ריקה – קופסת נעליים גדולה , למשל, יכולה למלא את התפקיד בכבוד. בכל חנות נעליים תוכלו לבקש קופסא ריקה.
כדי לייפות אותה, הכינו לה ציפוי מנייר טפט נדבק, אותו ניתן לרכוש גם בחנויות לכלי כתיבה או בחנויות ה – MAX-שנפתחו ברחובות הערים. יש סיכוי שהציפוי יגדיל את ההנאה מההפתעה.
וכעת, למלאכה: הכינו לנכד את קופסת הכלים האישית שלו. כתבו על מכסה הקופסא את שם הנכד באותיות של חידוש הלבנה.
היות ואתם מכירים את הנכד היטב, הכניסו לתוך הקופסא את החפצים שהוא מרבה לעסוק בהם. הוא אוהב לצייר? הכניסו קופסת צבעים, קופסת צבעי מים וכמה מכחולים. שימו גם קערית פלסטיק קטנה, אותה אפשר למלא במים, להשתמש בה , לשטוף ולהחזיר אותה לקופסא בכל פעם מחדש. לא לשכוח גם מיכל דבק ונייר דבק, להדבקת התמונות על קרטון, אם ירצה לשמור על יצירותיו.
הוא אוהב לנסות לתקן דברים? שימו לו מברג, פטיש, פלייר, כמה מסמרים בתוך קופסה קטנה ושקופה מפלסטיק, כמה ברגים בגדלים שונים בקופסא אחרת, אטב כביסה כדי ללמד אותו איך אפשר לדפוק מסמר מבלי לפגוע באצבעות. (למתעניינים: מכניסים את המסמר בין זרועות האטב, מחזיקים את האטב בצד הרחוק מהמסמר ורק אז דופקים עם הפטיש על המסמר). חשוב וכדאי: סרט מדידה מתגלגל ממתכת. הזדמנות טובה ללמוד לקחת מידות של חפצים שונים.
נעבור כעת לפינת התפירה: כמה צבעי חוטים לתפירה, כמה מחטים מושחלים על נייר או פיסת בד, זוג מספריים קטן, אצבעון – רק בשביל הכיף! – וסרט מדידה. כמה טלאים צבעוניים להדבקה, אם המכנס נקרע בברך, כמה סיכות וכמה סיכות בטחון – רק ליתר בטחון.
כדי לעזור לו לאסוף סיכות שהתפזרו או מסמרים שנפלו, נכניס גם כמה מגנטים, מאלה שמקבלים על הדלת חדשות לבקרים מבעלי מקצוע מבקרים. זאת הזדמנות טובה לדבר על תפקיד המגנט ועל השימושים הרבים בו.
אם תרצו לשמור על סדר בין החפצים הקטנים, הדביקו קופסת ביצים לתחתית קופסת הנעליים ושימו בשקעים את החפצים הנוטים להתגלגל ולהתפזר.
לאחר שהנכד פתח את הקופסא, עברו אתו על כל אחד מהחפצים ובררו אם הוא יודע להשתמש בכל אחד מהם. הבטיחו רק שהוא לא יחזור לביתו ויקשט במסמרים את ארון הקיר החדש בחדרו או שיחליט לגזור חור בווילון החדש בסלון, רק כדי להדביק על קרע טלאי ג'ינס חדש. כל המתנה הזאת מיועדת כמובן רק לנכדים מספיק בוגרים שמסוגלים לתקן נזקים, ולא ליצור אותם.אודות קורה שורץ

קורה שורץ www.saba-sabta.co.il

קורה שורץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר