זכיינות למכירה לשבור את המונפול | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


זכיינות למכירה לשבור את המונפול

פורסם בתאריך 04/04/2016 ע"י יוסי ארונוביץ בקטגוריה עסקים וכלכלה | צפיות: 502 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר:

 זכיינות למכירה- האם מדובר על מונופול?

ישנן שיטות עסקיות שהם מצליחות מאוד ומדובר על עסקי זכיינות. אדם שפותח עסק חדש, אינו בהכרח עשוי להצליח. בעל עסק חדש, עמול קשה עד שיצליח לבנות מוניטין, לרכוש לקוחות נאמנים, לרכוש ניסיון ושיטות עבודה, להכיר את המתחרים בשוק ועוד. כאשר הוא הופך להיות זכין, הוא יוכל לדלג על כל השלבים הקשים שהם חבלי הלידה הכואבים ביותר, של כל בעל עסק מתחל וכן, הסיכון הכלכלי, הוצאת משאבם כספיים, פיזיים ונפשיים עד שהעסק, יתחיל לראות סימנים של רווח. תקופה זו, עשויה לארוך זמן רב ורבים מעוניינים לרכוש עסק נוכן ששייך לרשת מזכה ומצליחה שידועה להרבה אנשים בארץ. מצד אחד, מדובר על שוק חופש, אך מצד שני, מדובר על סוג של מונופול.

מהו מונופול?

 

כאשר יש לחברה מסוימת, אדם או ארגון בעלות שלטה בלעדית בתחום מסוים, אם בכלכלה או בחיים, זה נקרא "מונופול". בתחום הכלכלי, מדובר במצב שבו למוצר או לשירות מסוים ש ספק אחד בלבד אותו המוכר או הספק, נקרא "מונופוליסט". ישנם הבדלים בין מונופול טבעי הנוצר כי הוא היעיל ביותר בשוק או הזול ביותר לבין, מונופול ממשלתי שזה כבר מושג שונה. ישנם יזמים רבים, המעוניינים להקים עסק שהם מתחברים אליו, אם בתחום הקוסמטיקה, המסעדנות, המלונאות, מט"ח, נדל"ן , ביגוד והרשימה עוד ארוכה.. הדבר החשוב יותר, הוא המודל העסקי, האם אותו המודל, עשוי להניב רווחים לזכיין? היום, ישנה אינפלציה בתחום הזכיינות, וכל עסק שני, מעונין להתפתח בתחום ולהיות בעל רשת מצליחה של המוצרים א השירותים אותם הוא מציע.

אז איך להצליח בזכיינות

 

בגלל שישנן חברות מזכות רבות, כדאי לבחור ברשת שהיא ידועה וקיימת שנים, שיש לה פריסה ארצית. חשוב לבדוק כל זיכיון שמוצע למכירה לעומקו, אם באמצעות רואה החשבון, יועץ עסקי וכדומה. חשוב ללמוד להגן על זכויות הזכיין, כך שההשקעה שלו תהיה כדאית ולא תרד לטמיון. כאשר מדובר ברשת המציעה זכיינות, חשוב כי יהיה עורך דין שמבין בעסקי זכיינות למכירה ויסייע בליווי מתחילת העסקה עד לסופה, כמו למשל חוזה ארוך טווח, חישוב ההשקעה וכמה זמן ייקח להחזירה, כמה זמן יחילו להופיע הרווחים של הסניף חדש שהזכיין פתח ועוד.

 

 

 

 

 

 

 

אודות יוסי ארונוביץ

יוסי ארונוביץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר