כיצד גלייז תורם לטיפול בצבע הרכב | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


כיצד גלייז תורם לטיפול בצבע הרכב

פורסם בתאריך 11/15/2016 ע"י דניאל רוטקין בקטגוריה רכב | צפיות: 846 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: גלייז, טיפוח הרכב, דיטיילינג, טיפול לצבע הרכב, פוליש ווקס

לפעמים אתה עשוי לקבל הצעה להשתמש בגלייז בתהליך הטיפול בצבע הרכב, לכן חשוב שתדע מה יעודו האמיתי של החומר. בעולם הדיטיילינג לרכב, גלייז נוטה להשתבץ לקטגוריות של פוליש ובמקרים מסוימים של שעווה, אך אף אחת מהן אינה נכונה. למעשה, גלייז נחשב לעיתים קרובות " אופציונלי" במהלך הטיפול בצבע הרכב, אבל דווקא הוא יכול לעשות את ההבדל בין ברק רטוב לברק משעמם.

מה בדיוק גלייז עושה לצבע - גלייז עשוי משמנים ומרככים המגבירים את הברק ומשפרים את הבהירות של הצבע. בעיקרון, תפקידו של המוצר הזה לשפר את הברק ולמלא את הפגמים הנותרים אחרי ליטוש עם פוליש. כמו כן, גלייז מוסיף ברק עמוק יותר כאשר אוטם צבע או ווקס מיושמים אחריו. על ידי מילוי פגמים מיקרוסקופיים, האור משתקף באופן שווה וסימטרי על הגימור. החומר נותן לרכב ברק נקי, פריך, ורטוב יותר לעומת פוליש - ווקס בלבד.

באיזה שלב גלייז מיושם - גלייז מיושם בדרך כלל על ידי יצרני רכב ומוסכי פחחותצבע על גבי משטחים צבועים טריים, לפני שהרכב נמסר לידי הלקוח. גלייז אינו בעל הגנה כלשהי, אך הוא משמש כחומר מילוי המסתיר פגמים קלים בצבע. ברוב המקרים מרכזי דיטיילינג משתמשים בגלייז מיד לאחר הליטוש עם פוליש, ולפני יישום אוטם צבע או ווקס, בכדי לשחזר את הברק ולהסיר עקירות.

מה ההבדל בין גלייז לפוליש - לעיתים קרובות חובבי מכוניות טוענים, שההבדל בין גלייז לפוליש די פשוט, אבל זה ממש לא נכון. בין אם אתה אוהב את זה או לא, פוליש שוחק את הצבע, בזמן הליטוש יורדת שכבה מיקרוסקופית של לכה. גלייז לא עושה שום דבר שכזה, אלא ממלא את הפגמים הזעירים בלכה וגלים הנשארים לאחר הליטוש, אפילו שהם לא נראים לעין האנושית. באמצעות גלייז, ניתן לאטום בהצלחה את התוצאה של הליטוש, ובמיוחד לשפר את המראה המבריק לאחר יישום אוטם צבע או ווקס על הצבע.

בשורה התחתונה כפי שניתן לראות, שלושה מוצרים אלה עובדים יחד, ויוצרים נוסחא מנצחת לטיפוח הצבע ברכב. פוליש, גלייז, ווקס הם באמת בלתי נפרדים, וצריכים להיות חלק מאותו התהליך. אני למשל, מאמין שתהליך הליטוש אף פעם לא נעשה באמת כמו שצריך ללא גלייז. אם אתה מיישם אוטם צבע או ווקס ללא גלייז לפני, כנראה שאתה פוסח על ברק רטוב. בפעם הבאה שאתה מתכונן ללטש את הרכב, אל תשכח להוציא את הגלייז.

אודות דניאל רוטקין

דניאל רוטקין

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר