איך לבחור טבעת אירוסין | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


איך לבחור טבעת אירוסין

פורסם בתאריך 09/16/2015 ע"י יוני לוז בקטגוריה כללי | צפיות: 976 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: טבעות אירוסין, טבעת יהלום, טבעות אירוסין מיוחדות, טבעות אירוסין מעוצבות, טבעות אירוסין זולות, טבעות אירוסין בורסה, Engagement rings, טבעת אירוסין

בחירת יהלום

 

 

 

קראט

 

הגודל של יהלום מצוין על ידי המשקל שלו, והמשקל מצוין בקראט: קראט אחד שווה 1/5 של גרם.

 

המילה קראט לעתים קרובות מקוצרת ל "CT". אם יהלום שוקל פחות מקראט, המשקל שלה מצוין בנקודות (1/100 של קראט). לכן, אבן חצי קראט שוקלת 50 נקודות, בעוד שיהלומי 75 נקודות הוא 3/4 של קראט. אם יהלום שוקל קראט יותר מפעם אחת, המשקל שלו בא לידי ביטוי בקראט ועשרוני. לכן, CT 1.07. משמעותו שהאבן שוקלת קראט אחד ו 7 נקודות. מחירו של יהלום נוטה לקפוץ כאשר המשקל שלו חוצה את 50 נקודות, 75 נקודות או 1 קראט. ההבדל במחיר בין יהלום ששוקל 49 נקודות ליהלום ששוקל 50 נקודות לעתים קרובות גדול יותר מאשר ההבדל במחיר בין 48 ו -49 נקודות.

 

ככל שהיהלום גדול יותר כך הוא נחשב נדיר יותר. לכן, עם עלייה במשקל קראט, כך גם המחיר לקראט עולה. אבן במשקל 2 קראט למשל, תהיה יקרה יותר מכפול מאבן במשקל קראט אחד, בהנחה שהם דומים בחתך, בהירות וצבע.

 

צבע

 

היהלומים הנחשקים ביותר הם חסרי צבע, כי היעדר הצבע משפר את היכולת של היהלום לשקף קשת של צבעים.

 

ככל שיהלומים עם פחות צבע, הערך שלהם גבוה יותר. (יוצאים מכלל זה הוא יהלומים בצבע-מהודר, כגון ורוד וכחול.)

 

זה אולי נראה כי היהלום הוא חסר צבע, אבל למעשה, כנראה יש לו גוון של צהוב או חום. צבע יהלומים מתייחס לאופן בולט גווניה. ככל שבולט יותר הצבע, הערך נמוך יותר, וככל שפחות מורגש הצבע, היהלום נדיר יותר ולכן הערך שלו גבוה יותר.

 

יש יוצאים מכלל זה: אם יש לך יהלום בגוונים של צבע אחר מאשר צהוב או חום - למשל, אם הוא כחול, סגול או אדום - זה נחשב צבע-מפואר, והוא מדורג באופן שונה.

 

בהירות

 

משום שיהלומים נוצרים בעומק האדמה, תחת חום ולחץ קיצוניים, לעתים קרובות הם מכילים כתמי לידה ייחודיים, או פנימיים (תכלילים) או חיצוניים (פגמים).

 

כמו רוב הדברים בחיים, יהלומים הם כמעט מושלמים.

 

גבישים זעירים עשויים להילכד בתוכם, או יכולים להיות אי-סדרים על פני השטח שלה. בהירות מתייחסת להיעדרם היחסי של פגמים כאלה. ככל שקשה לראות את הפגמים, כך נחשב היהלום לנדיר יותר.

 

גמולוג יחפש שני סוגים של פגמים, או מאפייני בהירות, ביהלום שלך: תכלילים, שהם פגמים סגורים בתוך או בעיקר בתוך היהלום, ופגמים, שהם חתכים ושריטות על פני שטח האבנים.

 

אם ניתן לראות תכלילים או פגמים בעין בלתי מזוינת, היהלום יקבל את הציון הנמוך ביותר בסולם הבהירות. ככל שדרושה יותר הגדלה כדי לראות את מאפייני הבהירות, היהלום יקר יותר.

 

חיתוך

 

חיתוך הוא הגורם שיהיה ליהלומים, ניצוץ וברק. היבט חשוב של קסם יהלומים הוא הדרך בה הם נוצצים. הניצוץ הוא תוצאה של איך האבן חתוכה - סימטריה, הברקה (פוליש) , עמידות, ופרופורציה בין חלקי היהלום - אשר, בתורו, קובע את מסע האור דרך האבן ובחזרה לעין שלך.

 

באופן אידיאלי, אחרי שהאור פוגע בראשו של היהלום, הוא עובר דרך האבן ולאחר מכן חוזר דרך הראש שוב, ליצירת אפקט הנצנוץ.

 

ניצוץ זה תלוי בפרופורציות בין שטח הפנים, הזווית והעומק. שילובים רבים יכולים להשיג את אותה הרמה של ניצוץ, מה שהכי חשוב הוא כיצד גורמים אלו פועלים יחד באבן הספציפית שלך כדי ליצור בהירות מקסימלית. לדוגמא, אם האבנים חתוכה רדוד או עמוק ביחס להכתר שלה, אור עלול לחלחל מהצד או בתחתית של האבן, ובכך להפחית את הניצוץ. 


אצלינו ברינגסטון - תכשיטי יהלומים וטבעות אירוסין תוכלו לקבל מידע מקיף והדרכה מפורטת בנושא.
מצאו אותנו בכתובת : www.ringstone.co.il

אודות יוני לוז

ringstone

יוני לוז

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר