משחקי מחשב לגיל הרך | איך נבחר אתר משחקים לילדים? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


משחקי מחשב לגיל הרך | איך נבחר אתר משחקים לילדים?

פורסם בתאריך 12/13/2015 ע"י אריאל לימודיסק בקטגוריה פעילויות | צפיות: 1976 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אתר משחקים, לגיל הרך, משחקי מחשב, משחקי חשיבה, משחקי חשבון, משחקים און ליין, משחקי יצירה

משחקים הם כלי חשוב בתהליך הלימוד של ילדינו. באמצעות משחק והמחשה, ילדים יכולים ללמוד ולהתפתח והכול תוך כדי הנאה רבה. משחקי מחשב, אומנם לא יכולים ללמד את הילדים כל דבר, אבל הצורה הנכונה לשימוש בהם, היא לשלבם בתהליך החינוך לצד אלמנטים אחרים למרות המורכבות, בהחלט מומלץ להשתמש בהם בתור כלי חינוכי המאפשר להעביר תכנים חינוכיים גם בשעות הפנאי, כאשר הילדים מחוץ למסגרת הלימודים הפורמלית. משחקי מחשב לגיל הרך, כפי שתמצאו באתר משחקים, הם אינם רק בנושא תכנים חינוכיים (למשל אנגלית או חשבון). חלק חשוב מאוד ממשחקי המחשב עוסקים בפיתוח כישורים מוטוריים של הילד, מיומנויות חשיבה ודרכים לפתרון בעיות. משחקי מחשב שיש בהם שילוב תכנים וכישורים מועדפים.

אתר משחקים לגיל הרך כולל בתוכו מגוון משחקים, אשר בדרך כלל מסודרים לפי קטגוריות שונות של תחומי משחק. לכל קטגוריה יש את המאפיינים התוכניים שלה או אספקטים חינוכיים ייחודיים. וכן את הכישורים אותם מיועדת לפתח. מבין המשחקים השונים נוכל למצוא משחקי חשבון, משחקי יצירה לילדים וכן משחקי חשיבה. לא רק תחומי המשחק הם חשובים אלא גם דרגות הקושי של המשחק, לכן משחקים לילדים בדרך כלל מסודרים על פי רמות (בדרך כלל לפי שכבות גיל או כיתת הלימוד).

משחקי חשיבה – משחקי חשיבה הם משחקים חשובים להתפתחות הילדים בגיל הרך. המטרה שלהם לפתח את מיומנויות החשיבה של הקטנטנים. משחקי חשיבה הם דבר מקובל מאוד עוד לפני שהיו מחשבים בעולם, משחקי מחשב לוקחים את אותם העקרונות של משחקים ישנים ומיישמים אותם בצורה ויזואלית מרתקת אחרת. משחקים אלו מסייעים לילדים ללמוד לנתח מצבים ופתור בעיות תוך שימוש בכללי ההיגיון.

משחקי חשבון – חשבון וחשיבה כמותית הם אחד הדברים החשובים בהתפתחות של הילדים. משחקי חשבון מסייעים לילדים ללמוד את מושגי החשבון הבסיסיים, כלי חשוב בחיים. חשוב מאוד לפתח כישורים אלו בגיל צעיר והם מסייעים בהמשך בלימודי המתמטיקה בשלבים יותר מתקדמים בחיים. בכל אתר משחקים ניתן למצוא משחקי חשבון, והם ניתנים בקלות להתאמה לרמות שונות וניתן להשתמש בהם לצורך לימוד ותרגול.

משחקי יצירה – כאשר מחפשים משחקים און ליין חשוב לשלב משחקי יצירה לילדים יחד עם משחקי חשבון ומשחקי חשיבה. משחקי יצירה חשובים לעידוד הדמיון והיצירתיות. בנוסף תהליך היצירה עצמו הוא בעל ערך, הוא מסייע לילדים להתאמן במיומנויות מוטוריות עדינות והתיאום בין תנועת היד לעין. בעיני חלק מהמבוגרים נראה כי השליטה בעכבר המחשב נראית פשוטה וקלה אך זוהי מיומנות שיש ללמוד אותה. תהליך היצירה במשחק מסייע לקטנטנים לאמן את אותם הכישורים הכל כך חשובים.

כאשר אתם מחפשים אתר משחקים לגיל הרך המכיל משחקים און ליין מומלץ למיין עבור ילדכם את משחקים או לומדות חינוכיות, כפי שהוזכרו לעיל. ישנם משחקי מחשב רבים המיועדים לגיל הרך וניתן לשחק בהם לאחר מיון קפדני. האפשרות לשחק און ליין מהווה יתרון גדול להורים, מעבר לאחריות האישית והכוונת הילדים, כל מה שצריך זה מחשב וחיבור לאינטרנט ואפשר להתחיל לשחק.

אודות אריאל לימודיסק

הכותב עוסק ביצירה והפקת משחקי מחשב לגיל הרך. שותף ומנהל באתר משחקים artNsmart.com ובאתר משחקי מחשב לילדים ומשחקי לימודיסק, הכנה לכיתה א' לימודיסק. [ערוך]

אריאל לימודיסק

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר