מפקח בניה לרשותך | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מפקח בניה לרשותך

פורסם בתאריך 05/31/2015 ע"י עופר רוטברג בקטגוריה נדל"ן ובניה | צפיות: 1296 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מפקח בניה, תמ"א 38, פיקוח בניה

מפקח בניה לרשותך
פעמים רבות אנשים מתחילים עבודות בנייה גדולות ללא העזרות במפקח בניה, ובכך ללא יד מכוונת ממומחה אינם מקבלים את התוצאות להן ציפו. מפקח בניה נמצא שם בשבילך, מטרתו היא לדאוג לאינטרסים שלך ולביטחונך. על מנת להבטיח תוצאות מבטיחות ומבנה העומד בכל תקנות הביטחון חשוב להיעזר במומחה ולכן כדאי לעבוד עם מפקח בניה.

באיזה שלב צריך מפקח בניה?
שאלה נפוצה היא באיזה שלב של הבנייה צריך להיעזר בשירותיו של מפקח בניה, התשובה לכך היא לא חד משמעית אבל חותרת לכך שזה צריך להיות באחד השלבים הראשוניים. אם אתם לא מבינים בבנייה ובחוזים בינכם לבין הספקים והקבלן רצוי מאוד שתיעזרו במפקח בניה מהשלב הראשון של הבנייה. המפקח ידאג לכך שהחוזים שעליהם אתם חותמים יתאימו לציפיות שלכם וידע מתי המחיר הוגן או לא.
במידה ואתם מתמצאים בעבודות בניה, בחוזים ומכירים את השוק מפקח הבניה צריך להיכנס בשלבי הבניה הראשונים אם לא בשלבי ההכנה הראשוני. הוא צריך לדאוג לכך שכל החומרים בהם משתמשים עומדים בתקני הבטיחות וכל מה שהובטח לכם מגיע לאתר העבודה.
בשלבים יותר מתקדמים של העבודה מפקח הבניה מגיע תדיר לאתר העבודה ובודק אם הכול מתנהל כשורה. תפקידו לפקח על כך שכל שלב ושלב בתהליך הבניה נעשה כראוי על מנת להבטיח לכם שלא יצוצו בעיות בעתיד. שיפוע נכון, ובניה ישרה יכולים לעיתים למנוע נזקים עתידיים העלולים לעלות לכם כסף רב ולכן חשוב להיעזר בשירותיו של מפקח בניה.

באיזה שלב מסתיימת העבודה?
ברמת העיקרון עבודתו של מפקח בניה מסתיימת עם סיום הליך הבניה כולו, בשלב בו אתם מקבלים את המפתחות לבית. הוא אחראי על כול עבודות הבנייה, בין אם מדובר ביציקת יסודות או בעבודת חשמלאי בשלב מתקדם הוא צריך להיות שם ולדאוג שהעבודה נעשתה כראוי.
בכל מקרה בו אתם נתקלים בליקויים שנעשו בהליך הבנייה אתם פונים אל מפקח הבניה כיוון שהוא היה אחראי על כך שהעבודה תיעשה כראוי, הוא מצדו פונה על בעל המקצוע אתו עבדם ודואג לכך שהעניין יתוקן. רק לאחר שבדקתם את המבנה ואתם רואים שאין בו מפגעים כלל אז נגמרת עבודתו של מפקח הבנייה. גם במקרים בו אתם מעוניינים להגיע למשפט עם אחד מבעלי המקצוע איתם עבדתם מפקח הבנייה צריך לפנות מזמנו ולהגיע כיוון שיוכל לתת יעוץ מקצועי ולהסביר מה היו הלקויות.

 

אודות עופר רוטברג

עופר רוטברג

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר