על בריאות ועל כסף | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


על בריאות ועל כסף

פורסם בתאריך 08/26/2016 ע"י ארווין קליין בקטגוריה דיעות | צפיות: 630 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: בריאות, צרכנות

 בארץ נהדרת היה את הקטע של "אוהבים נקניקיות?!" ומתברר שצריך להיזהר שלא יאכילו אותנו בלוקשים...
תחקיר ששודר ברשת ב', ב-17.8 ב"סדר יום" אודות בשר פיגולים או בשר שפג תוקפו, היה ממש מזעזע. כמובן שכל מי שעדיין תולה איזה תקווה במשרד הבריאות שיפקח על הדבר, מגלה שזה קנה רצוץ חסר כל כוח או כוונה לפעול לשמירה על בריאות הציבור. משרד הבריאות שמח מאוד כשעסק מזון לא מבקש תעודה ממשרד הבריאות, כי אז הוא פטור מלבדוק את העסק ולקחת אחריות כלשהי.
התחקיר מגלה שבקצביות, גם ברשתות הגדולות, מוכרים לנו בשר שפג תוקפו ולא מיועד למאכל אדם. בייחוד חמור המצב בבשר טחון.
עוף שיש עליו מדבקה של המשחטה עם תאריך ייצור, הוא בסדר. בשר ארוז ממפעל כמו תנובה או עוף עוז, שיש עליו מדבקה עם תאריך תפוגה, הוא בסדר. בשר טחון מועד לפורענות. הקפידו שיטחנו לכם את הבשר במקום ואל תקנו בשר טחון מוכן. יכול להיות שמעורבים בו בשרים שפג תוקפם שערבבו אותם עם הבשר הטרי. התחקירנית סיפרה שבקצביות אמרו לה שבשר שפג תוקפו מוחזר למשווק! כלומר, ברור שהוא מיועד למחזור. זאת למרות שיש הוראה ברורה של משרד הבריאות, שבשר שפג תוקפו יש לשפוך עליו אקונומיקה ולהשמיד אותו מיידית.
עדיף לא לקנות עוף מוכן ברשתות וקצביות, כי הרבה פעמים מדובר בבשר שפג תוקפו וכשהוא מבושל ומתובל אי אפשר להרגיש שהוא לא טרי.
לכן גם מומלץ לא לקנות שום סוג של בשר מתובל. יש בשרים שנמכרים כטריים למרות שעברו הקפאה, דבר שפוגע באופן חמור באיכותו הבריאותית של הבשר. תמיד עדיף לקנות בשר ארוז בוואקום עם מדבקה של פרטי היצרן.


שימו לב לחשבון הבנק שלכם באינטרנט. אמנם שומעים כל הזמן על האקרים, פצחנים שנכנסים בקלות לחשבונות שלכם באינטרנט, אבל עדיין אנשים לא מקפידים לאבטח את חשבון הבנק שלהם. זה משהו בסגנון "לי זה לא יקרה". כל מי שחווה את גנבת רכבו, מכיר את התדהמה הזאת שאוחזת בך כשזה קורה, למרות שכל הזמן התקשורת מספרת על כמה קל לגנוב כל רכב בכל מצב.
אז מה עושים כדי שלך זה באמת לא יקרה? קודם כל יש דרך פעולה שגרתית שעליך לבצע, כל פעם שאתה נכנס לחשבון שלך (וחשוב שזה יהיה לפחות פעם בחודש!). פשוט לבדוק מתי הייתה הכניסה הקודמת ולזכור מתי באמת אתה נכנסת פעם אחרונה. דבר זה נותן לך ביטחון שאיש לא נכנס לחשבון שלך ולא עשה שם כל מני "קונצים". אנשים לא ממש מודעים לזה – אבל תאריך הכניסה האחרון לחשבון הבנק שלהם, מופיעה בצורה ברורה בדף החשבון.


הגיע הזמן שנתנהג כמו ציבור צרכנים חכם ונבחר בחברות שנותנות בטלפון את השירות הטוב ביותר. לרוב החברות יש זמן המתנה למענה ארוך. בינתיים הן מנצלות את זמן ההמתנה מורט העצבים, כדי להמטיר עלינו עוד ועוד פרסומות. ישנן רק חברות מעטות, שטורחות לציין בפני הממתינים, את מספרם בתור, כדי שאלו לא יצטרכו לנחש מתי הולכים בכלל לענות להם. בינתיים יוכלו לנצל את זמן ההמתנה לדברים אחרים. הגיע הזמן, בשלב ראשון, לפרסם ברבים את החברות שנותנות שירות זה של ציון "מספרך בתור" ובהמשך, כשהלחץ הציבורי יגרום לחברות ליישם את השירות החשוב הזה, נוכל להסתפק בציון החברות (המעטות, נקווה) שלא יתנו שירות זה.

אודות ארווין קליין

ארווין קליין

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר