הנתיב להתמרה עצמית - אווה פיירקוס | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הנתיב להתמרה עצמית - אווה פיירקוס

פורסם בתאריך 02/20/2016 ע"י ארווין קליין בקטגוריה שיפור עצמי | צפיות: 601 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר:

מה שהדהים אותי בספר – זה שהוא כותב בעצם על עקרונות פסיכולוגיים בסיסיים – אבל עדיין הספר נראה מיוחד. המחברת טוענת שהדברים שבספר באו אליה בדרך תקשור – ואכן לכל אורך הספר הרגשתי שהדברים שמובאים בו הם חזקים באופן לא רגיל – הספר משכנע באופן מדהים, כאילו שהדברים הכתובים בו באים ממש מתוך איזו אמת טהורה. מאוחר יותר התברר לי שהספר הפך להיות למורה דרך של המון אנשים, וקיימים בכל העולם קורסים שבהם מלמדים את הספר כתורה בפני עצמה.
למרות שזה ספר פסיכולוגי מיסטי אני מאמין שברמה העליונה של הנפש המיסטיקה מתמזגת עם הפסיכולוגיה! ואכן גם בתורות המזרח, ואצל הנזירים, הם מקפידים בנוסף לטקסים של ההארה וההתחברות הרוחנית לאלוהים – על ניהול אורח חיים רגיל וצנוע. חובתו של האדם הוא קודם כל לחיות את החיים הפיזיים שאלוהים נתן לו – ולחוות את החוויות הרגשיות, גם הקשות, עם כל הסובבים אותו.
ההתמרה מדברת בעצם על שילוב הרמוני של כל הכוחות הפועלים בנו, כולל האגו הנמוך והאני העליון המחובר לאלוהים. הטוב והרע השוכנים באדם צריכים להתמזג כדי לשחרר את האנרגיה של האדם במלואה. השכל והרגש צריכים להשתלב – ולא להימצא בניגוד ביניהם. התמורה זאת היא התמורה הרבה ביותר שהאדם יכול לקבל, ברמת ההתפתחות הרוחנית, מחייו בגלגול כלשהו. ההתמרה פירושה להפוך את הכוחות החומריים האנוכיים שלכם לכוחות יצירתיים מחוברים ליקום – כדי שיפעלו בצורה הטובה ביותר, לטובתכם האישית ולטובת האנושות כולה.
הספר מתעמק בנפש שלכם, בתת מודע ובמודע כאחד – ומשלבת אותם כדי להפוך את האדם ליעיל ומאושר יותר.
הבריחה שלנו אל תוך פיתויי העולם המודרני, המהיר והעצבני – לא תפטור אותנו מהמשברים הנפשיים הקשים שיבואו כתוצאה מאי התמודדות עם הבעיות הפנימיות שלנו ואנו נהפוך זרים לעצמנו ובעצם לאויב שלנו. הספר מראה לנו כיצד אנו יכולים לפתח את האני העליון שלנו, תוך כדי התמודדות עם הנטיות הטבעיות שלנו, של עצלנות, של התחמקות מהבעיות ואי הרצון שלנו להשתנות ולהתמודד עם הקשיים בחיים.
בכך מנסה הספר להביא את האדם להגשמת ייעודו בחיים: הכרת העצמי העליון הטבוע בו, תוך גילוי נפלאותיו של אלוהים האחראי לטבענו העליון האמיתי. הוא עושה זאת תוך כדי התמודדות עם עצם היותו יצור פיסי, שנטיותיו אלו מושכות אותו למטה.
חוויות הילדות מכילות גם משקעים לא פתורים מגלגולים אחרים, שחייבים להיות מטוהרים. ההתמכרויות שלנו, האובססיות וההתעסקות בנושאים מיותרים בחיינו, הן ניסיונות לא מוצלחים להמיר את הבעיות האמיתיות שלנו לבעיות מדומות. צרכים לא ממומשים בילדות, מתבטאים בגיל המבוגר דרך צרכים מדומים.
רק כשנתמודד עם הבעיות האמיתיות שלא פתרנו בילדותנו, בדרך של הפנמה והכרה בהן, נוכל להתבגר ולהיטהר.
הספר הזה יחולל שינוי בחייך, כי תוכל להעמיק בתוך עצמך ולמצוא את הסיבות להתנהלות השגויה שלך בחיים – ולשנות אותה. זה מה שהספר בא לומר – שהחיים הם שינוי תמידי, שמי שנדבק להרגלים רעים ולהאשמה עצמית – קופא על שמריו ולא מסוגל לפעול – הוא משול לגוש מת. רק מי שמשנה את גישתו כלפי עצמו, מפתח אופטימיות ומשנה את הרגליו – יצליח לגייס את אנרגיות החיים העצומות העצורות בו ולשנות את חייו לטובה! כי מי שחייו חשובים לו באמת – חייב לעשות זאת! כדי להשתנות אתה חייב לשנות את גישותיך לחיים!
כדי לרכוש ביטחון עצמי עליכם להתחבר לרגשות שלכם ולא להסתיר אותם. יש בהם הרבה רגשות מוסתרים שמתפרצים רק בעת משבר. אתם לא יודעים מהיכן באות התפרצויות אלו? אבל למעשה אלו הן רגשות שקיימים בהם כל הזמן, רק שאתם לא מודעים להם.
במקום להתמודד עם כל הפחדים, והשליליות שיש בנו עצמנו, אנו משליכים אותם על הסובבים אותנו. כדי להגיע לאושר הרוחני, עלינו קודם כל להתגבר על כל המחסומים שבתוכנו, להתמודד עם הדברים השליליים בלי פחד. הרוחניות לא נועדה לעשות דרך עוקפת ולהימנע מלהתמודד עם כל הרע. בינינו למטרה הרוחנית העליונה, מפרידה המציאות הפיסית שלנו, הרוויה פחדים, תסכול ואגו אינסופי.
העמדת הדימוי העצמי האידיאלי שלימדו אותנו בתור ילדים, שאנו צריכים לשאוף אליו, גורמת לנו לברוח מעצמנו וליצור עצמי מדומה אידיאלי – הניסיונות שלנו לעמוד בסטנדרטים של העצמי המדומה הזה מובילה לשרשרת של תסכולים...
פעם אחר פעם עומד האדם מול העצמי האמיתי שאינו משתווה לסטנדרטים שלו – ואז הוא שוקע בדיכאון ובתסכול.
השינוי הכי חשוב שאתה יכול לעשות בחייך זה לנטוש את הדימוי האידיאלי הזה ולהכיר בעצמך האמיתי עם כל חולשותיך – רק דרך חיבור לעצמי האמיתי אתה יכול להתקדם ולהתפתח – אחרת כל חייך יהיו תסכול וזיוף....
אנחנו צריכים לקחת אחריות על חיינו ולא להיות ילדותיים – ככה נוכל להתגבר על הנטייה השגויה שלנו לשחזר פגיעות בילדות, על מנת להתגבר עליהם. זאת לא הדרך – אנחנו צריכים להסתכל על פגיעות אלו בדרך בוגרת ולהבין שאף אחד לא אשם בזה, גם לא הורינו שטעו.
אם נאמץ לעצמנו גישה בוגרת לחיים ונבין שהתפיסה שלנו בתור ילדים את מה שקרה, הייתה שגויה, נוכל להתגבר על הפגיעות שלנו.
בגלל הפגיעות הילדותיות שלנו, אנחנו סגרנו את עצמנו כלפי העולם – ומשחזרים שוב ושוב את הפגיעות שלנו. ככה אנחנו נשארים תקועים עם הבעיות שלנו בחיים – בלי יכולת להתקדם.
אלוהים הוא לפי הספר כוח אוניברסאלי ששוכן בכל אדם ואדם באופן אינדיבידואלי והאדם יכול להתחבר אליו על ידי ההבנה של שני היבטי החיים: החוקים של היקום, שתמיד שואף לאיזון ולכל פעולה יש גמול והשני זה החופש של האדם לפעול כרצונו לכל כיוון. החופש הזה, שהוא ההיבט הגברי, פועל על ההיבט הנשי, שהוא החוק האוטומטי של היקום. מיזוג זה יוצר שלמות שהוא למעשה התחברות לאלוהים.
כל הבעיות שלנו נובעות מתוך השקר של האגו שאנו מחזיקים בו. כל מחשבה מטרידה שלנו, מקורה בשקר. אם נרד לשורשי הדבר נגלה שאנו מחזיקים באופן נואש בשקר הזה מתוך פחד לאבד את האגו שלנו, שאנו טועים לחשוב שזה הכוח שלנו. בעצם האגו זה הדואליות, הנבדלות שלנו מהיקום, שרק בו יש לנו את הכוח האמיתי הפנימי, שאינו תלוי בדבר. העולם הולך להשמדה עצמית מתוך הפירוד הזה בין האנשים והעמים, כאשר כל אחד מחזיק בדעות קדומות משלו ולא מבין שאין אמת או שקר – לכל אחד האמת שלו ויש לקבל אחד את השני. כל עם מנסה להראות פנים קשוחות, כמה הוא חזק – אבל לא מבין שהכוח האמיתי נמצא ברכות, בוויתור ובהבנת האחר – כי אז נוצר קשר עם העצמי הפנימי האמתי שלנו – הכוח המאחד של היקום כולו!
אם נצליח לשחרר את האמת, להתחבר ולהבין שכל הסבל שלנו, נובע מתוך השקר הזה, שאנו אוגרים בעזרת שקרים, אם נעשה זאת כוחות עצומים ישתחררו ואנו נקבל כוחות כבירים. ככה נתפטר מהשקרים שבהם אנו כובלים את עצמנו, ומההתנהגות הכפייתית שלנו, מהחשדנות והצורך המתמיד לצבור עוד כוח כדי לאיים אחד על השני.
מערכות יחסים בין גבר לאישה הן תחום חשוב של התפתחות רוחנית, מהאני האינדיבידואלי האגואיסט לאני העליון. נצליח בכך רק אם נבין שכל הטענות שלנו כלפי האחר נובעות ממניעים פנימיים סמויים ולא נאשים את האחר, אלא נמצא בכך הזדמנות להתפתחות אישית.
נטילת אחריות על עצמנו, הנכונות שלנו לפתור את הקונפליקט שבנו, כדי להיפתח את האחר, מתוך אהבה וחביבות, מתוך הנאה צרופה – חשובים מאין כמוהם למערכות יחסים.
אם נלמד לאהוב, אם נלמד לדעת שכולנו אחד, אם נצליח להרפות מהפחד, אם נתחבר לאמונה בטוב, אם נוותר על השאיפות של האגו הקטנוני שלנו, שניזון מפחד ושואף לתחרות נגד האחרים – אזי נצליח לשחרר את כוחות הגדולים ביותר שנמצאים ביקום עצמו ועולמנו יהיה טוב יותר.
כל דבר שמעורר תרעומת, או רגשות עזים, מגיעה מתוך עצמנו אנו, שכן כל הרגשות האלו נמצאים בתוכנו ולא מבחוץ, והם מתעוררים כאשר משהו מבחוץ מצליח לפגוע בול בדברים האלו שנמצאים בתוכנו, בפחדים הללו. אבל באיחוד יש שלווה ואהבה הדדית ולא סערת רגשות ופחדים. למרות זאת, אנו אוגרים עוד ועוד פחדים, עוד ועוד חרדות ודאגות – מתוך אמונה כוזבת שהם מקור הכוח שלנו, נאחזים בשקרים הללו, בלי להבין שהם מחלישים אותנו.
דמו את עצמכם כמין חבילה כזאת, שקשורה ומיועדת להישלח – אתם החבילה הזאת, שקשרתם את עצמכם בה באמצעות כל מני פחדים ושקרים, שאתם גוררים עוד מילדותיכם. ככה שלחתם את עצמכם לעולם כמין חבילה כזאת, מתוסבכים, מלאי עכבות ומחשבות כפייתיות שאתם מחזיקים בתוככם. רק אמת תשחרר אתכם ותאפשר לכם לפעול מתוך שמחה וללא פחד. ככה אנחנו הופכים לקטסטרופה מהלכת, שנמצאים בתוך מערבולת רגשות ופחדים.
עליך לשלוף את עצמך מתוך הדואליות של המודעות שלך, אל תוך האמת הפנימית, להגיע לתת המודע שלך, לסיבות האמיתיות לכל דברים, להגיע לשלווה אמיתית, בלי הדואליות, בלי שיפוט ומתוך שחרור מוחלט.
כשאתם מנותקים מעם העצמי האוניברסאלי ואתם נדבקים לאגו שלכם, לנפרדות לרצון להיות טובים מאחרים, אז בהכרח העוצמה שלכם לא באה לידי ביטוי, אלא נשארים תלויים באחרים, עם האגו הקטן, מפוחדים.

אודות ארווין קליין

ארווין קליין

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר