תמ"א 38- הביטחון שלך | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


תמ"א 38- הביטחון שלך

פורסם בתאריך 05/31/2015 ע"י אביב פוליש בקטגוריה נדל"ן ובניה | צפיות: 1189 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מפקח בניה, תמ"א 38, פיקוח בניה

תמ"א 38- הביטחון שלך
תמ"א 38 הינה תכנית חידוש עירונית הטומנת בתוכה חידוש וייפוי המבנה הקיים תוך כדי חיזוק מבני שלו. לתכנית יתרונות רבים הכוללים חידוש המבנה מבחינת אלמנטים אסתטיים (כגון צביעה, שיפוץ נרחב וחידוש האזור מסביב לבית), אלמנטים של הרחבת המבנה (כל בית מקבל כ25 מ"ר תוספת) וכמובן אלמנט הביטחון בו דואגים לחזק את מבנה הבית כך שיעמוד בפני מפגעי טבע.

למה דווקא תמ"א 38?
השאלה המרכזית העומדת בפני רבים היא מדוע לעשות בכלל פרויקט תמ"א 38 ולא פינוי בינוי ישירות. לכך יש סיבות רבות, ביניהן דאגה לאיכות הסביבה (שימור הקיים וחיסכון בפסולת בניין) זמן עבודה מהיר יותר כך שהדיירים עוברים תהליך קצר יותר ועוד סיבות רבות.
אין כלל ספק כי בפרויקט תמ"א 38 ישנו אלמנט של שמירה על איכות הסביבה, בבסיסו של הפרויקט ישנו תהליך מחזור של בניין שלם. בתהליך אנו חוסכים בחומרי בניה חדשים, ובפסולת בנייה מפירוק של בניין שלם. מלבד האלמנטים המובהקים התורמים לאיכות הסביבה ישנו גם אלמנט של איכות החיים סביב המבנה, כאשר בונים בניין חדש לחלוטין הדבר מפריע לדיירים באזור.
על מנת לבנות בניין חדש יהיה צורך לעיתים לסגור את הכביש, לעשות רעש ולכלוך רב והתהליך עצמו אורך בין שנה לארבע שנים בממוצע. עם זאת הליך תמ"א 38 אורך זמן קצר בהרבה מהליך הבנייה מחדש ותוך כדי חוסך את כל המפגעים שלו מהדיירים במבנים מסביב.
ביטחון מעל הכול!
לצערנו תחזיות של מכוני גאולוגיה שונים צופים כי בשנים הקרובות תתרחש רעידת אדמה בעוצמה גבוהה מאזור השבר הסורי- אפריקאי. מרבית הבניינים והבתים בארץ, אשר נבנו בשנים האחרונות מותאמים מבחינת היסודות והמרחבים המוגנים למצב שכזה. לצערנו מבנים ישנים (שנבנו לפני 1980) אינם מותאמים מבחינה בטיחותית למפגעי טבע ברי עוצמה כגון רעידת אדמה חזקה.
הליך תמ"א 38 הינו הליך מזורז הנועד לעודד בעלי בתים למגן את המבנה מפני רעידות אדמה, כל זאת על מנת להבטיח את ביטחונם וביטחון הסובבים אותם. ההליך כשלעצמו כורך בתוכו עבודה מול העירייה ולאחר מכן מול הקבלן המבצע. הרבה בעלי דירות החליטו לפנות למפקח בניה מומחה על מנת להבטיח לעצמם עבודה איכותית שתתבצע כהלכה.
אם אתה גר בבניין שנבנה לפני 1980, ואינו עומד בתקנות הבטיחות מפני רעידות אדמה אנו ממליצים בחום רב לפנות לעירייה ולבדוק האם הבניין מועמד ומאושר להליך תמ"א 38, עדיף לדאוג לזה עכשיו מאשר להצטער אח"כ.


 

אודות אביב פוליש

אביב פוליש

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר