חרדות הם פחדים לא רציונלים המשפיעים על התנהגותנו | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


חרדות הם פחדים לא רציונלים המשפיעים על התנהגותנו

פורסם בתאריך 04/28/2015 ע"י amir dadon בקטגוריה בריאות הנפש | צפיות: 1320 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: חרדות

מהי חרדה? מה ההבדל בין חרדות לבין פחדים? האם ניתן לשלוט בחרדה? כיצד ניתן להתגבר על החרדות שלנו? האם זה נכון שכל אחד סובל מחרדה כל שהיא? מה החרדה הנפוצה ביותר? פחדים הם מנת חלקם של כל בני האדם אך חרדה משפיעה גם על ההתנהגות ולא רק על המחשבה.

סוגי חרדות

קיימות הרבה מאוד חרדות המוכרות לחוקרים, חוקרים הצליחו להגדיר מספר גדול של פחדים כחרדות, לפי מושא הפחד. כך למשל הפחד מגניבה נקרא קלפטופוביה והפחד מליצנים נקרא קולרופוביה. פחד מליצנים הוא אחד מסוגי החרדות הנפוצות בהם משתמשים במאים בקולנוע כאשר הם רוצים לתאר פחד לא רציונלי.

אחת החרדות המוכרות ביותר היא החרדה מפני מקומות סגורים הנקראת קלסטרופוביה. בחרדה זו האדם הסובל ממנה אינו מסוגל להיות במקומות סוגרים. מקומות סגורים יכולים להיות מעליות, חדרים קטנים, בתי שימוש ועוד. חרדה זו יכולה להשפיע מאוד על חייו של האדם הסובל ממנה מפני שהיא תמנע ממנו להיות חלק ממצבים הדורשים להיות במקומות קטנים. אדם שלא יכול להכנס למעלית לא יוכל להגיע לקומות גבוהות של בניין גם אם נקבע לו שם פגישה.

פחדים שכיחים נוספים

חרדה נפוצה נוספת היא החרדה מפני מקומות פתוחים. חרדה זו נקראת גם אגורפוביה. גם חרדה זו מקשה מאוד על האדם הסובל אותה בכל הצדדים בחייו. אדם הסובל מאגורפוביה אינו מסוגל לצאת מפתח ביתו במקרים רבים, הוא נמנע מלהגיע למקומות חברתיים, מקצועיים, אישיים וכן הלאה. אדם הסובל מחרדה מפני מקומות פתוחים יכול לבלות את כל חייו סגור בביתו, ללא חיים אישיים או חיי חברה. חרדות נוספות היכולות להשפיע מאוד על חייו של אדם הם אלקטרופוביה, כלומר פחד מחשמל.

פחדים פחות מוכרים

כמובן שהחרדות הפחות מוכרות הן אלה שאינן משפיעות רבות על האנשים. אלה כוללים פחדים שלא נתקלים בהם ביום יום לעיתים קרובות. חשוב לציין כי למרות זאת אדם הסובל מחרדה כנראה יחשוב באופן תדיר על מושא הפחד שלו למרות שמושא זה לא בהכרח יהיה בחייו בכל עת. דוגמא אחת לכך היא פחד משירה בשם מטרופוביה. כמו כן קיים פחד מאנשים זקנים בשם פוגונופוביה. קיימת אפילו חרדת פוביות בשם פובופוביה.

אודות amir dadon

amir dadon

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר