כל מה שאתה צריך לדעת על פוליש לרכב | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


כל מה שאתה צריך לדעת על פוליש לרכב

פורסם בתאריך 11/03/2016 ע"י דניאל רוטקין בקטגוריה רכב | צפיות: 753 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פוליש לרכב, ליטוש צבע הרכב.דיטיילינג, טיפוח הרכב, פוליש

תחת ההשפעה השלילית של הסביבה צבע ולכה של הרכב פגיעים כל הזמן לנזקים שונים, שריטות, כתמים, התחמצנות ודהיה. לאחר תקופה מסוימת של חשיפה למזיקים הרכב מתחיל לאבד את הברק המקורי שלו. כדי לשמור על מראה נוצץ של המרכב צריך ללטש אותו עם פוליש. ישנן רמות חיתוך שונות של פוליש כמו כן, יש סוגי צבע שונים מטלי וברק ישיר לכן, צריך להתאים את רמת החיתוך לפי קושי של הטיפול ולסוג צבע של הרכב. השוק המודרני מציע מגוון רחב של משחות פוליש ממספר יצרנים עולמיים מובילים שמוכרים גם בארץ.

היום לעומת זאת, כל המותגים האלה זכו לביקורת על ידי צרכנים מקומיים. יש כאלה שלא מרוצים מהתוצאה הסופית, חלק מתלוננים כי היישום מצריך זמן רב מאוד, והתוצאה של העבודה מתפוגגת לאחר השטיפה השנייה או השלישית. אי שביעות רצון מהתוצאה הסופית של הליטוש - הוא עניין אישי. בעל רכב שחושב שזאת משחת הקסם לטיפוח הרכב טועה, האמת היא שהחשיבה הזאת קצת שגויה. לכן, על מנת להבין היטב למה לצפות מן הליטוש על ידי פוליש, צריך להבין את עיקרון הפעולה שלו.

כפי שצוין קודם לכן, פוליש - זו משחה שמורידה מיקרו שכבה של הלכה בזמן הליטוש. מדוע להקריב קורבנות כאלה? כדי להסיר בצורה היעילה ביותר שריטות קטנות, שפשופים, כתמים שונים מפני גוף הרכב ולנקות אזורים בהם הצבע התחמצן. כלומר במילים אחרות, המטרה העיקרית של הליטוש היא להסיר פגמים גלויים על צבע הרכב. אכן אני רוצה לציין כי פוליש לא מסוגל להסיר את כל השריטות ופגמים שיש בלכה וצבע. לדוגמא, אם השריטה יותר מדי עומקה ומגיעה כמעט עד המתכת, או נשארו סדקים בצבע מצואת יונים, אז במצב כזה אין טעם לצפות לתוצאה מושלמת.

יתר על כן אני רוצה להתמקד בעובדה כי לאחר הליטוש עם פוליש, הצבע זקוק להגנה. לכן, אם החלטתם לבצע טיפול פוליש לצבע, תרכשו משחות מגן גם כן לדוגמא, ווקס או אוטם צבע. כמובן שלא צריך להגזים עם הליטוש מכיוון שרכב חדש מהיצרן מגיע עם בין-80 ל-150 מיקרון של לכה וצבע (תלוי בסוג הרכב), בזמן הליטוש יורד קרוב ל-10 מיקרון מהלכה. אני אישית ממליץ לא ללטש רכב חדש עד שלוש שנים, אלה אם אין ברירה והרכב התכסה בבטון או משהו בסגנון. אם מציק לכם בעין איזה כתם או שפשוף בולט הסירו אותו עם פוליש בצורה ידנית.

אודות דניאל רוטקין

דניאל רוטקין

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר