טיפול בחרדות מתחיל בנו | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


טיפול בחרדות מתחיל בנו

פורסם בתאריך 12/17/2014 ע"י יוני יש בקטגוריה בריאות הנפש | צפיות: 1074 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: טיפול בחרדות, טיפול בחרדה, טיפול בחרדות ללא תרופות

טיפול בחרדות לרוב מתחיל בנו, הכוונה היא לאיתור מקור החרדות. האיתור יכול להתבצע רק אם זיהינו מלכתחילה שיש לנו בעיה של חרדות. טיפול בחרדות לא בהכרח מחייב אותנו לפנות מייד לפסיכולוג או פסיכיאטר, ניתן במקרים רבים לעשות כמה שינויים עצמיים ולקבל שינוי מהותי בהרגשה הכללית.

ראשית טיפול בחרדות מתחיל בזיהוי

מהוא זיהוי חרדות?, מתי אכן צריך טיפול בחרדות?, האם טיפול בחרדות נדרש לכל אחד?, שאלות אלו ועוד רבות אחרות מאפשרות לנו להבחין אם אנו במצב נפשי שמחייב טיפול או לא. לחרדות יש סימפטומים מוכרים אם נדע לזהותם בזמן יתכן כי פעולות פשוטות יעזרו לנו להתמודד מולם ולרוב אף בהצלחה. קודם עלינו להבין מהי חרדה בכלל. ההגדרה של חרדה היא התקף של פחד, לחץ, אי נוחות פנימית (לפעמים אפילו גופנית) שמפריעים למהלך חיים תקין, לעיתים התסמינים גורמים גם לתגובות פיזיות שנמשכות בין דקות ספרות עד לשעות ארוכות. ההרגשה הכללית בעת התקף חרדה מזכירה בתסמינים שלה התקף לב, רעידות, הזעה, דופק מואץ וקוצר נשימה. לרוב לאחר התקף ראשון או שני פונים לרופא המשפחה מחשש להתקף לב. חלק מסימני התקף חרדה המוכרים ומחייבים טיפל בחרדות הם: דפיקות לב חזקות או דופק מהיר, תחושת רעד בגוף, הרגשה של מחנק, חוסר אוויר וקוצר נשימה, הזעה בלתי נשלטת, כאבים או חוסר נוחות בחזה, בחילה או אי נעימות במערכת העיכול ואזור הבטן, סחרחורת, תחושת חוסר יציבות או ערפול, תחושת ניתוק מהמציאות או מהגוף, חשש מאיבוד שליטה או שיגעון, תחושה של סכנה קיומית, נימול או הירדמות של איברים, צמרמורות או גלי חום, כאבי ראש או צלצולים באוזניים.

טיפול בחרדות, לא תמיד צריך תרופות

ההבדל בין טיפול בחרדות על ידי תרופות לבין טיפול על ידי שיחות הוא מהותי וברור. טיפול תרופתי לרוב יהיה בעל תגובה מהירה ביותר, כבר בשבועיים הראשונים מבחינים בשינויים, החיסרון הבולט של טיפול בחרדות על ידי תרופות הוא שנוצרת תלות בתרופות. התלות הזו יוצרת מצב שבו לאחר ההפסקה בלקיחת התרופות ההתקפים חוזרים. לכן מומלץ טיפול בחרדות אצל פסיכולוג, טיפול בחרדות זה הינו ארוך יותר מאשר בתרופות אולם יעיל הרבה יותר, הסיבה היא שבעזרת שיחות ניתן לאתר את הגורמים והבסיס לחרדות ולמנוע אותם. לא אחת יוצרים שילוב של טיפול בחרדות בין תרופות לשיחות על מנת לקבל תוצאות מהירות וארוכות טווח.

 

 

אודות יוני יש

תודה לשלומי שוורץ על כתיבת המאמר

יוני יש

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר