אמונה ובריאות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אמונה ובריאות

פורסם בתאריך 04/03/2015 ע"י ארווין קליין בקטגוריה רפואה אלטרנטיבית | צפיות: 686 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אמונה, בריאות

פעם האמונה הייתה מדע, אנשי הכנסייה לא הרשו לאנשי מדע לקבוע דברים שסתרו את הדת, כגון שכדור הארץ הוא מרכז העולם. היום ידוע שכדור הארץ לא המרכז, היום האמונה היא לא מדע. בזמנו הכנסייה ואנשי הדת שלטו באמונה שלנו – היום כשהאמונה היא לא מדע – היא הפכה למשהו חופשי – למשהו שאנו בוחרים בה.
האמונה הפכה למה שהיא נועדה להיות – חופש הבחירה שלנו – אהיה אשר אהיה!
פעם היו צריכים ללמוד את חוקי האמונה, רק אנשי הדת התמצאו בה – היום האמונה היא חופשית. כל אחד יכול לגשת אליה – זהו העידן החדש שבו כולנו נוכל לעשות נסים ונפלאות ולהתחבר לבורא שלנו!
אם קראתם עד פה, אני מניח שאני מדבר בשפה שלכם. בפני עיוור אפשר לתאר צבעים, צללים ומראות, אבל רק אם יאמין לכם, אתם הרואים, הוא יצליח לדמיין את הדברים לעצמו ולחוות אותם. הכול תלוי באמונה, שכן אם הוא לא יאמין שאתם דוברי אמת, אין סיכוי שיצליח לעשות זאת! באותה דרך בדיוק האדם בורא את עצמו, מתוך אמונה פנימית במה שהינו. האם הוא חושב על עצמו כיפה, כמוצלח? או ההפך. מתוך האמונות הללו בורא האדם את עצמו, בדיוק כפי שהוא בורא את המציאות שלו. בסופו של דבר האדם הוא פרי הבריאה של עצמו! אם תתעמקו בדברים ייתכן שתגלו שאתם עושים דברים שאינכם רוצים כלל לעשות, שבראתם דברים לא רצויים – ואז מתוך הגילוי הזה, תוכלו לשנות את האמונות שהביאו אתכם לדברים הללו – ובכך לשנות את חייכם!
אמונה זה להאמין בכוח של עצמך, זה לא להיכנע לקשיים ובעיות שפוקדות אותך ובמקום לשאול מדוע זה קורה דווקא לי, להבין שאלו הזדמנויות להתפתחות רוחנית. ברגע שאתה ניצב מול קשיים אתה צריך להיאבק בפחדים שלך ולפתח חוסן רוחני – דבר החיוני כדי להגשים את המטרות שהנשמה לקחה על עצמה בהגיעה לעולם הזה.
אם כן כניעה אינה אפשרות, ולמרות שלא פעם מחלה ורחמים עצמיים נראים כדבר נוח לעשותו, הרי הם נושאים בחובם עוד ועוד אסונות ולא יאפשרו לנו להירפא לעולם מהמחלות שלנו.
מהותו של אלוהים היא נסים ונפלאות והתלהבות אינסופיים – את כל אלה יוכל לחוות רק אדם שלא יקבל לעולם את הדברים השליליים בחיים כגורל – אלא יאבק כדי להשתחרר מהם ולהיפתח לכל היופי והטוב של העולם הזה.
האמונה חזקה מהמדע, עובדה שהיא קובעת את חיינו, כל התנהגותנו מותנית באמונה המוטבעת עמוק בנו. המדענים כל הזמן משנים את דעתם, אבל האמונות הדתיות לעולם לא משתנות.
אין לזלזל באמונה, היא הכוח החזק ביותר שמפעיל אותנו. עמוק במוחנו כולנו מופעלים על ידי האמונות שלנו, אנחנו בלא משים מחדירים כל מני דברים בתת ההכרה, רבים מהם הכניסו בנו בילדותנו והפכו אותנו למוגבלים. אבל אנחנו גם יכולים לפתח אמונה חיובית בדברים הטובים. האמונה היא בחירה שאנו עושים, אנו יכולים להאמין באלוהים או לא להאמין – אבל מבחינת התועלת האישית להתפתחותנו ואושרנו מוטב שנאמין...
יותר מכישרון, יותר מכל דבר אחר, האמונה, הרצון והתשוקה שלנו קובעים מה נהיה. שחקנים גדולים אמרו שאין להם סיכוי להצליח, לצביקה פיק למשל, לא נתנו לשיר בלהקה שבה הוא ניגן... רק האמונה קובעת בסופו של דבר את גורלנו, לכן כדאי להאמין בעצמנו ולא לחפש את זה מחוצה לנו.
יש משל חכם ומחכים: במקדש הזן, רוח פתאומית הזיזה את ענף העץ שלידו התקבצו המורה עם התלמידים. "העץ זז", העיר תלמיד אחד. "לא", אמר השני, "האוויר זז". "טעות בידיכם", אמר המורה, "המחשבה זזה...." כלומר מה שאין אנו נותנים דעתנו עליו – בעצם אינו קיים – בדיוק כפי שהוכיחה תורת הקוונטים.... יכול להיות שאי שם, ברגע זה ממש, צצה מחשבה מבריקה, משנה עולם – שאיש אינו נותן דעתו עליה וגם מי שהגה אותה יזנח אותה ולא יטפח – אז אפשר לומר שבעצם המחשבה כלל לא הייתה קיימת.
זה העולם שלנו, שהוא כולו פרי דמיוננו – שאלוהים ברא במוחנו. אין לו מטרות נעלות ולא נבראנו למען השלמות, שמילא הייתה קיימת לפני שנוצר האדם הראשון... העולם הזה כולו הוא במה אחת גדולה, שעליו מציגה הנפש את ההצגה של חייה... הקשיים שלנו, החיים האפורים והמכבידים עלינו, נועדו לחזק אותנו ולהוציא מאתנו את המיטב שיש בנו – וזה הרבה – כי כולנו באנו מהשלמות הנפלאה של הבריאה. המעט הזה שאנו משיגים בחיינו – זה הרבה – כי הוא בא מפוטנציאל עצום ובלתי נדלה! אם רק נאמין בעצמנו, אם רק נאהב את עצמנו – כי אז נהיה ראויים לבוא, בסוף חיינו – אל הפלא המושלם והגדול מהכול – חזרה אל בוראנו!
אתה יכול לקחת שליטה על חייך – כי החיים הם לא טוב ולא רע –אלא הבחירות שאתה עושה כל הזמן!
שום דבר בחיים הוא לא טוב או רע אלא אם החשיבה עושה אותו כזה. משפט זה נכתב על ידי שקספיר שנים רבות לפני שפרויד המציא את הפסיכואנליזה.
חוקרים מצאו שניתן, על ידי מחיקת זיכרון מהמוח – לשנות את החשיבה השלילית של אנשים, שעברו טראומות!

 

כל אדם הוא לפעמים עצוב, ורוב האנשים אף שוקעים בדיכאון פעם אחת לפחות בחייהם. אנו טועים לחשוב שהסיבה לכך הם הכישלונות שלנו, שאנו לא מספיק מוכשרים או יפים או טובים. אבל אם נתבונן היטב נראה שגורל לא פחות מר מצפה גם למוצלחים ביותר, אנשים שהגיעו לפסגה והתאבדו, או השתעבדו לסמים. כמו כל דבר בחיים הצלחה וכישלון הם שני פניו של אותו דבר. היאן והיאנג – שני חלקים של השלם. האם הצלחה כשלעצמה יכולה להיות משהו שלם, משהו מושלם? כמובן שלא! בדיוק באותה מידה אפשר לומר שאין כישלון באינסוף, כי כישלון תמיד יפגוש הצלחה שישלים אותו. האם צריך תמיד להאמין ולבטוח באנשם מצליחים שהוכיחו את עצמם. יש המון סיפורים על האנשים הכי לא מוצלחים שפתאום העלו רעיון מבריק ואפילו משנה עולם, שהרי אומרים: "אין אדם שאין לו שעה!" מין ואקסטזה – גבר ואישה המקיימים יחסים יוצרים גם הם את השלם המופלא! בסוף הכול יהיה טוב, אומר הפתגם, ואם זה עדיין לא טוב – סימן שזה לא הסוף....


אודות ארווין קליין

ארווין קליין

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר