שמירה על בריאות הפה בעזרת השתלות שיניים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שמירה על בריאות הפה בעזרת השתלות שיניים

פורסם בתאריך 12/17/2015 ע"י שגית דיגידם בקטגוריה בריאות וכושר | צפיות: 789 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: הרמת סינוס והשתלת עצם, השתלת שיניים בהרדמה מלאה, השתלות שיניים ביום אחד

 כשמדובר בבריאות השיניים והלסת שלנו, אין מקום להיסוסים. היעדר טיפול איכותי ונכון או הזנחה שיטתית, מביאים להתדרדרות המצב הבריאותי של חלל הפה, אשר יכולה להוביל לנסיגת חניכיים, עששת ריקבון ואיבוד השן. יש לגשת לטיפול השתלות שיניים בזמן אשר ימנע הישנות של מחלות פה וחניכיים בעתיד.


ישנם מספר גורמים אשר יכולים להוביל לנסיגת חניכיים, איבוד שיניים ועששת, כמו למשל הזדקנות, בעיות גנטיות, היעדר טיפול נכון ושינויים גופניים. צריך לדעת שאם שן נושרת, זה לא נגמר שם. במידה והמצב של היעדר שיניים נמשך לאורך זמן, עצם הלסת עלולה לקרוס ולהיעלם.


עצם הלסת (עצם אלבאולארית) מאפשרת להשתיל על השורש השתלת שיניים מסורתית. כאשר מזניחים לאורך זמן את השיניים והן נושרות, העצם נותרת למעשה חשופה והיא ומצטמצמת משמעותית. במצב כזה, לא נותרת מספיק עצם אשר תהווה בסיס לשיניים יציבות על ידי השתלות שיניים. כמות העצם המינימלית הדרושה להשתלה היא לפחות 6 מ"מ רוחב ו-8 מ"מ אורך לשתל. במידה וכמות העצם פחותה מכך, העצם לא תוכל להחזיק את השתל.


עם השנים הטכנולוגיה התקדמה והתפתחו טכניקות השתלה ועזרים טכנולוגיים. כתוצאה מכך כיום ניתן לבצע השתלות שיניים למחוסרי עצם, גם במצב של חוסר עצם במצב קיצוני. ישנם פתרונות שונים לביצוע השתלות במקרים של חוסר עצם כמו הרמת סינוס והשתלת עצם, או השתלה בזאלית. השתלה בזאלית מסתמכת על העצם הבזאלית ולכן אינה מצריכה כלל הרמת סינוס או השתלת עצם לשם ביצוע השתלת השיניים. השיטה מתאימה גם למצבים של חוסר עצם קיצוני מאוד.


שיטה חדשנית זו מאפשרת קיצור משמעותי של הטיפול. בעוד שתהליך הרמת סינוס והשתלת עצם נמשך לאורך חודשים, התהליך של השתלה בזאלית נמשך כשבוע בלבד, כאשר המטופל יוצא כבר אחרי המפגש הטיפולי הראשון עם שיניים קבועות בפיו.


לא פעם הסיבה להזנחה היא חשש וחרדה מטיפולי שיניים. כיום ישנן שיטות שיכולות לסייע בהתגברות על החרדה, כמו השתלת שיניים בהרדמה מלאה או תחת טשטוש (סדציה). בצורה הזאת המטופל עובר את ההליך הרפואי מבלי לחוות כל כאב. בנוסף, כיום השתלת שיניים זה כבר לא בהכרח סדרת טיפולים וניתן לבצע השתלות שיניים ביום אחד, גם כאשר יש צורך בהשתלת מספר שיניים ואף כל השיניים בפה.


לסיכום, אפשר בהחלט לשקם את הפה והלסת גם במצב של רגרסיה מתקדמת של חומר העצם ואין לוותר על טיפול בגלל מחשבה שמאוחר מדי. כדאי לפנות לייעוץ של מומחה להשתלות שיניים, אשר מנוסה בטיפול במחוסרי עצם. מומחה להשתלות שיניים יבטיח כי תטופלו בצורה המקצועית, ותוכלו ליהנות מהשתלת שיניים איכותית ועמידה לאורך זמן.

אודות שגית דיגידם

שגית דיגידם

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר