פטרת ציפורניים ופטריה בעור | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פטרת ציפורניים ופטריה בעור

פורסם בתאריך 01/14/2015 ע"י ניקול פרפר בקטגוריה רפואת עור | צפיות: 695 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פטרת ציפורניים, טיפול בפטרת ציפורניים, פטריה בעור, פוטמיסט

פטרת כף הרגל למעשה מתייחסת לשני מצבים: פטרייה בעור כף הרגל וזיהום פטרייתי בציפורניים המכונה –פטרת ציפורניים. שני מצבים אלו נפוצים מאוד ופעמים רבות אחד גורם לשני, זאת פטריה שקל מאוד להידבק בה ולפתח אותה.
עובדה זו נכונה במיוחד במקרה של הליכה יחפה באזורים ציבוריים כגון חדרי הלבשה, מקלחות ציבוריות, בריכות שחייה סאונה או ג'קוזי.
ברוב המקרים פטרת כף הרגל מתבטאת בעור מגורה ומתקלף והציפורניים יראו צהובות עבות ומתפוררות ההשלכות לכך יהיו גירוי מגרד ומציק וכן מבוכה בציבור מהמראה הקוסמטי של הציפורניים, אבל ישנם מקרים שהמצב חמור מכך ודורש טיפול מיידי.
"לחולים סוכרתיים ואלא שסובלים מפגיעה במערכת החיסונית חשיבות הטיפול היא רבה מאוד", אומרת רופאת העור ד"ר פמלה נג "הזיהומים הפטרייתיים יכולים לגרום להתמוטטות של העור ולגרום למצבים כמו צלוליטיס או כיבים ברגל."
גש לרופא עור כדי לטפל בבעיה
אם אתה חושב שיש לך פטרייה בעור כף הרגל או בציפורניים, בראש ובראשונה גש לרופא העור שלך. ישנן מספר בדיקות שרופא העור יכול לבצע כדי לזהות את הבעיה.
"זיהומים אלו בדרך כלל לא נפתרים מעצמם" ד"ר נג אומרת. "אז למען הבטיחות, צריך לאשר בוודאות מהו הגורם לזיהום"
"חשוב להיות מודעים לכך שיש מחלות אחרות שיכולות לגרום לשינויים בציפורניים." היא אומרת. "לדוגמא, ישנם מצבים כמו תאי קשקש במיטות הציפורן שיכולים להיות ביטויי לסרטן העור ואפילו מלנומה, כשיש שינוי בגוון הציפורן לחום או שחור."
טיפול
נכון להיום, הטיפול המקובל ובדרך כלל האפקטיבי ביותר עבור זיהום פטרת הציפורניים הוא גלולה למתן דרך הפה שניתנת באמצעות מרשם רופא. צריך ליטול אותה בדרך כלל כשלושה חודשים.
הגלולה לא מתאימה לכולם, תרופות לטיפול בפטרת ציפורניים עלולות לעורר תגובות בין תרופתיות עם תרופות אחרות וכן עלולות להשפיע לרעה על הכבד.
"ישנו פתרון מקומי בצורת לק למריחה על הציפורניים, אבל הוא אינו אפקטיבי במיוחד" ד"ר נג אומרת והיא אינה נותנת טיפול זה בדרך כלל אלא במקרים קלים.
למרבה המזל, תכשיר חדש בשם "פרונייל" המבוסס על תרכובת של צמחים ייחודית, הינו בעל שיעור הצלחה שניתן להשוואה לתרופות דרך הפה ואף עולה עליהם.
לרוע המזל, גם אם פטרת הציפורניים חוסלה בעקבות טיפול כזה או אחר, יש לזיהומים פטרייתיים בציפורניים נטייה לחזור על עצמם ולהתפתח מחדש.


תכשירים אנטי פטרייתיים ללא מרשם
אם הזיהום הפטרייתי הוא רק על העור של כפות הרגליים שלך, ד"ר נג ממליצה על תכשירים וקרמים הנמכרים בבתי מרקחת ללא מרשם רפואי.
"הקרמים טובים יותר מהתרסיסים או האבקות למיניהם כי הקרמים עוטפים ומכסים לחלוטין את עור כף הרגל ומטפלים בכל שטח העור", היא אומרת. "צריך לוודא שהקרם מכסה היטב את כל שטח הרגל ובין האצבעות במיוחד, כי עיקר הבעיה היא באזור זה, בו מתרכז עיקר החום והלחות"
ישנם מכשירי לייזר שונים שגם הם מטפלים בפטרת הציפורניים, ישנו לייזר מיוחד ייעודי שאושר ע"י הFDA כיעיל לטיפול בפטרת ציפורניים(nd:yag) באשר לסוגים אחרים של מכשירי לייזר יש צורך במחקרים נוספים כדי לקבוע את היעילות של לייזרים אלו לטיפול בפטרת ציפורניים.
הסיכון הכרוך באי טיפול בפטרת
הסכנה הגדולה ביותר של אי טיפול בפטרת בעור כף הרגל או בציפורניים שהיא עלולה להתפשט לאזורים נוספים בגוף כמו ידיים ומפשעה.
"אם מסיבה כלשהי לא ניתן לטפל בציפורני הרגליים, יש צורך להפקיד לפחות על מריחה של תכשיר אנטי פטרייתי חיצוני על העור שמסביב" ד"ר נג אומרת . "זה יעזור לשמור אותה מלהתפשט ולשמור על העור נקי מפטרת"
הדרכים הטובות ביותר למנוע פטרייה הם לנעול נעליים או כפכפים באזורים ציבוריים. להימנע משיתוף נעליים ולוודא שהרגליים מוגנות ושמורות היטב במקרה שאחד מבני הבית סובל מפטרת

 

אודות ניקול פרפר

http://www.footmist.com/

ניקול פרפר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר