טיולי ג'יפים בגלבוע | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


טיולי ג'יפים בגלבוע

פורסם בתאריך 03/04/2016 ע"י יוסי ארונוביץ בקטגוריה כללי | צפיות: 945 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר:

 
טיולי ג'יפים בגלבוע

הגלבוע הוא הרכס הצפוני של הרי השומרון והפסגה הגבוהה בו מתנשאת מעל ל-500 מטר. הוא ממוקם בחיבור בין עמק הירדן לבין עמק יזרעאל, וכל הנתונים האלה יצרו פנינת טבע ייחודית, שבה נקודות תצפית מרהיבות, חיי בר שוקקים ומסלולים יפים ומושלמים לטיולי ג'יפים בגליל. הטיול בג'יפים מאפשר להגיע לנקודות שאי אפשר להגיע אליהן ברגל, כולל נקודות תצפית יפות על כל אזור הגליל, עמק הירדן ועמק יזרעאל, לראות חיות שחוצות את השבילים, לנסוע בין מרבדי פריחה צבעונית ולעצור במקומות קסומים לשתות חליטת תה טעימה. הגלבוע הוא מקום בעל משמעות היסטורית לעם ישראל שכן נערכה בו מלחמתו האחרונה של המלך שאול מול הפלישתים, ובטיול שומעים בפירוט על הקרב ועל גבורתו של שאול.

מה רואים בטיולי הג'יפים בגליל?

טיולי ג'יפים בגליל המתמקדים באזור הגלבוע מעניקים למשתתפים בהם חוויה ייחודית. המיקום הייחודי והגובה הם נתונים שמאפשרים טיולים יפים ומגוונים. עוברים בדרך הפטרולים הישנה ובה תצפית נוף לכיוון דרום, לאחר מכן נוסעים דרך יערות הגלבוע עד שמגיעים לצד הצפוני של ההר, שממנו נשקפת נקודת נוף מרהיבה. אפשר לשלב בטיול גם הגעה לכתף שאול שממנה נשקפים הנופים של הכרמל, הגליל העליון, הגליל התחתון ועוד. חובבי צפרות יכולים לראות מהמיקום הגבוה את מעוף הציפורים ולקבל נקודות צילום מעולות על הציפורים מקרוב, כולל עופות דורסים. מומלץ בסופו של הטיול להגיע גם לעמק המעיינות, שבו אפשר לסיים את היום בטבילה במים הקרירים. המעוניינים יכולים גם להשתתף בטיולי ג'יפים בגליל שנערכים בשעות הלילה ולהיחשף לספארי לילה מרתק עם חיות בר שחוצות את השבילים במרוצה.

מי יכול להשתתף בטיולי ג'יפים בגלבוע

בפועל הטיולים מתאימים לכל אחד! המיקום הקרוב יחסית למרכז הארץ מאפשר לכולם להשתתף בטיולי הג'יפים בגליל וליהנות מאזור הגלבוע היפה. זוגות שרוצים לחגוג יום נישואין בהפתעה מגיעים לטיולי ג'יפים של שעתיים ואף ליום שלם, משפחות שלמות שחוגגות ימי הולדת לסבא ולסבתא מגיעים כולם לטיולי הג'יפים בגליל ושומעים הסברים מרתקים, כמו גם רואים נופים עוצרי נשימה, ארגונים שרוצים לעשות ימי גיבוש וכיף, תוך כדי משימות ניווט ונסיעה בשטח. הנסיעה עוברת בדרכי שטח שאי אפשר להגיע אליהן ברכב רגיל, והגעה לנקודות חמד בגלבוע שלא חשופות לעיני מטיילים אחרים, ושבהן עוצרים לכיבוד קל ולחליטת תה ריחנית. הבטיחות בטיולי הג'יפים בגלבוע גבוהה הן מבחינת איכות הרכבים והן מבחינת סוג הביטוח.

http://danyjip.com/gilboa-mount/

אודות יוסי ארונוביץ

יוסי ארונוביץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר